17:03 9 лютого 2024 р.
Таке рішення ухвалили під час всеукраїнського форуму, присвяченого наданню психосоціальних послуг, який відбувся на Львівщині.
Про це повідомив начальник ЛОВа Максим Козицький, пише DailyLviv.com.
Ціль – щоб територіальні центри комплектування та соціальної підтримки врешті почали виконувати соціальну функцію, і не асоціювалися виключно з мобілізацією.
Таке рішення ухвалили під час всеукраїнського форуму, присвяченого наданню психосоціальних послуг, який прийняла сьогодні наша область.
"Фахівці Офісу підтримки родин військових, який Львівська ОВА створила у травні 2022 року, лише за 1 рік й 8 місяців і лише під час виїздів у райони Львівщини опрацювали понад 2 тисячі звернень від воїнів та їхніх рідних. Це понад 2 тисячі сімей, яких не залишили наодинці з проблемами. Сімей тих, хто поставив життя на паузу й пішов боронити нашу державу.
З 2023 року суттєво зріс запит щодо питань соціального спрямування у діяльності ТЦК та СП", - наголосив очільник області.
За його словами, фахівці Координаційного центру при ЛОВА, офіси якого Львівська ОВА розгорнула у кожному районі області для надання гуманітарної, юридичної, психологічної та іншої допомоги ВПО і всім людям у біді, та приклад яких згодом масштабували на інші області нашої держави, почали виїжджати у громади з роз’яснювальними зустрічами.
"До таких зустрічей залучаємо спеціалістів усіх служб, до яких найчастіше мають запитання наші воїни, ветерани та їхні сім’ї. Людям одразу на місці допомагають розв'язувати проблеми. А якщо ситуація складніша – пояснюють, куди слід звернутися. На таких зустрічах говорити дуже важко. Бо найголосніше там говорить людський біль. Але врешті сім’ї розуміють, що ми це робимо, щоб дійсно допомогти і припинити «кабінетний футбол». Лише за останні пів року провели в громадах близько 100 таких зустрічей. На кожній з них збираються від 50 до 300 осіб з-поміж родин військових.
Робота цих офісів дуже актуальна, але ми перебрали на себе те, що мають робити інші служби. Наприклад, ті ж територіальні центри комплектування та соціальної підтримки",- пояснив Козицький.
Перетворення військкоматів на ТЦК та СП не має асоціюватися виключно з мобілізацією, вважає Козицький.
"Львівська обласна державна адміністрація готова допомагати, ділитися досвідом, сприяти тому, щоб долучалися волонтерські спільноти та наші партнери, але точно не готова робити за ТЦК та СП їхню роботу",- наголосив начальник ЛОВА.
Нагадаємо, ТЦК працюватимуть цілодобово — таке рішення ухвалив Кабмін.