Комісія Львівської міськради запропонувала затвердити бюджетну резолюцію

15:55 27 вересня 2018 р.


Фото: lvivrada.gov.ua

Депутати Львівської міськради обговорили на засіданні комісії фінансів і планування бюджету ЛМР проект ухвали «Про затвердження бюджетної резолюції» на наступний рік.

Про це повідомили в четвер, 27 вересня, на інформаційному порталі депутатів Львівської міської ради. Голова комісії фінансів і планування бюджету ЛМР Вікторія Довжик розповіла на засіданні: «Бюджетна резолюція, в першу чергу, визначатиме основні показники, які беруться за основу при формуванні міського бюджету на наступний рік. Йдеться про бюджетні пріоритети, які ми визначаємо, тобто на що скеровуються певні кошти з міського бюджету в наступному році. Ми розуміємо, що є велика кількість проблем, але потрібно визначити пріоритетні напрямки, що в першу чергу потребує уваги? Яка частина коштів буде скерована на оновлення рухомого складу або реконструкцію мережі, або модернізацію та заміну систем теплопостачання».  

Вікторія Довжик доповнила: «Члени комісії взяли цей документ за основу, бо є загальні тези, з якими більшість депутатів погоджується. Але є принципові моменти, з якими ми не погоджуємось. Зокрема, до цієї бюджетної резолюції є пропозиції колег Валерія Веремчука, Ольги Посипанко, є мої, як голови комісії. Отже, ми сьогодні взяли за основу, домовились винести цей документ на громадські слухання і потім ще обговорити всі пропозиції, за якими ми не дійшли згоди.

Голова комісії фінансів і планування бюджету ЛМР уточнила: «Наприклад, щодо встановлення відсотку фінансування статутних капіталів наших комунальних підприємств, оскільки розуміємо, що це, з одного боку, затверджені нами зобов’язання, а з іншого боку, це є підтримка операційної діяльності наших комунальних підприємств. Ми розуміємо, що коли даємо мешканцям впродовж року гарячу воду, то насправді це коштує великі кошти з міського бюджету. Звичайно, ці гроші могли піти на інші потреби, але ми взяли на себе зобов’язання їх оплатити, тому мусимо це виконати».

Вікторія Довжик зазначила також: «Так само транспорт. Ми скерували кошти на поповнення статутного капіталу і наш комунальний автопарк збільшиться за рахунок нових автобусів і трамваїв. Або прийняли рішення, що дітки їздять безплатно, але підприємства заходять в збиток і це ще одна пільгова категорія, а у нас і так багато пільговиків. Отже, хтось має це компенсувати».

Натомість автор ухвали про бюджетну резолюцію, член комісії фінансів та планування бюджету Уляна Пак, повідомила: «У Статуті міста, який був прийнятий у грудні минулого року, окрема стаття присвячена бюджетному процесу, в тому числі бюджетній резолюції, яка визначає основні пріоритети фінансування і розвитку міста на наступний рік». Цю ідею ми втілили разом з колегою Юлею Гвоздович, коли працювали над статутом. Є два види бюджетних пріоритетів – ті, які сприяють наповненні бюджету і пріоритети щодо напрямків видатків. Ми передбачили будівництво сміттєпереробного заводу, відкриття нових груп у садочках, запровадження нового підходу до харчування в школах, закупівлі медичного обладнання, запровадження енергозберігаючих програм, щоб зекономити кількість енергоносіїв, які споживають наші КП і, звичайно ж, мережі каналізування і багато іншого. Важливо, що в бюджетній резолюції ми прописали, що кошти, які надходять від акцизу з продажу алкоголю і тютюну потрібно скеровувати, щоб розвивати молодь, спорт, культуру. Крім цього, закріплено відсоток фінансування проектів громадського бюджету – 1,5%, а не менше 1%, як було раніше».

Уляна Пак зазначила також: «Цей документ ще має пройти обговорення з громадськістю. Ми б хотіли запросити професійні середовища, які працюють в цьому напрямку, щоб вони проаналізували і дали своє розуміння цього питання, а також залучимо громаду міста до обговорення. Є кілька новацій, які, можливо, будуть викликати різні думки. Щодо поповнення статутних капіталів комунальних підприємств. Минулого року я була обурена, що спочатку 63%, а потім при змінах навіть до 80% коштів, які передавались як перевиконання бюджету, скеровувались на поповнення статутних капіталів комунальних підприємств. Я вважаю, що це неправильно. Адже не стимулює конкурентне становище на ринку, а укріплює їхнє монопольне середовище. Це не сприяє тому, щоб ці підприємства шукали можливості і різні механізми, щоб виводити підприємства із збиткового стану.

Автор ухвали про бюджетну резолюцію повідомила також: « Я пропоную, щоб ми обмежили поповнення статутних капіталів в розмірі 40% від загальної суми бюджету розвитку. Тому що статутний капітал – це такий собі котел, і керівник підприємства сам розпоряджається цими коштами. Мені імпонує, що всі члени бюджетної комісії розуміють, що кошти статутних капіталів КП потрібно обмежувати, проте є різні підходи».

Натомість член комісії фінансів і планування бюджету Валерій Веремчук зазначив: «Я пропоную обмежити поповнення статутних капіталів, а поповнювати лише кошти, які потрібні для покриття кредитів і відсотків. А такі статті, як операційні  витрати, зарплати мало би підприємство покривати само за рахунок ефективної роботи. На жаль, сьогодні маємо сумну картину, коли майже мільярд 700 мільйонів гривень бюджету розвитку закладають в статутні капітали і далі вони є неконтрольовані, непрозорі і витрачаються непублічно».

Валерій Веремчук  уточнив: «Моя ідея полягає в тому, щоб частина коштів, які сьогодні заходять в статутні капітали, мали би йти на капітальні ремонти доріг, каналізування, розвиток інфраструктури. Відтак є пропозиція, щоб ці роботи йшли через окремі стрічки в бюджеті розвитку через департамент житлового господарства. До речі, ця практика була донедавна і тільки останні кілька років почали активно заганяти ці ремонти в комунальні підприємства. Я пропоную повернутись до того, як би мало бути правильно».

dailylviv.com

Як мобільна вогнева група збила ракету на заході України (відео)

На Україну 13 грудня налетіли з росії вісім типів ракет

У Львівавтодорі пояснили різницю між пластиковою карткою ЛеоКарт та застосунком LeoСard

Графік відключення електроенергії на Львівщині 14 грудня

Останні військові почесті уродженцю Херсона Максиму Ібрагімову віддадуть у Львові

Виїхав через пункт пропуску «Шегині». Ексзаступника міського голови Львова розшукують за кордоном

Вимикатимуть світло уже з ночі 14 грудня

Вісім учнів львівської школи № 72 загинули на фронті. Їх і ще 13 воїнів увіковічать на меморіальних таблицях

Діти, з яких знущалися в інтернаті на Львівщині, знайшли родини

Росія може вдарити по Україні «Орєшніком» в суботу-неділю

Щомісяця з території військової частини на Львівщині вивозили щонайменше 20 тонн пального

Оновлено графік вимкнень електроенергії на Львівщині 13 грудня

Ракетна атака по Львову. Двом львів’янам дадуть гроші на нові квартири

130 рятувальників гасили пожежі на місцях ракетних ударів на Львівщині

Завтра на Львівщині буде уночі до 11° морозу, вдень до 2° тепла

До 20 січня може бути ще кілька масованих атак рф - експерт

У Львові бігатимуть звіздарі

В Україні завтра вдарить мороз до -14°

Шість об’єктів енергетики були атаковані на Львівщині

У Львові інклюзивна вбиральня не працюватиме під час вимкнень світла. Вартість послуги

52 ракети та 2 шахеди збили на заході України

РФ знову підняла в небо стратегічні бомбардувальники ТУ-95

В Україні 5 з 9 енергоблоків зменшили потужність - МАГАТЕ

Ворожої атаки зазнав об'єкт критичної інфраструктури на Дрогобиччині

ППО збила 81 російську ракету та 80 БпЛА

Бурулькопад. Над головами львів'ян – снігові нависання

Олена Шуляк: 90 тисяч родин скористались програмою «єВідновлення»

У ЛМР повідомили, який район міста найбільше чистили від снігу

На Львівщині авто на смерть переїхало пенсіонерку

Укренерго повідомило про наслідки 12 масованої ракетно-дронової атаки на енергосистему

На Закарпатті збили дві російські ракети

Експерти порахували, скільки цьогоріч коштуватиме Святвечір

ДТЕК повідомило про пошкодження ТЕС внаслідок ракетного удару

Росія випустила по Україні майже 300 повітряних цілей. Головна ціль - енергетика

РФ атакувала енергосистему, транспортну мережу і ключові об'єкти в Україні - посол США

Лубінець закликав українців «бути готовими до труднощів» через атаку рф на енергосистему

Прикарпаття зазнало наймасованішої атаки за час повномасштабної війни

РФ атакувала енергетичні об'єкти на Львівщині

У Львові внаслідок ДТП госпіталізували 81-річну пішохідку

На Львівщині масована комбінована атака рф тривала понад три години