Держспецзв'язок визнав, що судиться за Митрополичі сади УГКЦ і готує там базу для мультиплексу МХ-7

16:09 23 червня 2021 р.

А планові навчання були зручною нагодою для закріплення на спірній території, куди Концерн РРТ не має безперешкодного доступу.

Відповідно до затвердженого раніше плану підготовки військових до різного роду ситуацій, на ділянці за адресою вул. Листопадового чину, 28, 22 червня 2021 року представники 4 ТВУЗ Держспецзв'язку провели планові навчання. 

Про це повідомляють у Державній службі державного зв’язку та захисту інформації України, пише Dаilylviv.

Ця ділянка - територія поблизу Митрополичих садів собору Святого Юра Української Греко-Католицької Церкви у Львові - є у фактичному користуванні Львівської філії Концерну РРТ, належить до сфери управління Адміністрації Держспецзв'язку. 

Рішенням Львівського облвиконкому земельна ділянка була передана для потреб зв'язку у 1951 році. З того часу Концерн за власні кошти побудував на ній кілька технічних споруд. Протягом багатьох років КРРТ намагався оформити ділянку офіційно, але львівська влада повертала документи без розгляду. 

Хоча на території, на яку намагалися в рамках навчань потрапити військові з необхідною технікою, розташовані об’єкти Концерну РРТ, у самого  Концерну РРТ немає безперешкодного доступу до цієї ділянки. 

18 червня 2021 року економу курії Львівської Архиєпархії Української Греко-католицької церкви Володимиру Ольшанецькому був надісланий офіційний лист з попередженням про навчання та необхідність надати доступ до ділянки. Цей документ є повідомленням, яке не вимагає відповіді. 

Такі навчання проходять не лише на цих об’єктах. Будь-які навчання за участю військових є нормальною практикою навіть у мирний час. А зараз тим більше немає нічого дивного, що військові 4 ТВУЗ Держспецзв'язку, які забезпечують спеціальним зв’язком всю західну Україну, підвищують свої навички, отримують нові знання і вміння. Для ефективного захисту різних важливих об’єктів вони мають відпрацьовувати всі ймовірні загрози. 

Тому для Держспецзв'язку і Концерну РРТ є дивною реакція духовенства, яке звинуватило Концерн у рейдерському захопленні ділянки за допомогою військових і техніки. Дуже прикро, що віруючі люди вдаються до таких маніпуляцій. 

2016 року місто запропонувало Концерну РРТ розібрати одну з трьох веж в обмін на те, що місто передать Концерну 15 соток землі для побудови аналогічної вежі. 

Свою частину угоди Концерн РРТ виконав: розібрав вежу, що коштувало 739 тис. грн, обладнання було перенесено на інші об'єкти підприємства. Однак документи про реєстрацію речових прав на об'єкти нерухомого майна Концерну були повернуті без розгляду. 

2020 року, не маючи на те повноважень, місцева рада передала землю, яка перебуває у користуванні Концерну РРТ і яку концерн намагався оформити багато років, представникам церкви. Спір щодо ділянки та розміщеного на ній майна зараз вирішується у судовому порядку (справа № 461/6787/17 - по майну та № 914/3293/20 - по землі).

Концерн РРТ кілька років намагався вийти на діалог з Львівською мерією з приводу ділянки та недотриманням муніципальною владою домовленостей. Муніципальна влада відмовляється від діалогу і замість того використовує власні медіаресурси для поширення неправдивої інформації. 

Окрім цього, спеціалісти Концерну РРТ мали провести заміри з метою вивчення покриття. Ця робота необхідна для подальших кроків із розбудови державного мультиплексу МХ-7, який транслюватиме на хвилях метрового діапазону українські канали. Зазначене будівництво пов’язане з рішенням РНБО від 14 травня 2021 року, яке введене в дію Указом Президента України № 198 від 18 травня 2021 року. Це державницьке завдання.

Будь-яке рішення має прийматися у відповідності до законів України та не чинити шкоди державним інтересам і місцевої громади. Особливо в умовах здійснення агресії щодо України. Для цього існує встановлений законом порядок, який був порушений відповідним рішенням Львівської міської ради. 

Ось така офіційна позиція Держспецзв'язку щод вчорашнього інциденту. 

Довідково

5 грудня 2019 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про створення 7-го цифрового мультиплексу, який охопить понад півтори сотні населених пунктів – здебільшого, у віддалених і прикордонних регіонах. Передбачалося, що до мережі увійдуть щонайменше 10 телеканалів, які будуть безкоштовними для українців. Оператором загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі МХ-7 визначили Концерн радіомовлення, радіозв’язку і телебачення Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Будуватиметься MX-7 за технологією європейського стандарту ефірного цифрового телебачення другого покоління (DVB-T2). Мовлення здійснюватиметься в смузі частот метрового діапазону 174-230 МГц. Хвилі у цьому діапазоні добре проникають в закриті приміщення і покривають великі території.

Державна інфраструктура ефірного цифрового телебачення повинна запрацювати до кінця 2021 року і охопити 158 населених пунктів України, в тому числі 7 міст Львівщини - Львів, Борислав, Новий Розділ, Радехів, Старий Самбір, Турка, Красне.

У Митрополичих садах перевіряли держспецзв'язок, - ЛОДА

У Львові вперше за 30 років Незалежності військова техніка вторглася на територію УГКЦ

dailylviv.com

В Україні зберігається тенденція росту споживання електроенергії. Причина

20 крилатих ракет та 1 шахед збили на заході України

Попри масовану атаку рф, енергосистема працює стабільно - Шмигаль

Оборонці неба назвали кількість «приземлених» повітряних цілей противника

Відшарування бетонних балок та корозія арматури. У Львові може впасти міст

На Стрийщині виявили нездетоновану ракету, а також уламки збитої

Зеленський прибув до Варшави

У Львові під час повітряної тривоги було зачинене укриття. Відкрито кримінальне провадження

Зеленський назвав, скільки повітряних цілей запустила рф по Україні

У Львові горіли склади

У Скнилові впала збита ракета, є пошкодження, - Козицький

На Прикарпатті ціллю ворога була критична інфраструктура

На Стрийщині та Дрогобиччині ворог влучив в об'єкти критичної інфраструктури, - Козицький

П'ятьох полеглих Героїв оплакуватиме Львівщина

Тарас Андрухів, керівник Західного макрорегіону АТ «Укртелеком»: «Наша основна мета - щоденно забезпечувати користувачів, бізнес та державні структури зв'язком»

Росіяни били по енергетичній інфраструктурі Львівщини

На Львівщині оголошено закінчення повітряної тривоги. Що і скільки летіло

Аварійні відключення електроенергії через ракетну атаку

В Івано-Франківську пролунала серія гучних вибухів

Вибухи на Львівщині. Область атакують російські ракети. Працює ППО

Ракета в бік Львова. Оголошено найвищий рівень небезпеки

Крилаті ракети летять на захід - Козицький

Через загрозу заходу України Польща підняла в небо літаки, привела у найвищий стан готовності системи ППО

Запуск крилатих ракет «Калібр» з Чорного моря

Повітряну тривогу на Львівщині оголосили через загрозу ракетного удару - Козицький

Повітряна тривога у Львівській області. Пуски російський крилатих ракет

Російські бомбардувальники Ту-95МС запустили крилаті ракети на Україну

Шахед маневрував на Львівщині й відлетів. Закінчено повітряну тривогу

Зафіксовано виліт групи стратегічних бомбардувальників ТУ-95МС

Повітряна тривога на Львівщині. Ударні безпілотники загрожують

Планували великий бізнес-центр, тепер - житлово-комерційний простір. Що буде з озером на вул. Янева у Львові

Польща творчо оформила своє головування в ЄС

Путіна і Кузнєцова перепоховають на Голосківському цвинтарі у Львові

Південна Корея готова приймати військовополонених солдат КНДР, бо визнає їх своїми громадянами

Виїзні бригади шукатимуть бездомних у Львові

Керівники підприємств можуть подати заяви на бронювання без очікування 72 годин

На фасадах 5 закладів освіти Львова встановлять ще 13 меморіальних таблиць

Міноборони повідомило, коли стануть доступні електронні скерування на ВЛК

У боях за Часів Яр загинув Назарій Пістун. Прощання з Героєм

У Криму окупанти саджають за українську мову