20:02 1 лютого 2024 р.
Головне управління розвідки Міноборони заявило, що не видавало жодних документів для виїзду з країни екс-радника голови Офісу президента Олексія Арестовича.
Про це повідомив NGL.media, наполягаючи на своїй позиції, пише DailyLviv.com. «Інформація про перетин кордону та виїзд за межі України особи на ім’я Олексій Арестович 4 вересня 2023 року начебто на підставі листа від ГУР МО України, яку опублікувало NGL.media, не відповідає дійсності, – йдеться у заяві ГУР, поширеній 1 лютого. – Головне управління розвідки Міністерства оборони України не надавало вказаній особі ані листів, ані будь-яких інших документів для виїзду за кордон».
Заява ГУР з’явилася через кілька годин після публікації NGL.media про обставини виїзду з країни екс-радника голови Офісу президента Олексія Арестовича. За два з половиною тижні до цієї публікації NGL.media офіційно звернулися до ГУР з проханням прокоментувати викладені у ній факти, проте відповіді не отримали.
За даними бази перетину кордону, Олексій Арестович виїхав з України 4 вересня через пункт пропуску Краківець-Корчова на підставі листа ГУР – саме така причина виїзду вказана в офіційній базі даних.
Нагадаємо, що офіційно ДПСУ відмовилась коментувати обставини виїзду Арестовича і надати копію листа, на підставі якого його випустили за кордон. Наразі NGL.media готує позов до ДПСУ про визнання протиправною відмову у наданні інформації і проситиме суд зобов’язати ДПСУ надати копії документів (без конфіденційної інформації), на підставі яких виїхав Олексій Арестович.
Задля повноти інформації NGL.media вирішили опублікувати повний список перетинів державного кордону Олексієм Арестовичем у 2022-2023 роках, прибравши звідти чутливу, на нашу думку, інформацію. Ці дані свідчать, що Арестович принаймні двічі використав листи ГУР як підставу для виїзду.
Якщо сприйняти на віру твердження, що Головне управління розвідки Міноборони не видавало листа з дозволом про виїзд Арестовичу, існує певна ймовірність, що лист може бути підробленим. Проте раніше, нагадує NGL.media, за листом ГУР з країни виїхав підозрюваний з хабарництві Владислав Трубіцин, оголошений зараз у міжнародний розшук – і представники ГУР неохоче визнали це.
ГУР МО України могло б уникнути голослівних звинувачень у поширенні недостовірної інформації, якби його представники по роботі зі ЗМІ належним чином виконували свою роботу. NGL.media звернулося з проханням про коментар ще 14 січня, проте відреагували на суспільно значиму інформацію представники ГУР лише після публікації NGL.media.