22:04 1 грудня 2015 р.
Фото: stsgart.org.ua
Власники сертифікатів отримали право бути занесеними до бази даних кадрового резерву, покликаного забезпечувати волонтерами спортивні заходи на території як України, так і Польщі. Під час студентських змагань та ігр вони будуть у ролі помічників-організаторів цих подій.
З сертифікатами Академії лідерів Студентської спортивної спілки Польщі (АZS) повернулись до Львова і Чернівців учасники українсько-польського навчально-практичного семінару, співорганізатором якого виступило Львівське обласне спортивне товариство студентів «Гарт»» (СТС «Гарт»). Семінар відбувся у селищі Вількаси Варміньсько-Мазурського воєводства РП, де на березі озера Нєгоцін розташувався один із найбільших відпочинково-реабілітаційних комплексів AZS.
Студенти і голови спортивних клубів національних університетів імені І. Франка та Ю. Федьковича, медичного імені Д. Галицького, академій мистецтв та комерційної відвідували тут тренінги, присвячені проблемам організації та розвитку студентського спорту, його матеріально-технічної бази, вивчали польський досвід, знайомились з численними об'єктами. Вони займались також у тренажерних залах, виходили на тенісні корти, здійснювали багатокілометрові пробіги на велосипедах, змагались на волейбольних і баскетбольних майданчиках, мандрували мальовничими та історичними місцями.
Разом із документом, що засвідчив успішне завершення вишколу, його власники отримали право бути занесеними до бази даних кадрового резерву, покликаного забезпечувати волонтерами спортивні заходи на території як України, так і Польщі. Під час студентських змагань та ігр вони будуть у ролі помічників-організаторів цих подій.
– «Гарт», який охоплює спортивні осередки всіх вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації Львівщини, тісно співпрацює з AZS, що представляє інтереси студентської молоді Польщі, – розповів голова СТС Богдан Юхницький. – У спільному доробку – участь у десятках спортивних імпрез, обміни офіційними делегаціями, університетськими та інститутськими командами, організація міжнародних змагань, призові місця і перемоги на універсіадах та олімпіадах. Нині ми зробили акцент на вихованні лідерів студентського спорту не випадково. Адже в умовах реформування вищої школи, коли студенти отримують право самостійно обирати предмети, нам необхідно посилити зацікавлення молоді фізичною культурою. І тут чимало можна почерпнути у польських колег, які завдяки державним програмам інтенсифікували спортивний вишкіл, запровадили стипендії для обдарованих вихованців, на якісно новий рівень підняли діяльність студентських спортивних клубів. Яскравий приклад – центр AZS «Вількаси», де відбувся наш семінар.
… Сучасний комфортабельний готель із комплексом реабілітаційних і спа процедур та з 2 конференційними аудиторіями, 5 тенісних кортів, накриті тренувальні зали, майданчики універсальні і для пляжних видів спорту, зона дерев`яних готельних будиночків, таверна, піццерія і брендові магазини, прокатні пункти, автостоянка – все це виросло на місці занедбаного кемпінгу повоєнних років. Через навколишній сосновий ліс пролягли піші і велодоріжки, благоустроєно місця для групового відпочинку. А з порту, розрахованого на 200 яхт, моторних катерів та човнів, можна вирушати у багатоденні мандрівки живописним плесом Мазурських озер.
– Звичайно, щоб створити подібний навчально-відпочинковий осередок чималу допомогу Студентська спортивна спілка Польщі отримала від держави, яка надала територію і регулярно вкладала необхідні кошти, передбачила систему пільг та заохочень, – зазначив генеральний секретар AZS Бартоломей Корпак. – Ми теж вели пошук джерел фінансування, об`єднували зусилля навчальних закладів, владних структур різних рівнів, добивались грантів. До речі, лише у 2015-му на подальший розвиток «Вількаси» спрямовано грант сумою близько 500 тисяч євро. Таким чином, в низці воєводств нині сформована мережа наших центрів, де проходять тренувальні збори і навчаються, відпочивають і заліковують спортивні травми вихованці вищої школи. Водночас їхня база придатна обслуговувати різні категорії населення, в тому числі й неповносправних, запрацьовуючи кошти на потреби спілки. А як суб`єкти господарювання вони ще й сплачують відповідні податки державі.
Для забезпечення своєї різнобічної діяльності AZS, яка налічує понад 40 тисяч членів, 200 організацій та 3 тисячі секцій, взяла курс на виховання власних кадрів. А відтак започаткувала школу лідерства, завдання якої відкривати талановитих та ініціативних молодих людей, здатних проявити себе на спортивній ниві не лише результатами, але й новими ідеями та помислами в розвитку профільних дисциплін, в опануванні інструкторських та аніматорських навичок, в організації суперництва та різних змагань, в пропагуванні фізичної культури через ЗМІ.
– Участь у школі лідерства допомагає нам зміцнювати контакти між громадськими організаціями, студентськими спортивними клубами, окремими вищими навчальними закладами, – підсумував Б. Юхницький. – Причому ми не замикаємося на регіональному рівні. Залучаємо до співпраці інші області. Адже настав час, коли розрізнені зусилля повинні бути консолідовані у досягненні спільних цілей – розвиткові волонтерства, створенні потужних спортивних баз завдяки передачі майна колишнього спортивного товариства «Трудові резерви» та інших у розпорядження студентських самоврядних структур, здобутті грантів, об`єднанні зусиль Міністерств освіти і науки та молоді і спорту в турботі про фізичну культуру, в напрацюванні і реалізації відповідних державницьких програм. До речі, щодо останнього, то й тут Польща подає приклад – у вересні її міністерства науки і вищої освіти та спорту і туризму підписали договір про співробітництво у створенні належних умов для подальшого стабільного розвитку студентського спорту і підтримки цього процесу відповідним фінансуванням та організаційними заходами. Наше завдання переносити цей досвід на національний грунт.
Про це повідомив офіційний сайт СТС "Гарт".