15:10 14 лютого 2020 р.
Фото: city-adm.lviv.ua
У Львівській міськраді запланували розпочати у 2020 році лікування кінських каштанів інноваційним біологічним методом.
Про це повідомили в п’ятницю, 14 лютого, у Львівській міськраді. Начальниця управління екології та природних ресурсів Олександра Сладкова розповіла: «Цього року ми плануємо вперше зробити експеримент з біологічного лікування мінуючої молі на гілках каштанів. Ще з 90-х років ми не знаємо про те, як виглядає це дерево восени, тому що ще в середині літа його листя раптово жовкне та опадає. Насправді є біологічні методи боротьби з цим шкідником.
Олександра Сладкова також зазначила: Раніше у Львові кілька разів проводили експерименти з лікування способом ін’єкцій. Тобто у стовбур дерева вводились спеціальні ін’єкції, які, фактично, робили каштан непридатним для вживання молі, але водночас міг бути отруйним для птахів та бджіл. Тому ми відмовились від ін’єкцій».
Чиновниця також повідомила: «Біологічний метод, на відміну від ін"єкцій, які випробовувалися раніше, є безпечним. До того ж, такі методи є значно дешевшим. У разі виділення коштів природоохоронного фонду на цей захід, на деревах буде встановлено феромонні пастки, які дозволять повністю захистити дерева від мінуючої молі на рік. Тестовими ділянками у Львові стануть проспект Свободи та сквер «На Валах».
Як інформував «Щоденний Львів», у міськраді наполягають на облаштуванні скверу замість забудови.