У 10-ти водоймах Львова перевищено гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин

16:33 6 жовтня 2014 р.


Фото: Ярослав Станчак/lvivexpres.com

Як повідомили в понеділок «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, хімічна лабораторія КП «Адміністративно-технічне управління» щоквартально перевіряє якість води у 35 водоймах Львова, які розташовані або ж беруть початок на території міста.

У прес-службі міської ради повідомили повідомили сьогодні, 6 жовтня, «Щоденному Львову», що гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин перевищено в 10-ти водоймах водоймах нашого міста. В повідомленні також конкретизують:

«Хімічна лабораторія КП «Адміністративно-технічне управління» щоквартально перевіряє якість води у 35 водоймах Львова, які розташовані або ж беруть початок на території міста. Результати хімічних аналізів, проведених протягом III кварталу 2014 року, виявили перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин від 5 до 7 показників у 10 водоймах.

Зокрема забруднені у Львові такі водойми: став на вулицях Стрийській і Науковій, потік «Кривчицький», потік «Лисиницький», річка «Зубра», річка «Марунька», потік «Білогорський», став на вулиці Замарстинівській, 270, потік «Скнилівок», став у парку «Знесіння» (вул. Митрополита Липківського - Заклинських) та потік «Водяний». У воді більшості з цих водних об’єктів зафіксовані перевищення гранично допустимих концентрацій легкоокислюваної органіки, яка вказує на загальне забруднення води, заліза, аміаку, фосфатів та завислих речовин. 

Натомість найменше перевищень гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин виявлено у таких водоймах: став у лісопарку «Горіховий гай», став у парку «Снопківський», став на вулиці Тернопільська, 1а, став на вулиці Володимира Великого, 4, став на вулиці Повітряній, 2, потік «Клепарівський», став на вулиці Богданівській і Пластовій, а також став у парку «Знесіння» на вулиці Марунька. У цих водоймах були зафіксовані лише певні перевищення допустимих концентрацій заліза, завислих речовин та легкоокислювальної органіки. 

Загалом у водоймах Львова визначали наявність та вміст таких забруднюючих речовин: заліза, аміаку, нітратів, нітритів, фосфатів, хлоридів, сульфатів, завислих речовин, жирів, синтетичних поверхнево-активних речовин (СПАР), простіше кажучи – миючих засобів, легкоокислюваної органіки (БСК-5), а також нафтопродуктів».

У прес-службі міської ради повідомили в понеділок «Щоденному Львову»:

«Зі зміною пори року мешканці активно проводять час у басейнах. Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» нагадує, що вода в басейнах повинна регулярно проходити спеціальний цикл очищення та знезаражування. Особливо це стосується громадських басейнів, де велика кількість людей купається одночасно. 

«У найбільш престижних басейнах міста знезаражування води проводиться озонуванням, ультразвуком. Простіший вид знезаражування – це хлорування води в басейнах. До речі, нормативний вміст вільного хлору в басейні – 0,5-0,7 мг на 1л, у звичайній водопровідній воді, якою ми користуємося щодня – не більше 0,5 мг на 1л. Ризик заразитись у басейні інфекційними захворюваннями так само реальний, як і можливість «підхопити» мікроби у громадському транспорті. Зараження може відбутися при ковтанні води з басейну, зіткненні з бортиками та стінами басейну, ходьбі босоніж у роздягальні тощо», – розповідає лікар Львівського міського відділу ДУ « Львівський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» С. Стахурська.

Вода у басейні повинна відповідати критеріям безпеки, оскільки вона підлягає дезінфекції. Якість води, насамперед, залежить від дотримання правил користування басейном відвідувачами та сумлінності обслуговуючого персоналу, а саме: проведення генерального прибирання басейну миючими та дезінфікуючими розчинами, дозволеними для використання Міністерством охорони здоров’я України. 

Для басейнів загальноосвітніх навчальних закладів генеральне прибирання басейну повинно здійснюватись під час заміни води не рідше одного разу на 10 днів. Після проведеного генерального прибирання громадських та шкільних басейнів необхідно провести лабораторні дослідження якості води на вході до басейну та з чаші басейну на відповідність методичним рекомендаціям щодо знезараження води плавальних басейнів.

Пам’ятаймо, що стан нашого організму та здоров’я залежить від чистоти та безпечності води, якою ми повсякденно користуємося. 

Довідка

Плавання – унікальний вид спорту, корисний як для дорослих, так і для дітей. Воно позитивно впливає на основні показники фізичного розвитку людини: ріст, вагу, зміцнення серцево-судинної й нервової систем, розвиток дихального апарату та м'язової системи. Плавання також є прекрасним засобом профілактики та виправлення порушень постави, сколіозів, плоскостопості. За статистичними даними соматичних захворювань населення Львова, у дітей, віком до 18 років, хвороби кістково-м’язевої системи становлять 3-5%, а кожний четвертий дорослий має ознаки патології хребта. 

Плавання – це реабілітаційна терапія при м'язових і суглобових травмах, служить прекрасним засобом зняття емоційної та фізичної напруги, підвищує працездатність».

dailylviv.com

Як мобільна вогнева група збила ракету на заході України (відео)

На Україну 13 грудня налетіли з росії вісім типів ракет

У Львівавтодорі пояснили різницю між пластиковою карткою ЛеоКарт та застосунком LeoСard

Графік відключення електроенергії на Львівщині 14 грудня

Останні військові почесті уродженцю Херсона Максиму Ібрагімову віддадуть у Львові

Виїхав через пункт пропуску «Шегині». Ексзаступника міського голови Львова розшукують за кордоном

Вимикатимуть світло уже з ночі 14 грудня

Вісім учнів львівської школи № 72 загинули на фронті. Їх і ще 13 воїнів увіковічать на меморіальних таблицях

Діти, з яких знущалися в інтернаті на Львівщині, знайшли родини

Росія може вдарити по Україні «Орєшніком» в суботу-неділю

Щомісяця з території військової частини на Львівщині вивозили щонайменше 20 тонн пального

Оновлено графік вимкнень електроенергії на Львівщині 13 грудня

Ракетна атака по Львову. Двом львів’янам дадуть гроші на нові квартири

130 рятувальників гасили пожежі на місцях ракетних ударів на Львівщині

Завтра на Львівщині буде уночі до 11° морозу, вдень до 2° тепла

До 20 січня може бути ще кілька масованих атак рф - експерт

У Львові бігатимуть звіздарі

В Україні завтра вдарить мороз до -14°

Шість об’єктів енергетики були атаковані на Львівщині

У Львові інклюзивна вбиральня не працюватиме під час вимкнень світла. Вартість послуги

52 ракети та 2 шахеди збили на заході України

РФ знову підняла в небо стратегічні бомбардувальники ТУ-95

В Україні 5 з 9 енергоблоків зменшили потужність - МАГАТЕ

Ворожої атаки зазнав об'єкт критичної інфраструктури на Дрогобиччині

ППО збила 81 російську ракету та 80 БпЛА

Бурулькопад. Над головами львів'ян – снігові нависання

Олена Шуляк: 90 тисяч родин скористались програмою «єВідновлення»

У ЛМР повідомили, який район міста найбільше чистили від снігу

На Львівщині авто на смерть переїхало пенсіонерку

Укренерго повідомило про наслідки 12 масованої ракетно-дронової атаки на енергосистему

На Закарпатті збили дві російські ракети

Експерти порахували, скільки цьогоріч коштуватиме Святвечір

ДТЕК повідомило про пошкодження ТЕС внаслідок ракетного удару

Росія випустила по Україні майже 300 повітряних цілей. Головна ціль - енергетика

РФ атакувала енергосистему, транспортну мережу і ключові об'єкти в Україні - посол США

Лубінець закликав українців «бути готовими до труднощів» через атаку рф на енергосистему

Прикарпаття зазнало наймасованішої атаки за час повномасштабної війни

РФ атакувала енергетичні об'єкти на Львівщині

У Львові внаслідок ДТП госпіталізували 81-річну пішохідку

На Львівщині масована комбінована атака рф тривала понад три години