Чому в Польщі винищують єгипетську гуску

10:55 13 січня 2026 р.

Регіональне управління охорони навколишнього середовища у Кракові замовило проведення заходів проти інвазивного виду єгипетської гуски.

У Малопольському воєводстві Регіональне управління охорони навколишнього середовища (RDOŚ) доручило знищити єгипетську гуску. Про це інформує InPoland, пише DailyLviv.com.

Цей інвазивний чужорідний вид становить серйозну загрозу для польської природи. За даними RDOŚ, цей птах надзвичайно агресивний, здатний топити інших птахів, знищувати місця розмноження та переносити серйозні захворювання, зокрема пташиний грип.

Регіональне управління охорони навколишнього середовища у Кракові замовило проведення заходів проти інвазивного виду єгипетської гуски. Ці заходи передбачали усунення птахів з навколишнього середовища, відповідають Закону про чужорідні види та є відповіддю на зростаючу загрозу місцевій фауні та флорі. Операція торкнулася загалом 28 особин.

Читайте також: У польських лісах з’явився новий гриб, який поширюється з неймовірною швидкістю

Єгипетський гусак (Alopochen aegyptiaca) внесений до списку інвазивних чужорідних видів, що становлять загрозу для всього Європейського Союзу, не безпідставно Це надзвичайно поширений вид, який агресивно впливає на екосистему. Як зазначає Регіональне управління охорони навколишнього середовища (RDOŚ), його негативний вплив багатогранний. Перш за все, цей птах демонструє надзвичайно агресивну територіальну поведінку.

Цей вид топить інших птахів, відганяє їх від місць гніздування, чим відтерміновує сезон розмноження. Це, і собі, призводить до різкого скорочення популяції місцевих видів, особливо водоплавних птахів. Крім того, єгипетська гуска схрещується з іншими представниками родини качатових (Anatidae), що створює ризик гібридизації для місцевих популяцій. Однак, список загроз на цьому не закінчується. Ці птахи є переносниками небезпечних патогенів, включаючи вірус пташиного грипу (штами H5N2 та H5N8) та сальмонельозу, що становить реальну загрозу для птахоферм. Негативний вплив відчувається також у сільському господарстві, оскілька єгипетська гуска харчується зерновими культурами, кукурудзою та картоплею.

Заходи з винищення охоплювали 11 вибраних водойм у Малопольському воєводстві. Птахів знищували виключно шляхом гуманного відстрілу з мисливських рушниць, який проводили сертифіковані фахівці з мисливства. Кожен постріл контролювався орнітологом, який перевіряв ціль, щоб уникнути помилок.

За даними Регіонального управління охорони навколишнього середовища (RDOŚ), процес був ретельно спланований. Після відстрілу туші негайно витягували з території, потім мітили та відправляли на утилізацію. Загалом було знищено 28 особин.

Для ефективного зменшення популяції цього інвазивного виду проводять подальший моніторинг та координують дії із сусідніми воєводствами.

DailyLviv.com

У Львові почали збивати бурулі і чистити дахи

Евакуація 368 людей через невдалий жарт. У Львові затримали «мінера» вокзалу та аеропорту

Зірвані плани рф та 418 тисяч ліквідованих окупантів. Підсумок року від Сирського

Ремонт табору «Старт». Суд обрав запобіжні заходи фігурантам, а ЛМР передала слідству всі документи

На Львівщину йдуть снігопади з переходом у дощ

Чому тривалість відключень буває різною. Роз'яснення міненерго

У Шептицькому водія-рецидивіста відправили за ґрати на три роки за ігнорування рішень суду

Висадив пасажирку та наїхав причепом на ногу. На Львівщині розшукали водія вантажівки, що втік з місця ДТП

У Львові затримано житомирянку, яка вбила безхатька трьома ударами ножа

Львівщина переходить на жорсткіші графіки відключень

На Львівщині оштрафували перевізників «Міра і К», «Фіакр-Львів» та «АТП-14630»

Чому в Польщі винищують єгипетську гуску

Ворожа атака спричинила значні руйнування на двох об’єктах ДТЕК

Масована атака рф на енергосистему. У низці областей запроваджено аварійні відключення

Українські ракети вразили завод дронів в Таганрозі та знищили низку ворожих ЗРК на ТОТ

Обидва загинули у перший день нового року. Львівщина прощається з Героями Андрієм Ільницьким та Степаном Кирчеєм

Трагедія у Бродах. Рятувальники винесли жінку з палаючого будинку, але вона померла на руках медиків

ППО збила 247 ворожих цілей, серед яких балістичні та крилаті ракети

Готувався заздалегідь. 14-річному учню, який напав на вчительку та однокласника в Києві, повідомлено про підозру

Богдан Поглод, Дмитро Журавський, Іван Максим’юк, Мар’ян Стасів, Ігор Печенюк, Микола Шукост. Прощання

Потрібен мораторій на зміну правил оподаткування для фізичних осіб-підприємців

У Києві та частині Київської області застосовані аварійні відключення електроенергії. Заява Міненерго

Графік стабілізаційних відключень електроенергії на Львівщині 13 січня не змінили

Пожежі в Одесі після російських обстрілів

У Харкові загинуло четверо людей внаслідок російських ударів

Графік погодинних відключень на 12 січня скоригували пізно ввечері

Президентка Молдови Майя Санду заявила, що підтримала б обʼєднання Молдови та Румунії

Запроваджуємо доплати енергетикам. В уряді прийняли рішення

Хочуть скористатися холодом. Росіяни готують новий масований удар, – Зеленський

Графік відключень світла на Львівщині 13 січня. Майже пів доби без електроенергії

13 січня за наказом Укренерго відключатимуть світло у всіх областях

Мешканців Львівщини закликають подбати про запас води, зарядні пристрої та теплі речі

Засудили курсанта, який давав координати об'єктів ВПК для фсб

Дмитро Журавський. Боронив Батьківщину у складі 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади

Як Уряд відключив лікарні, котельні та тролейбуси від пріоритетного електропостачання

У Львові діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, отримали 13 квартир

Покарав за доньку. У Львові знайшли батька дівчинки, який напав на 11-річного школяра

Чоловік напав на школяра у Львові, коли той возився на санчатах

У Львові збудовано більше як 20 базових станцій 5G

Лише ті ветерани з інвалідністю отримають компенсацію, які зареєстрували переобладнане авто після 1 січня 2026 року