Журналіст бачила бойовиків в тилу українських військ – у Новотроїцькому за 21 км від Волновахи (відео)

21:00 1 вересня 2014 р.


Фото: espreso.tv


Відео: ТСН

Це сталося після того, як Інформаційно-аналітичний центр РНБО повідомив у понеділок: «Силам АТО вдалось закріпитись на рубежі Комсомольськ-Роздольне Донецької області – це дає можливість забезпечити прикриття та надати допомогу підрозділам українських силовиків, що наразі виходять із оточення під Іловайськом Донецької області».

Журналіст Леся Ганжа повідомила сьогодні, 1 вересня: «Бойовики без бою зайняли селище Новотроїцьке між Донецьком і Волновахою». Вона також розповіла:

«Ми сьогодні просувалися від Маріуполя через Волноваху у селище Бугас. У Волновасі були українські прапори, у Бугасі були українські прапори.

Ми приїхали в селище Новотроїцьке. Там спілкувалися з людьми.

Під’їхала машина з бойовиками. Ми спитали: «Чи можна їхати далі?». Нам сказали, що дорога вільна.

Із нами спілкувався боєць з позивним Вологда. Він є громадянином РФ, який третій місяць тут воює, починаючи зі Слов'янська.

На запитання, які в них будуть дії далі, вони сказали, що далі на Маріуполь, і далі на Київ. Місцеві люди спротиву не чинили, і взагалі не виявили жодної реакції».

Про це журналіст Леся Ганжа повідомила інтернет-виданню «Українська правда». Натомість кореспондент «Телевізійної служби новин» Олександр Моторний повідомив сьогодні, 1 вересня, в програми «Спецкор» на «2+2»:

«Селище Новотроїцьке захоплено бойовиками »ДНР». Воно розташоване на трасі Н20, яка з'єднує Маріуполь із Донецьком.

Сама Волноваха знаходиться в 10 км на південь від Новотроїцького. Вона досі під контролем українських сил.

Очевидно, терористи мають на меті просуватися далі саме на Волноваху, намагаючись відрізати південь Донецької області – Маріуполь, Новоазовськ – від решти України».

Про це повідомляється в понеділок на сайті «Телевізійної служби новин». Перед цим Інформаційно-аналітичний центр Ради національної безпеки і оборони повідомив у понеділок у «Зведених даних ІАЦ РНБО»: «Силам АТО вдалось закріпитись на рубежі Комсомольськ-Роздольне Донецької області – це дає можливість забезпечити прикриття та надати допомогу підрозділам українських силовиків, що наразі виходять із оточення під Іловайськом Донецької області».

Відтак наведемо останні «Зведені даних ІАЦ РНБО» повністю:

Українські війська закріпилися на рубежі Комсомольськ-Роздольне 

«Військові дії в зоні конфлікту

Ситуація в зоні АТО на території Донецької та Луганської областей залишається напруженою. Набуває подальшого загострення обстановка в Маріупольському районі з причини блокування Новоазовська терористами та російськими військовими.

Силам АТО вдалось закріпитись на рубежі Комсомольськ-Роздольне Донецької області – це дає можливість забезпечити прикриття та надати допомогу підрозділам українських силовиків, що наразі виходять із оточення під Іловайськом Донецької області. Процес виходу військовослужбовців із оточення триває. Таку інформацію оприлюднив сьогодні на другому щоденному брифінгу речник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони Андрій Лисенко.

Збройні Сили України забезпечують охорону та несення служби на блокпостах навколо Маріуполя Донецької області. Утворено своєрідний форпост українських військ, які не дозволяють таким чином противнику проникнути до Запорізької та Херсонської областей.

Військовослужбовці ЗСУ, батальйони територіальної оборони продовжують виконувати спеціальні роботи з укріплення позицій. У будівництві укріпрайонів на околицях міста бере активну участь громадськість міста Маріуполя, місцеві підприємці, вимушені переселенці, представники ЗМІ, всі небайдужі громадяни.

Розпочато навчання на полігоні Збройних сил України  «Десна»  у  Чернігівській області військовослужбовців, які опановують фах танкістів, в цей самий час  на полігоні ЗСУ «Девічки» у Київській області тривають навчання військовослужбовців за фахом «артилерійська справа». Триває відновлення, модернізація та ремонт пошкодженої військової техніки, яка щодня повертається до зони АТО.

Ситуація в населених пунктах зони конфлікту

У більшості населених пунктів Донеччини та Луганщини на зміну бойовикам прибувають професійні російські військові, які не приховують своєї приналежності до ЗС РФ.

В Луганську зафіксовано військовослужбовців з розпізнавальними знаками ЗС РФ. Вони організовують та контролюють коридори постачання військової техніки та новітнього озброєння до України.

У Донецьку через нічні обстріли бойовиків з установок «Град», за попередніми даними, пошкоджено нафтобазу. У Петровському районі міста пошкоджені житловий будинок та медпункт шахти.

В Горлівці терористи захопили середню школу № 4 в центрі міста. Для цього вулиці Пушкінська і Комсомольська заблоковані автомобілями та виставлене оточення. В будівлі школи перебувало до двох десятків озброєних бойовиків, які привезли переляканих першокласників з традиційним дзвоником і перед чисельними російськими телегрупами змусили малюків імітувати перше вересня як щасливий початок нового навчального року. Проте, за повідомленнями очевидців, насправді дітей в школі не було, а своєрідну «виставу» організували для російських глядачів.

Всі школи міста Маріуполя, не зважаючи на воєнні дії, організовано розпочали новий навчальний рік. На всіх шкільних лінійках прозвучав гімн України, діти прикріпили до свого одягу жовто-блакитні стрічки, а шкільні двори прикрасили державною символікою. У 70-ти школах Маріуполя навчатимуться 1000 дітей-переселенців, які прибули з міст, окупованих бойовиками.

Міжнародна підтримка України

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що просування російських військ у напрямку Маріуполя є підставою для розгляду можливих варіантів посилення політичного та економічного тиску на РФ. За словами Штайнмаєра, через проблеми із життєзабезпеченням Криму Росія може спробувати захопити окремі території Південно-Східної України для налагодження сухопутного сполучення з півостровом.

У контексті цього німецька сторона не виключає можливості військової конфронтації між Україною та Росією. Берлін зацікавлений у запобіганні такому сценарію, оскільки це стане причиною розколу в Європі.

Віце-канцлер Німеччини, міністр економіки та енергетики Зігмар Ґабріель заявив, що без здійснення тиску на керівництво Росії криза в Україні може стати значною загрозою для Європи. За його словами, неприпустимою є ситуація, коли одна держава погрожує своїм сусідам і це залишається без відповіді.

Сьогодні голова Європейської ради Дональд Туск визнав, що в Україні триває війна, і закликав усю Європу стати на захист свого союзника. «Тепер не час на красномовство і оптимізм. Бо вираз «Ніколи більше не бути війні» перебуває у конфронтації із тим, що відбувається сьогодні на сході України», – додав він.

«Маємо голосно сказати, що ніхто не може блокувати наших ініціатив, які спрямовані на успішну діяльність Північноатлантичного союзу (НАТО). Сьогодні, дивлячись на трагедію українців, дивлячись на війну – бо треба вжити це слово – знаємо, вересень 1939 року не може повторитись», – заявив Туск.

Андерс Фог Расмусен під час прес-конференції заявив, що тривалий час НАТО розглядало Росію як партнера. «Ми сподівались на повномасштабне стратегічне партнерство з Росією. Однак, на жаль, зараз ми не маємо бути наївними, бо за діями, які вона вчиняє, розуміємо, що Росія розглядає нас як противника».

Про це повідомляється в понеділок на сайті ІАЦ РНБО.

В Ірані розгніване суспільство здатне виходити на вулиці, але не здатне взяти владу під контроль

У Давосі Трамп скаже, що думає з приводу розгортання багатонаціональних сил в Україні

Упродовж доби окупанти завдали 762 удари по 26 населених пунктах Запорізької області

Наберіть води і зарядіть гаджети. Якщо є така можливість у Кривому Розі

Два гуртожитки Львівського університету ветеринарної медицини без електроенергії. Загорілися електрощитові

Ніч, мороз, по пояс у воді. Триває ліквідація аварії на магістральному водогоні у Львові

Прорвало воду у Львові. Без водопостачання десятки вулиць (відео)

НАБУ і САП викрили Юлію Тимошенко у підкупі депутатів у Раді

Графік світла і темряви 14 січня на Львівщині

Козицький похвалився нагородою від Буданова

На путівки на Олімпіаду претендують санкарі зі Львівщини

Як інженери на Львівщині йдуть обслуговувати вежу, щоб у людей був стабільний 3G і 4G (відео)

На прийом до Садового вдалося потрапити лише 15-ти жителям Львова

14 січня графіки відключень будуть діяти в усіх регіонах

Премії за грудень вистачить лише 250 двірникам Львова. За січень обіцяють більше

Вечірнє оновлення графіка електропостачання 13 січня на Львівщині

Росія пошкодила польське консульство в Одесі

Вибух газу у Львові зруйнував три квартири і перекриття багатоповерхового будинку

Коли за реєстрацію ФОПом на Львівщині дадуть 100 тисяч гривень

П'ять ракет вдарило по ТЕЦ-5 у Києві

Верховна Рада звільнила з посад Михайла Федорова, Дениса Шмигаля, Василя Малюка

1 лисиця на 1 тис. га. На Львівщині відрегулюють кількість мисливських звірів і птахів

Зіновій Жук, Роман Кондратюк, Дмитро Одновол. Завтра Львів прощається з воїнами

Щодо ситуації з електропостачанням у Києві - Міненерго

Крафтові виробники можуть одержати 20 тисяч євро фінансової підтримки

Об’єкти культурної спадщини у Львівській області за категорією національного значення

На Львівщині викрито злочинну групу з посадовців та підрядника

Змінено графік погодинних відключень світла 13 січня на Львівщині. Для однієї групи споживачів

В університетській лікарні у Львові виготовлятимуть до 600 протезів щомісяця

Дах ангара колишнього трамвайного депо у Львові може впасти під вагою снігу (фото)

Поранив ножем у живіт та втік. У Львові затримали нападника на військовослужбовця

До 11 годин без світла. Новий графік відключень на Львівщині на 13 січня

У Львові почали збивати бурулі і чистити дахи

Евакуація 368 людей через невдалий жарт. У Львові затримали «мінера» вокзалу та аеропорту

Зірвані плани рф та 418 тисяч ліквідованих окупантів. Підсумок року від Сирського

Ремонт табору «Старт». Суд обрав запобіжні заходи фігурантам, а ЛМР передала слідству всі документи

На Львівщину йдуть снігопади з переходом у дощ

Чому тривалість відключень буває різною. Роз'яснення Міненерго

У Шептицькому водія-рецидивіста відправили за ґрати на три роки за ігнорування рішень суду

Висадив пасажирку та наїхав причепом на ногу. На Львівщині розшукали водія вантажівки, що втік з місця ДТП