17:41 23 серпня 2018 р.
Відео: Львівський прес-клуб
Про це сьогодні, 23 серпня, під час засідання Громадського прес-центру «Вибори-2019» на тему «Яка дата виборів Президента конституційна – 31 березня чи 9 червня 2019 року?», яке відбулося у Львівському прес-клубі, заявив політолог, директор Центру політичних досліджень ЛНУ імені Івана Франка Любомир Скочиляс.
- Вибори не відбудуться в один тур. Буде ще й другий. Потім – оголошення результатів. Конституція передбачає, що новий Президент вступає на посаду не пізніше, ніж через 30 днів після оголошення результатів. Таким чином усі ці процедури можуть призвести до того, що інавгурація може відбутися на початку червня. Порошенко інавгурувався 7 червня. Тож, фактично, він добуде свій термін цілком, - каже політолог.
Водночас Любомир Скочиляс нагадує, що перенесення виборів на червень – це порушення Конституції України.
- До виборів 2010 року в Конституції було записано, що вибори відбуваються в останню неділю останнього місяця п’ятого року повноважень. Таке формулювання було логічним. Уявіть собі, що дострокові вибори відбулися у січні. А наступні – вже в березні п’ятого року повноважень. Вийде, що Президент пробув на посаді чотири роки і два місяці. Це – правове невігластво, - критикує нинішню норму Любомир Скочиляс.
Також, на його думку, нині чинному Президентові невигідно переносити дату виборів на пізніші терміни, тому що його звинуватять у тому, що він тримається за владу до останнього.
Натомість заступник голови Львівської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Наталія Тимчій вважає, що саме нині чинному Президентові вигідно перенести дату виборів на червень.
- У червні багато хто у відпустках, студенти – на канікулах. А в Західній Україні велика частина людей виїжджає на сезонні заробітки. Тому багато виборців не прийдуть на дільниці. І може бути використаний адмінресурс та певні політтехнології фальсифікування виборів. Червень – вигідний владі, аби провести вибори, - зазначає вона.