У НАТО не хочуть чиновники-корупціонери, – експерт

21:34 20 квітня 2016 р.


Відео: Львівський прес-клуб

Якби в 2008 році Україна підписала план дій щодо членства в НАТО і в 2012 році державу прийняли в цю організацію, а згодом – Росія анексувала би Крим та розв’язала війну на Донбасі, то Україні все одно довелось би розраховувати на власні військові сили.

Про це сьогодні, 20 квітня, під час дискусії на тему: «Який захист – політичний і військовий – може отримати Україна з інтеграцією в НАТО?», що відбулася у Львівському-прес-клубі, заявив  доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби Львівського національного університету імені І.Франка, політолог-міжнародник, кандидат політичних наук Ростислав Романюк.

- Стаття 5 Вашингтонського договору не передбачає автоматичної участі НАТО в регулюванні кризової ситуації чи навіть конфлікту локального характеру. Вона передбачає консультації. А сторони вже на власний розсуд визначають, яку допомогу надати цій країні. Очевидно, дипломатичну та політичну підтримку ми би отримали, - вважає він. 

А ось на думку голови ЛОО Спілки офіцерів України Петра Костюка, Україна могла би запросити допомогу в будь-якої іншої країни НАТО, наприклад, в Польщі, Литви або Латвії.

- Проте з 2008 року було би проведено низку заходів, які би зміцнили обороноздатність України, і змусили би Росію задуматися, чи потрібно їй на нас нападати, - каже він.

Доцент кафедри європейської інтеграції та права Львівського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат історичних наук  Олександра Киричук припустила, що якби Україна вже була членом НАТО, то Мінські угоди би існували тільки між Грузією та Росією. А на Україну Росія би не насмілилась напасти.

Зі свого боку експерт Центру досліджень проблем регіонального і міжнародного співробітництва Віталій Юрчук нагадав, що коли Туреччина збила російський літак на своїй території, то Люксембург відразу заявив, що якщо Туреччина розпочне війну з Росією, то Люксембург і країни НАТО не будуть воювати на боці Туреччини.

- Також цього тижня кілька російських гелікоптерів залетіло на територію Литви та Польщі. І НАТО також не відреагувало на це, - наголосив він.

Те, що НАТО не є гарантією захисту для України від іноземної агресії, вважає і голова Центру досліджень проблем регіонального і міжнародного співробітництва Володимир Гулима.

- Ми сьогодні вже згадували про 5 статтю. Вона – дуже загальна. І навіть Польща, яка приєдналася до НАТО в 1990 році, досі не змогла домогтися,  щоби ця стаття була наповнена реальним змістом, зауважив він.

За словами Володимира Гулими, в липні на саміті НАТО мали прийняти конкретні заходи про розміщення баз Північноатлантичного альянсу в Європі.

- Там би мали конкретно зазначити, які сили, які підрозділи та які засоби будуть використовувати, якщо би раптом почав розвиватися негативний сценарій. Але ми бачимо, що Польщі так і не вдалося цього досягти. Ми чули заяви представників НАТО, що цих баз, на яких наполягає Польща, не буде. Буде військова присутність, але самих баз не буде, - каже він.

Також Володимир Гулима нагадав, що НАТО – це не тільки військовий компонент частина, але й політичний, який передбачає боротьбу з корупцією, зокрема.

- Ми проводимо подвійну гру. Ми декларуємо на всіх рівнях бажання приєднатися до НАТО, бути членами НАТО та отримати якийсь захист НАТО. Але реально ми не прагнемо до НАТО. Військовий компонент дуже швидко може бути переведений на стандарти НАТО, і це – найлегший сегмент приєднання до НАТО. А ось демократичні цінності, антикорупційні та інші заходи, це те, що не влаштовує тих, хто приймає рішення, - зауважив він.

На думку експерта, єдине, що може здолати бойкот чиновників, це – референдум.

- Якщо народ висловився за вступ до НАТО, то, будьте добрі, виконуйте його волю. А якщо ні, то поступайтеся місцем іншим, - заявив Володимир Гулима. 

DailyLviv.com

У Львові відбувся ярмарок «Різдвяний крафт та коляда»

У всіх потягах до Перемишля і Хелма запровадять прикордонний контроль без зупинок

На зимових канікулах у Львові школярам даватимуть безплатні уроки плавання

Різдвяна зірка більша за авто зі спецефектами. Львівщина здивує (відео)

Перемовини подібні на політичну гру з боку рф

29 бусів у «контрабандній каруселі» на ПП «Смільниця»

Андрій Вовк. У понеділок Львів попрощається зі Захисником

Водійка мікроавтобуса збила на смерть жінку-пішохідку

У Самборі прощаються з лейтенантом Миколою Тарчаниним

На Львівщині спалахнуло 1,5 т сіна

Латвійський міністр доправив особисто на Львівщину 30 автомобілів - Козицький

Перед Різдвом майже однакова кількість українців перетинає кордон в обидва боки

Знешкоджено вночі 75 з 97 ворожих ударних безпілотників

Росія запустила у листопаді понад 200 ракет і 5 500 безпілотників по об’єктах цивільної енергетичної інфраструктури України

На трасі Київ–Чоп зіткнулися вісім транспортних засобів

Не встигли врятувати. В ставку у Львові потонув чоловік

Графіки відключення світла в областях 21 грудня

Назар Кривейко, Тарас Балук, Степан Теличко. Львівщина попрощалася зі Захисниками

Президент звільнить командувача ПК «Південь»

Чому звільнений Єрмак щовечора відвідує будинок Зеленського

Кредитних 90 млрд євро замало для України у 2026 році. Потрібен репараційний механізм

Як будуються укріплення у Запорізькій, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській та Київській областях

Дев'ять причин для депортації іноземців з Польщі

Відключатимуть світло 21 грудня за двома графіками

Три вулиці у Львові влада хоче відремонтувати з відтермінуванням оплати

Для Всеукраїнського мистецького проєкту у Львові вибрали 150 робіт художників з різних регіонів України

Рідним похованих на Личаківському кладовищі запропонували на вибір три види хрестів - з тераццо, пісковика та граніту

Садовий заявив, що припис НАЗК не має жодного стосунку ні до нього, ні до його заступників

Андрій Садовий прокоментував збір коштів на житло для Христини Гоянюк

Чоловік на останній моделі Lexus попросив знижку на аналіз крові

Знеструмлення у чотирьох областях внаслідок атак рф

Поліція розшукує водія самоката, який наїхав на львів'янку

Мешканці напали на бригаду енергетиків за відключення будинків

Подробиці смертельного зіткнення на Львівщині

Сьогодні й завтра американська і російська делегації обговорять врегулювання війни між Росією й Україною

Знешкоджено 31 російський БпЛА. Ще 20 влучили на 15 локаціях

Семеро загиблих, 15 поранено. Росія вдарила по портовій інфраструктурі Одещини

Степан Теличко. У суботу Львів прощатиметься зі Захисником

Головну різдвяну шопку відкрили у центрі Львова (фото)

Укренерго 20 грудня застосує графіки відключень