У Львові вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні ходою «Ми збережемо Віру» (відео)

15:55 19 лютого 2015 р.


Фото: Юрій Дячишин / прес-служба Львівської міської ради


Відео: «5 канал»

Як повідомили в четвер «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР завтра в місті також відбудеться акція «Свіча пам’яті», а в неділю – екуменічна панахида та покладання квітів.

«У Львові відбулась тиха хода «Ми збережемо Віру» пам’яті Героїв Небесної Сотні», – повідомили сьогодні, 19 лютого, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради, конкретизуючи при цьому:

Львів вшановує Героїв Небесної Сотні. З цієї нагоди у місті сьогодні відбулась тиха хода «Ми збережемо Віру» та флеш-моб.

Завтра відбудеться акція «Свіча пам’яті», в неділю – екуменічна панахида та покладання квітів. Також вперше на місці поховань на Личаківському кладовищі (поле №67) буде піднято державний прапор України. 

Сьогодні, в рамках вшанування пам’яті борців за волю та гідність України, відбулась тиха хода «Ми збережемо віру», яка розпочалась о 13.00. Під час ходи учнівська та студентська молодь організовано пройшла від Львівських університетів до площі перед пам’ятником Т. Шевченку (пр. Свободи).

Відтак, збір студентів та учнівської молоді відбувся на площі перед ЛНУ ім.І.Франка та на площі перед НУ «Львівська політехніка». Далі колони попрямувала на пр Свободи. На площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся флеш-моб, учасники якого прикрасили конструкцію біля пам’ятника власноруч зробленими маками.

Також відбулась екуменічна панахида, під час якої ректор ЛНУ імені Івана Франка, професор Володимир Мельник зазначив:

«Сьогодні – це день великої скорботи. Але це також день великої пам’яті про тих українців, які роблять Україну сьогодні, завтра і на завжди незнищенною і незламною. 

Рік тому на Майдані жорстоко, цинічно розпочалась розправа і вбивство над українцями, які виступили проти антиукраїнсько-бандитського режиму Януковича. За що вони виступили?

Вони виступили за пільги, за блага для себе та своїх сімей, за окремішність в Україні? Ні. 

Вони виступили лише за одне єдине благо – природне, суверенне, Богом дане право бути вільною людиною на своїй рідній зелі. Вони виступили за те, щоб внутрішнє право на свободу було поєднане з не меншим правом гідності. 

Коли ми говоримо про жертви, про Небесну Сотню, яка сьогодні є фундаментом України, ми схиляємо у світлій пам’яті, в скорботі, молитві свої голови, свої почуття перед ними. Вони мали своє майбутнє, але віддали своє життя заради нас, заради майбутнього України.

Серед тих, хто залишився у нашій пам’яті і історії України, є багато студентів нашого славного Франкового університету. Це Ігор Костенко, студент географічного факультету, Богдан Сольчаник, студент історичного факультету, Сергій Кемський.

Ми не забудемо їх. Вони сьогодні там, де Бог дає нам право вірити, дає нам право зміцнити цю віру нашими кроками, нашим поступом, щоб створити ту Україну, за яку вони відали своє життя. Сьогодні ми схиляємо голови і вшановуємо пам’ять тих борців, які загинули на східному фронті проти російського агресора. 

Ми сьогодні придумали фразу «неоголошена війна». Вона оголошена – і в мілітарному плані, і в дипломатичному, і в політичному, в інформаційному.

Назвавши це, що відбувається на Сході, громадянською, братовбивчою війною, від нас хочуть відібрати історію і сьогодення. Це не громадянська війна. Це війна проти російського агресора.

Звертаюсь від імені старших колег до молодших колег студентів, ви – сіль землі. Ви вірите в Україну, ваші побратими віддали життя за ту Україну, яку ми разом будемо творити, яка буде відповідати європейським стандартам, але і українському духу.

Я переконаний, що, не зважаючи на те, що ми різні за місцем народження, за вподобаннями, ми всі єдині в одному – ми любимо Україну. Я переконаний в тому, що ми не віддамо ні сторінки нашої славної, місцями і трагічної історії, ми не віддамо наше майбутнє, ми не віддамо нашу Україну. Бо ми, українці, маємо бути на своїй землі, у своєму дому».

Натомість студентський мер Львова Євген Филипець звернувся до присутніх із такими словами:

«Є скарби, які закопані в землі, а є скарби, які на поверхні – це людське життя. Рівно рік тому бандитський клан Януковича забрав життя патріотів України, тих людей, які були готові віддати останнє і покласти його на вівтар сильної європейської демократичної України.

Така велика кількість сучасної львівської молоді свідчить про свідомість, про розумність українців, про те, що ця молодь є прогресом. Сьогодні ми повинні закладати ці патріотичні надбання – фундамент розвитку Української незалежної держави.

Пройшла Революція.

Всі сподівалися, що подме вітер у вітрила і Українська держава почне рухатися швидкоплинно. Але не так сталося.

Чомусь молодь йде вперед – і це локомотив прогресу держави, а старі прогнилі політики не дають можливості нам розвиватися. Це як останній потяг, який тягне нас назад.

Тому сьогодні на вулицю вийшли академічні спільноти, сивочолі мудрі професори та викладачі, рушійна потужна студентська молодь. Тільки так ми можемо бути сильними та змінювати нашу державу. 

Багато з тих патріотів, які загинули, були нашого віку. Як можна забирати та вбивати цвіт нації, який би творив, який би здобував для Української держави?

Виявилося, що можна. Ніхто за це не покараний. І це наша перша молодіжна студентська вимога, тому що повинні бути покарані ті, хто вбивав українців.

Цього не зробилося. Але, тим не менше, ми сподіваємося і розуміємо, що тільки в єдності, в силі та в патріотично-виховних заходах ми можемо розвивати сильну демократичну європейську Україну. 

Наш студент Ігор Костенко був відомим тим, що займався спортивними подіями і їх описував. Він був магістрантом географічного факультету, людиною, яка хотіла жити і дбати про майбутнє. Але забрали життя. Кати українського народу забрали життя за те, що просто хотів нової держави.

Так не може бути. Тому сьогодні наша спільна позиція разом з викладачами – це чіткі вимоги до української влади, що ми є рушієм, ми рухаємо державу вперед, а стара прогнила політична система повинна або змінюватися, або відходити назад. Слава Україні!».

Нагадаємо, завтра, 20 лютого, о 19.00 год. на площі перед пам’ятником Т. Шевченку (пр. Свободи) відбудеться акція «Свіча пам’яті». Учасники дійства з допомогою лампадок зі свічками викладуть форму Тризуба.

Унеділю о 15.00 год. на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань №67 відбудеться екуменічна панахида та покладання квітів. Вперше на місці поховань буде піднято державний прапор України.

Раніше з ініціативи об’єднання «Самопоміч» підняття та встановлення державного прапора відбулося на Янівському кладовищі біля Монументу Українському Січовому Стрілецтву та Личаківському кладовищі біля пам'ятника невідомому воїну УПА (Марсове поле). Організовують заходи Львівська міська рада, Студентська рада Львова, спільно з громадськими організаціями та об`єднаннями, учнівською і студентською молоддю міста». 

dailylviv.com

Вогнеборці Львівщини ліквідовують наслідки ракетного обстрілу

Одна з найважчих масованих одночасних повітряних атак. Чим била росія

Влучання в обʼєкти критичної інфраструктури на Вінниччині

У Червоноградському районі збили російську ракету

Руйнування у Миколаєві і загибель жінок

Рівне зазнало ракетного удару - Третяк

Крилаті ракети прилетіли на Львівщину - Козицький

Екстрені вимкнення світла через ракетну атаку

На території Львівської міської громади оголошена підвищена небезпека з повітря

Росія запустила Кинджали по Україні

Ракетна загроза Львівщині. Повітряна тривога

Недільна повітряна тривога через масовану ракетну атаку

Зафіксовано пуски крилатих ракет Х-101/555

23 літаки Ту-95МС і Ту-160 у повітрі. Найбільше тренування чи найбільша ракетна атака?

Нічну повітряну тривогу у Львівській області припинили

Зграя російських літаків Ту-95МС летить у зону запуску крилатих ракет

Повітряна тривога на Львівщині через загрозу від ударного дрона

Виправданий судом Андрій Слюсарчук, відомий як доктор Пі, звернувся з вимогою до медіа

Не приручається. У природному парку на Львівщині нарахували 16 червонокнижних котів лісових

Україна та США збудують завод з виробництва чистого водню та аміаку

У Львові на вечорі вдячності вшанували світлих людей

Шольц телефонував Путіну від імені кількох лідерів західних країн - Bild

Студенти Львівської політехніки оцінять викладачів - від відмінників до двієчників

700 фактів про світ за годину. Дитина з Новояворівська стала рекордсменом України

22, 37. Скільки продавців приїдуть до Львова на третій ярмарок ветеранських бізнесів?

Новий стрес. Лікарню у Соснівці, яку приєднали до обласної лікарні у Львові, хочуть передати в інші руки (відео)

Британська автоакція. Понад 900 волонтерів з п'яти країн за 10 років передали Україні 500 позашляховиків

Неонатологи у Львові зустрілися дітьми, які народилися семимісячними

У 12 областях цієї ночі відбивали атаку ударних безпілотників

Олена Шуляк підбила підсумки трьох років на посаді очільниці «Слуги Народу»

Віталій Горя, Володимир Коляно, Олег Максимків, Ігор Більо. Львівщина прощається

Смертельна ДТП на Львівщині. Киянин наїхав на місцевого пішохода

Блакитний ВАЗ 2106 наїхав на дівчину у Коросному

Трамп готується до абсолютної влади. Він планує взяти контроль над Республіканською партією та системою правосуддя

В ЛНУ імені Франка посилять вивчення китайських мови і культури

Рокіровка керівників Укртрансбезпеки

14 молодих науковців ЛНУ імені Івана Франка стали стипендіатами Кабміну. Прізвища

Демонтують асфальт і постелять плитку. У Львові капітально відремонтують частину вулиці Нижанківського

Метал на 12 млн грн везли з В'єтнаму через Львівщину за фіктивними документами

Мінська-3 не буде. Зеленський розкритикував дзвінок Шольца путіну