22:12 23 серпня 2015 р.
Фото: прес-служба міністерства оборони України
Зокрема розгорнули прапори Західного регіонального управління Держприкордонслужби, 45-го полку Національної гвардії, 703-го інженерного полку Збройних Сил, 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ (Броди), 24-ї механізованої бригади, 3-ї аеромобільно-десантної роти 1-го аеромобільно-десантного батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади.
Сьогодні, 23 серпня, у День Державного Прапора біля Львівської обласної державної адміністрації відбулась урочиста церемонія підняття Державного Прапору України. Одночасно були підняті національний прапор України та шість бойових знамен українських військових формувань із зони антитерористичної операції.
Участь у заході взяли Прем’єр-міністр України, керівництво Львівської області та міський голова Львова. Зокрема, Арсеній Яценюк зазначив: «Від моменту проголошення незалежності пройшло вже більше двадцяти років. Настав час, щоб був прийнятий Закон України «Про Державний Прапор», і такий закон буде внесено до парламенту. Цей закон передбачає повагу до прапору, закон, який визначає, що у кожній державній установі повинен висіти Державний Прапор, адже він є символом нашої єдності та незалежності, і є вірою в наше майбутнє. Частиною цього закону, має бути введення присяги на вірність України, де кожен українець складає присягу на вірність український державі, присягу не тільки словами, а й серцем і духом, присягу країні, яка бореться, яка перемагає, яка не зламна. Наш прапор і наша незалежність це не розривні поняття. Під цим прапором воюють наші вояки проти російської агресії, цей прапор є нашим символом і нашим знаком впевненості в тому, що роки історії українського прапору означають, що Україна має не тільки історію – Україна будує своє європейське майбутнє під нашим українським стягом».
Зокрема розгорнули прапори Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, 45-го полку Національної гвардії України (дислокується у Львові), 703-го інженерного полку Збройних Сил України, 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ (Броди), 24-ї механізованої бригади, 3-ї аеромобільно-десантної роти 1-го аеромобільно-десантного батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади. Також після підняття Державного Прапору України відбулось покладання квітів до пам’ятника В’ячеславу Чорноволу.
Про це повідомили сьогодні, 23 серпня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради. Натомість у прес-службі міністерства оборони України сьогодні, 23 серпня:
«У Львові з нагоди Дня Державного Прапора України на площі перед будівлями облдержадміністрації та обласної ради відбулася урочиста церемонія підняття державного символу країни. У заході взяли участь прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, начальник Львівського гарнізону й начальник Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадські та культурні діячі, військовослужбовці гарнізону, гості та жителі міста.
У своєму виступі перед присутніми прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк акцентував увагу на тому, що саме Львівщина стала колискою повернення синьо-жовтого прапора в суспільно-політичне життя країни, як одного із символів національної символіки. Він також наголосив: «Саме у Львові, 26 квітня далекого 1988 року один з активістів Товариства Лева Юрко Волощак вперше в Україні підняв синьо-жовте знамено із нашитим золотим тризубом. Це відбулося перед міською Ратушею під час мітингу на честь річниці Чорнобильської катастрофи. Сьогодні вже увесь світ знає, що це – прапор держави, яка бореться за свою незалежність проти російської агресії, це символ держави, яка перемагає».
Варто зазначити, що цього року вперше у новітній історії Галицького краю разом із головним прапором на флагштоках замайоріли й шість полотнищ, що пройшли хрещення вогнем в боях за територіальну цілісність в межах Антитерористичної операції на Донбасі. Зокрема, було розгорнуто знамена 703-го інженерного полку Збройних Сил України, 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ, 24-ї окремої механізованої бригади, 3-ї аеромобільно-десантної роти 1-го аеромобільно-десантного батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади, Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, 45-го полку Національної гвардії України.
Під звуки Державного Гімну прапороносці почесної варти Академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного винесли Державний Прапор України, а військовослужбовці-учасники АТО – бойові знамена своїх підрозділів і вже за мить синьо-жовті полотнища затріпотіли на флагштоках.
У цей час відповідно до проведення ритуалу присутні виконали Державний Гімн України. На завершення заходу військовий оркестр Академії сухопутних військ під керівництвом військового диригента майора Ігоря Дубно подарували міні-концерт, який присвятили Україні, рідному краю, Державному та бойовим прапорам України.
Довідка
Прапор 16-ї окремої бригади армійської авіації Сухопутних військ ЗС України
Під цим Прапором авіаційна група бригади з 13 квітня 2014 року виконувала завдання з авіаційного забезпечення дій наземних військ в межах Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Особовий склад авіаційної групи брав участь в операціях по звільненню населених пунктів Слов’янськ, Красний Лиман, Краматорськ, Дружківка, Артемівськ, Дзержинськ, Дебальцево; брав участь у боях у районі населених пунктів Амвросіївка, Степанівка, Савурівка, Мар’ївка Донецької області.
24 окрема механізована бригада
Цей Державний прапор України передав колишній командир 1-ї механізованої роти 1-го механізованого батальйону майор Валерій Левченко. Військовослужбовцям цього підрозділу його подарували волонтерки з міста Ромни Сумської області і з червня 2014 року він постійно був із 1-ю механізованою ротою. За час проведення антитерористичної операції за відмінне виконання бойових завдань понад 400 військовослужбовців бригади були відзначені керівництвом держави та Збройних Сил України.
703-й інженерний полк
Державний Прапор України, який перебував в зоні проведення антитерористичної операції з військовослужбовцями 703-го інженерного полку в районах населених пунктів Дебальцеве, Троіцке, Світлодарськ, Попасна, Луганське, Майорськ, Дзержинськ, Золоте, Новолуганське, Покровське. За час виконання бойових завдань на Донецькому та Луганському напрямках особовий склад 703-го інженерного полку неодноразово проявляв мужність та героїзм, вірність Присязі українському народу.
Державний прапор України 3-ї аеромобільно-десантної роти 1-го аеромобільно-десантного батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади
З перших днів АТО цей прапор був розміщений на БТР-80 №228, під час виконання завдань з блокування міста Слов’янськ. Знаходився на цій же машині на блок-посту №8 поблизу міста Слов’янськ, перебуваючи під постійними обстрілами. Також знаходився під час виконання підрозділом завдань, щодо оборони міжнародного аеропорту «Луганськ», подальших боїв за Георгіївку, звільнення міста Лутугіно, та проведення рейдових дій у напрямку Луганськ – Антрацит. Під час відступу з міжнародного аеропорту «Луганськ» був збережений особовим складом екіпажу БТР-80 №228 та був доставлений до Львова».
Про це повідомили сьогодні, 23 серпня, в прес-службі міністерства оборони України.