09:33 24 липня 2023 р.
Тепер працює поліція.
Про це повідомив міський голова Львова Андрій Садовий, пише Dailylviv.com.
Сьогодні вночі було здійснено спробу викрасти останки Кузнєцова М.І, похованого на Пагорбі Слави. Зловмисникам завадила охорона, однак вони встигли пошкодити надмогильну плиту. Зараз на місці працює поліція, аналізують відео з камер спостереження.
"Якесь недолуге хотіло вкрасти прах Кузнєцова. Спроба невдала.
Тепер працює поліція. Повторюсь. Кузнєцов нам не потрібен, але просто так – не віддамо. За деталями до ГУР",- йдеться в повідомленні.
Спробу дістатися до праху Кузнєцова зауважив директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар» Олександр Дмитрів,
«Зранку я приїхав на місце. Побачив, що плиту намагалися підняти, бо збоку є підставлене бетонне каміння. Однак плиту не вдалося змістити ні вліво, ні вправо.
Відзначу, що сам низ поховання є залитий бетоном під плитою. Його ніхто не встиг пошкодити», - розповів Олександр Дмитрів, директор ЛКП «Музей «Личаківський цвинтар».
Довідково
Радянський диверсант Ніколай Кузнєцов (справжнє ім'я - Ніканор) у роки Другої світової війни виконував терористичні та провокаційні завдання радянського командування. Під прикриттям форми і документів німецького офіцера Пауля Зіберта Кузнєцов вбивав на заході України високопоставлених чиновників окупаційної адміністрації нацистської Німеччини з тим, щоб у цих вбивствах німці звинувачували українське підпілля і карали місцеве населення. На терористичні акти Кузнецова в Рівному і Львові окупаційна німецька влада зазвичай відповідала масовими репресіями проти українців.
Кузнєцов загинув у сутичці з воїнами УПА.
Нагадаємо, у квітні 2020 рік виконавчий комітет Львівської міської ради розглянув питання «Про перепоховання праху Кузнєцова М. І.». Це рішення підготовлене на виконання рішення адміністративного суду на звернення племінниці Кузнєцова - Брюханової Маргарити Миколаївни.
Відтак, тоді місто звернулося до Служби безпеки України і профільних міністерств про надання роз’яснень, позаяк це вже виходить за межі повноважень міської ради. Враховуючи отримані відповіді було підготовлено рішення про відмову у наданні дозволу на перепоховання на Широкорєчєнському військово-меморіальному комплексі у м. Єкатеринбурзі Російської Федерації тлінних останків Кузнєцова Миколи Івановича, похованого у 1960 році на Пагорбі Слави у м. Львові.
Зокрема, у листі від Міністерства культури йшлося: « …в умовах російсько-української війни, яка триває, будь-які офіційні контакти України з державою агресором, у тому числі пов’язані з історичним минулим, є небажаними, оскільки можуть мати негативні суспільно-політичні наслідки. Тому розгляд питання ексгумації і передачі Російській Федерації останків Миколи Кузнєцова на даний час є недоцільним і передчасним».