22:26 13 червня 2024 р.
Рішення ухвалили швидко – Європейська комісія запропонувала продовжити захист 11 червня, всього за два дні було прийняте відповідне рішення міністрів.
Про це інформує Польське радіо, пише DailyLviv.com.
Захист передбачає, серед іншого: право на проживання та роботу та доступ до медичної та соціальної допомоги.
У четвер, 13 червня, країни-члени Європейського Союзу схвалили продовження тимчасового захисту для українців, які перебувають у Спільноті, до 4 березня 2026 року. Захист передбачає, серед іншого: право на проживання та роботу та доступ до медичної та соціальної допомоги.
Рішення ухвалили швидко – Європейська комісія запропонувала продовжити захист 11 червня, всього за два дні було прийняте відповідне рішення міністрів.
Усі українці, які перебувають в ЄС, захищені. Перший запуск механізму в березні 2022 року запобіг колапсу в державних установах ЄС, оскільки заявки українських переміщених осіб не потрібно було розглядати окремо.
За даними Євростату, в ЄС налічується приблизно 4,2 мільйона людей, які втекли через війну в Україні (дані на кінець березня). Країни ЄС з найбільшою кількістю українських біженців – це Німеччина (1,3 млн осіб, 31% від загальної кількості), Польща (956 тис., 22,7%) і Чехія (364 тис., 9%).
Директива ЄС про тимчасовий захист була прийнята в 2001 році після масштабного переміщення осіб, викликаного збройним конфліктом на Західних Балканах, зокрема з Боснії та Герцеговині та Косова. Вперше його запустили у відповідь на вторгнення Росії в Україну.