19:48 13 листопада 2017 р.
Перше місце серед депутатів Львівської міської ради, які володіють найбільшою площею об’єктів нерухомості – 22,5 тисячі м², посів Остап Доскіч. Більшість цих об’єктів є нежитловими господарськими приміщеннями і їхня загальна площа перевищує 21 тисячі м².
Про це інформує "Чесно".
Одне з таких приміщень депутат придбав у 2016 році, його загальна площа становить більше 5 тис. кв. м, частка власності депутата — 50%, придбав її депутат за 1,1 млн грн, що становить всього 450 грн/кв.м. Згідно з інформацією на сайтах продажу нерухомості, ринкова ціна на нежитлові приміщення у Львові перевищує ці цифри у десятки разів.
- Воно всьо є в декларації, читайте уважно декларації, я то не коментую. Ви читайте по декларації, я коментувати не буду, Ви потім перекручуєте, — переконаний Доскіч.
Торік Остап Доскіч заборонив записувати розмови, коли активісти ЧЕСНО брали у нього коментар щодо декларації.
Друге місце серед власників нерухомості зайняв Григорій Козловський. Хоча загальна кількість об’єктів, якими володіє депутат, є меншою порівняно з іншими колегами, проте їхня загальна площа становить майже 10 тис. кв. м. Цьогоріч депутат набув право власності на житловий будинок (майже 300 кв.м), квартиру (129 кв.м) та два нежитлових приміщення загальною площею 7,5 тис. кв. м.
Всі об’єкти нерухомості розташовані у Львові та Винниках. Козловський не вказав видатків на жоден із цих об’єктів. Згідно зі законом, депутат повинен задекларувати всі видатки, що перевищують 50 мінімальних заробітних плат (майже 69 тисяч гривень для 2016 року). Якщо ж сума прихованих видатків перевищуватиме 250 мінімальних заробітних плат, то депутату загрожує кримінальна відповідальність (ст. 366(1) ККУ).
Попри намагання активістів ЧЕСНО взяти коментар у Козловського, нам так і не вдалося зв’язатись із депутатом ні телефоном, ні особисто на засіданні ЛМР, оскільки депутат регулярно пропускає засідання.
Ірина Сердюк, депутатка від “Громадянської позиції” володіє 49 об’єктами нерухомості загальною площею 2,5 тис. кв. м,серед яких 32 — квартири. Житлова площа сім’ї депутатки зросла у 2016 році з двох причин: по-перше, протягом року Ірина Сердюк придбала 8 квартир і три паркомісця.
По-друге, в електронній декларації цього року вона пригадала про наявність цивільного чоловіка Олександра Смірнова, існування якого заперечувала активістам ЧЕСНО торік. У 2016 році Олександр Смірнов також придбав 7 квартир та житловий будинок. Зокрема, досить вигідно депутатці вдалось придбати квартиру площею 65 кв. м усього за 18 тис. грн. Однак це не єдина квартира, вартість якої відрізняється від ринкової, майже всі квартири куплені депутаткою у 2016 році коштують від 14 до 20 тисяч доларів, або по 5700 грн/кв.м, у той час як ринкова вартість є у 2—3 рази вищою.
Загалом, рік для депутатки виявився дуже успішним, адже як ми зазначали у попередньому матеріалі, її доходи зросли у 19 разів. Жодного об’єкту нерухомості придбаного Іриною Сердюк не знаходимо у розділі “Видатки та правочини”. Саме в цьому розділі депутатка мала зазначити свої суттєві видатки за 2016 рік.
Четверту позицію посів депутат від БПП “Солідарність” Петро Адамик. У порівнянні з минулим роком, площа нерухомості, що належить депутату, збільшилась майже у 2,5 рази і становить 2,2 тис. кв.м. У 2016 році депутат придбав 2 квартири (вартістю 1,8 млн та 1 млн грн), 6 нежитлових приміщень в Одеській області, вартість яких не вказав, а у коментарі пояснив, що це колишнє приміщення ресторану, яке розділили на окремі апартаменти:
- У нас там був ресторан і ми зробили з компаньйоном 5 апартаментів на березі, ми це перебудували, але були скарги, пробували з нами судилися, цим мій компаньйон займається, воно на основні того ресторану, що був.., - повідомив Адамик.
Також депутат подав зміни до майнового стану по декларації через продаж одного із приміщень, що перебували у його власності:
- У мене там була піцерія, як їхати до дитячої лікарні, в мене там була одна п'ята, метрів п'ятдесят чи шістдесят, ну я її продав, - каже Петро Адамик.
П’ятірку замикає депутат від “Самопомочі” Олег Береза, який є директором комунального підприємства “Львівавтодор”. Депутатом Береза став лише у лютому 2017, зайнявши місце свого колеги Назара Бичишина, який склав повноваження. Політик володіє нерухомістю загальною площею більше 2 тис. кв. м, більшість якої займають нежитлові приміщення. Одне з таких приміщень площею 1670 кв. м у Сколівському районі дружина депутата отримала цього року усього за 67 тис. грн, тобто всього за 40грн/кв. м. Сам депутат сказав, що це приміщення — подарунок, отриманий його дружиною від батька, тому як вдалось купити його за такою низькою ціною не пояснив:
- Не придбала його (приміщення — прим. ЧЕСНО), батько його подарував… Ви почули мене, що це є подароване? Оцінка будівлі, яка була є відповідно і зазначена,- наголосив Береза.
Попри те, що за словами депутата, це приміщення є подарунком, у відповідній статі декларації (“доходи у тому числі подарунки”) ця будівля не є зазначеною.
На наше питання як йому вдається поєднувати керівництво ЛКП, ведення власного бізнесу та депутатство, Олег Береза пояснив, що все встигати йому допомагають заняття спортом:
- Я займаюся спортом, веду активний спосіб життя, тому вдається поєднувати, люди ще й не то поєднують. Це моя позицію у житті, в мене жінка є партнером по бізнесу, вона займається з моїм колегою (бізнесом — прим. ЧЕСНО), а я перейшов на цей напрямок. Якщо мені скажуть, що я недостойний бути керівником ЛКП, я тут же можу звільнитися і дати місце більш кращим людям. Для мене це не так питання заробітку, як щось зробити доброго для міста,- каже Береза.