Країна НАТО може зазнати нападу Росії впродовж наступних п'яти років

06:59 12 грудня 2025 р.

Таку заяву зробив керівник західного військового альянсу у новому суворому попередженні.

«Росія вже посилює свою приховану кампанію проти наших суспільств», – заявив Марк Рютте у своїй промові в Німеччині. – «Ми повинні бути готові до масштабів війни, яку пережили наші дідусі та прадідусі». Він повторив аналогічні заяви щодо намірів Росії, зроблені західними розвідувальними службами, які Москва відкидає як істерію. Про це розповідає BBC, пише DailyLviv.com.

Попередження Рютте пролунало на тлі спроб президента США Дональда Трампа покласти край повномасштабному вторгненню Росії в Україну, розпочатому в лютому 2022 року. Раніше цього місяця президент Росії Путін заявив, що його країна не планує воювати з Європою, але вона готова «просто зараз», якщо Європа захоче цього — або розпочне війну. Подібні запевнення Москва дала у 2022 році, безпосередньо перед тим, як 200 000 російських військових перетнули кордон і вторглися в Україну.

Путін звинуватив європейські країни у перешкоджанні зусиллям США щодо встановлення миру в Україні – натякаючи на роль, яку європейські союзники України нещодавно відіграли у спробах змінити мирний план США щодо припинення війни, початковий проект якого вважався таким, що надає перевагу Росії.

Але Путін не був щирим, заявив генеральний секретар НАТО у столиці Німеччини Берліні. Він додав, що підтримка України є гарантією європейської безпеки. «Уявіть собі, якби Путін домігся свого: Україна під чоботом російської окупації, його війська тиснули б на довший кордон з НАТО, а ризик збройного нападу на нас значно зріс».

Російська економіка вже понад три роки перебуває на воєнному становищі – її заводи виробляють дедалі більше безпілотників, ракет та артилерійських снарядів.

Згідно з нещодавньою доповіддю Кільського інституту світової економіки, Росія щомісяця виробляє близько 150 танків, 550 бойових машин піхоти, 120 безпілотників Lancet та понад 50 артилерійських знарядь.

Аналітики кажуть, що знадобляться роки, щоб заводи Західної Європи наблизилися до російського масового виробництва зброї.

Франція та Німеччина нещодавно вжили заходів для відродження системи добровільної військової служби для 18-річних.

Так звана «гібридна» або «сіра зона» війна, яка включає події, які часто можна заперечувати, такі як кібератаки, дезінформація та нібито запуск безпілотників поблизу аеропортів і військових баз у країнах НАТО, цього року посилюється.

Але якими б тривожними вони не були, вони бліднуть порівняно з кризою, яку міг би спричинити російський військовий напад на країну НАТО, особливо якщо це передбачало б захоплення території та загибель людей.

До складу НАТО входять 30 європейських країн, а також Канада та США, найпотужніший військовий член альянсу.

Під тиском Трампа її члени зобов'язалися збільшити військові витрати. «Витрати та виробництво оборони союзників повинні швидко зростати, наші збройні сили повинні мати все необхідне для нашої безпеки», – сказав генеральний секретар НАТО.

DailyLviv.com

Ранкове оновлення графіку відключень світла на Львівщині на 12 грудня

Через свічку ледь не загинула жінка

На Львівщині через наїзд автомобіля загинула пішохідка

Дрони атакували один з найбільших НПЗ Росії

В Україні стався землетрус

Юрій Тимуш, Роман Грицик, Андрій Галько, Назар Кондюх. Скорботна п'ятниця

Країна НАТО може зазнати нападу Росії впродовж наступних п'яти років

Бойові дії в Україні триватимуть і можуть ще вплинути на майбутнє перемовин

Не більше чотирьох відключень пообіцяли в Укренерго, якщо не буде нових ударів по енергетиці

Андрій Галько, Роман Грицик. Юрій Тимуш. Львів попрощається зі Захисниками

Польща й Україна уклали у Львові нову угоду проти злочинності та саботажу

Загинув нацгвардієць. Вибухи у Києві розслідують як теракт

Електричний ультиматум для ДП ​​«Львіввугілля»

ДТП двох транспортних засобів без постраждалих чи загиблих. Замість виклику поліції - Дія

12 грудня 8 груп споживачів Львівщини будуть обмежені в електропостачанні

Активи РФ в ЄС на проєкти в Україні - ідея Трампа

Перекладачка у Страсбурзі розплакалася, коли почула розповідь сина про смерть матері

До другого туру обласної премії у галузі культури 2025 конкурсне журі не допустило лише одного з 27 номінантів

Поліція у Львові розшукуватиме викрадачів 4 кущів лавровишні

1202 ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС виплатять допомогу у Львові

Фейкова дівчина в інтернеті запросила військового на побачення, що підірвати його

ЄС запустив новий формат вступних переговорів з Україною в обхід Орбана

Цими вихідними буде скорочення тривалості відключень світла

У п'ятницю на Львівщині уночі та вдень буде плюсова температура

Керівник Нацполу прокоментував інцидент з влучанням дрона у будинок в Сокільниках

У Львові суд виніс вирок жінці, яка ошукала військових від імені фонду Ірини Федишин

На Львівщині не розминулися бус з мотоблоком, є потерпілі

Керівництво оборонного заводу вкрало 102 млн на закупівлях броні для танків ЗСУ

Українські АЕС через атаки рф були змушені знизити потужність реакторів

ЗМІ довідалися кому належить будинок, де влучив дрон з вибухівкою в Сокільниках

У Львові затримали двох чоловіків, які «вибивали» у потерпілого $120 тис.

В Ізраїлі не реєстрували жодних звернень про нібито замах на Міндіча

Удар бойовим дроном по будинку у Сокільниках поліція кваліфікувала, як замах на вбивство

США пропонують відновити постачання російських енергоресурсів у Європу

Світло вимикатимуть лише трьом групам споживачів. Графік відключень 11 грудня

У парку «Горіховий Гай» відкриють оздоровчі стежки

Дрони СБУ зупинили роботу нафтовидобувної платформи РФ на Каспії

Над ранок у Сокільниках дрон влучив у приватний будинок

Андрій Киризюк, Андрій Мурзін, Віктор Мосціцький, Дмитро Бабухівський. Прощання

Світло на Львівщині 11 грудня вимикатимуть половині споживачів