Кому дозволи на проживання у Польщі можуть не продовжити

22:32 30 квітня 2024 р.

Якщо польському уряду надійде відповідний запит або прохання від української сторони, то він готовий розглянути можливість відмови продовжувати посвідки на проживання у Польщі чоловікам мобілізаційного віку, в яких раніше закінчиться відповідний дозвіл.

Про це повідомило Польське радіо, пише DailyLviv.com.

«Український уряд наразі не звертався до польської сторони щодо направлення до України молодих українців, які перебувають у Польщі», — сказав в ефірі TVP Info заступник очільника МЗС Польщі Анджей Шейна. «Коли Україна звернеться до Польщі з проханням, ми діятимемо відповідно до польського та європейського законодавства», — додав він.

16 квітня президент України Володимир Зеленський підписав новий закон про мобілізацію. 23 квітня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про справедливий підхід до чоловіків мобілізаційного віку, які перебувають як в країні, так і за кордоном. У пості на платформі Х глава української дипломатії наголосив, що перебування за кордоном не звільняє від зобов’язань перед державою. А у ЗМІ почали з’являтися повідомлення про те, що українські консульства припинили видавати готові документи для чоловіків 18-60 років.

Відповідаючи у вівторок на запитання про можливість допомоги українській стороні у відправленні в Україну молодих українців, які перебувають у Польщі, Шейна наголосив, що український уряд поки що не звертався до польської сторони з цього питання. «Я б хотів, щоб спочатку міністр закордонних справ або посол України звернувся, наприклад, до МЗС і польського уряду з конкретними очікуваннями», — додав заступник міністра.

У цьому контексті Шейна також згадав про можливості польської сторони. «Пам'ятаймо одну річ: у деяких людей, які перебувають у Польщі, закінчуються посвідки на проживання, тому ми можемо, наприклад, не надавати ці дозволи», — зазначив він.

Читайте такожМайже на $9 млрд військової допомоги надала Польща Україні - Сікорський

Заступника голови МЗС також запитали про його думку, чи український уряд звернеться до Польщі з проханням не продовжувати посвідки на проживання для чоловіків віком 18-60 років. «Ми точно не будемо захищати ухилянтів», — відповів Шейна. Він запевнив, що в такому випадку переконуватиме главу МЗС Радослава Сікорського не продовжувати ці дозволи. Шейна додав, що «офіційної позиції з цього приводу немає, тому що немає звернення українського уряду до уряду Польщі».

На запитання, чи будуть відловлювати та повертати в Україну людей без дозволу на перебування в країні, він відповів, що ні. Шейна підкреслив, що все має відбуватися згідно із законом. «Поки у когось є дозвіл (на перебування – ред.), ніхто нікого не ловитиме. Але можуть, наприклад, не продовжити ці дозволи, але нехай уряд України визначиться з таким запитом і пропозицією», — додав заступник міністра. Він також запевнив, що коли Україна звернеться із відповідним проханням до Польщі, Варшава діятиме відповідно до польського та європейського законодавства.

Читайте такожПольща зможе закрити небо над західними областями України

DailyLviv.com

Путін і Гєрасімов заявили, що рф силою захопить Донбас, Запоріжжя і Херсонщину

В Одесі вибухи

НАБУ заявило про підозру щонайменше трьом народним депутатам

Графіки відключень 28 грудня. У Києві та області - аварійні вимкнення

Перед Новим роком на кордоні черги на виїзд з України

З 1 січня посадові оклади соціальних працівників зростуть майже в 2,5 раза

Рідні загиблих забракували зразки памʼятників, які пропонує для Меморіального комплексу ЛМР

Росія атакувала газову інфраструктуру та ТЕЦ Нафтогазу

Попередження про стихійні метеорологічні явища на Львівщині

Знешкоджено 503 повітряні цілі з 559, які запустив на Україну ворог

Штраф від 1020 до 1700 гривень або евакуація автомобіля на штрафмайданчик

Два аеропорти у Польщі призупиняли польоти літаків

Вертепники у Львові пробігли 5 км і зібрали майже 200 тисяч грн для захисників України

Загиблі, десятки постраждалих і масштабні руйнування у Києві й на Київщині

Всі новини на Focus.ua: стрічка, де видно головне за день

Групі нардепів платили за голосування у Верховній Раді

Водій напідпитку в'їхав в огорожу у селі на Львівщині

У Києві більше як 10 пошкоджених житлових будинків у різних районах міста

Андрій Заблоцький, Володимир Головчак, Василь Деяк, Іван Гаврилів, Сергій Баландюх. Прощання у різдвяний час

Триває черговий російський удар по Україні - Зеленський

Аварійні відключення світла у Києві. Графіки погодинних вимкнень не діють

Білий дім назвав дату та місце зустрічі Дональда Трампа та Володимира Зеленського

Від ночі триває масований російський удар по енергосистемі України

Третина Києва без теплопостачання

ДТП на Городоцькій з трьома травмованими

Скасували суботню повітряну тривогу на Львівщині

Пожежі у Києві внаслідок падіння уламків БпЛА

Друга загроза ракетного удару на Львівщині. Ранкова тривога

Закінчена повітряна тривога на Львівщині у ніч проти 27 грудня

У Києві багато вибухів

Зліт літака МіГ-31К ВПС рф

Тривожне Різдво на Львівщині. Ревуть сирени

Російські бомбардувальники Ту-95МС та Ту-160 піднялися в повітря

Зеленський ще зберігає високий особистий авторитет президента попри втому від його команди

Чотири країни увійдуть у європейську лідерську групу в рамках НАТО

Найкращі люстри для дому: як обрати надійні та сучасні моделі в Україні від Line F

Чому дозволили на АЗС торгувати безрецептурними ліками

Ожеледь, сніг, пориви вітру. У Львові й області прогнозують погану погоду

Оновлене приймальне відділення відкрили у Львівському обласному перинатальному центрі

Як «Гаррі Поттер і філософський камінь» змінив дитячу літературу?