Експерти у Львові і Дніпропетровську намалювали портрет «кишенькових» ГО

23:04 12 травня 2015 р.


Відео: Львівський прес-клуб

Якщо в громадської організації немає кредитної історії, якщо вона нічого не робить, її немає в громадському просторі, якщо про неї нічого не згадують у ЗМІ або в інтернеті, то це говорить про «кишеньковість» цієї організації.

Про це сьогодні, 12 травня, у Львівському прес-клубі, під час відеомісту між Львовом і Дніпропетровськом на тему: «Як розпізнати «кишенькові» громадські організації, які «приватизовують» громадську думку у Львові і Дніпропетровську?» заявив заступник голови Громадської ради при виконкомі Дніпропетровської міської ради, голова ГО «Форум порятунку Дніпропетровська», голова правління ГО «Дніпропетровська правозахисна група», координатор Дніпропетровського Євромайдану Василь Сухов.

- Якщо ця громадська організація не діє, то, мабуть, вона створена для якихось інших цілей, отже вона є фейкова. Фейкові громадські організації – це ті ж технічні кандидати при виборах. Технічних кандидатів для чого запускають на вибори? Для того, щоб відібрати чиїсь голоси. Якщо говорити про фейкові організації, то вони створюються для того, щоби або піти у владу чи структури при владі, або в інший спосіб якось долучитися до влади. Ось ці функції виконують фейкові організації, - вважає громадський діяч з Дніпропетровська.

За його словами, розпізнати такі організації не важко. Вони зареєстровані за однією адресою, зазвичай, домашньою. Або засновником є одна людина або люди з однієї родини, або особи, які пов’язані бізнесом або іншим видом діяльності.

Його колега з Дніпропетровська член Громадської ради при виконкомі Дніпропетровської міської ради, виконавчий директор громадської організації «Інститут громадської експертизи» Олексій Літвінов вважає, що не можна голослівно звинувачувати організації в тому, що вони «кишенькові» чи фейкові.
- Якщо ми звинувачуємо організацію в тому, що вона є «кишеньковою», то ми маємо надавати докази цього. А це треба відслідковувати, що організація робила, якою була її позиція щодо резонансних справ, звідки вона отримує фінансування, де вона знаходиться, яка її юридична адреса, яка її фактична адреса, ким є її засновники, - каже він.

Водночас, за словами Олексія Літвінова, є багато громадських організацій, засновниками яких є депутати різних рівнів, директори комунальних підприємств. Ці громадські організації можуть не вести жодної діяльності, але коли виникає певна політична ситуація, то вони раптом виринають і заявляють, що вони представляють громадськість.  На думку львів’янина, голови Громадської ради при ГУ МВСУ у Львівській області Рустама Курбанова, «кишенькові» громадські організації характеризуються певним набором рис.

- Це постійний перехід невеликої групи людей з однієї організації в іншу. Різні назви, але одні й ті самі організації та юридичні особи. Що стосується кредитної історії, то дуже важливо бачити, хто фінансує громадську організацію. Я не бачу нічого поганого в  тому, що громадські організації подаються на якісь гранти або існують на членські внески. Але я був дуже здивований, коли дізнався, що один із членів громадської ради при МВС, будучи представником однієї приватної охоронної структури, чітко заявив: «Я одержую кошти від резидентів російського бізнесу тут, тому що ми здійснюємо охоронну діяльність їхніх об’єктів», - каже Рустам Курбанов.

Водночас в.о. начальника головного управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський зауважив, що жоден законодавчий акт не регламентує, скільки та чи інша особа може заснувати громадських організацій.

- Звичайно, коли особа чи група осіб засновують 10-20 громадських організацій, мова йде про зловживання своїм конституційним правом на участь в тих чи інших громадських об’єднаннях. З іншого боку, два роки тому був прийнятий закон про громадські об’єднання. Громадкість сказала, що він є революційним, він спрощує порядок реєстрації громадських об’єднань. Від цього закону ми отримали більшу кількість громадських об’єднань. Чи отримали кращу якість?, – риторично питає чиновник.

Також він зауважив, що певні потужні громадські організації, які діють, зовсім не мають наміру легалізовуватися.

- До прикладу, є такий громадський рух - «Стоп цензурі». Він ніде не зареєстрований. Але якщо ми хочемо брати участь у діалозі з владою, нам потрібно якимось чином легалізуватися. Безумовно, управління юстиції мають передбачені законом можливості для контролю за статутною діяльністю громадських об’єднань. Чи повинні вони вишуковувати ці громадські об’єднання, перевіряти їхні адреси і їх ліквідовувати? Я думаю, що це питання не на часі. – вважає Ярослав Жукровський.



dailylviv.com

Як мобільна вогнева група збила ракету на заході України (відео)

На Україну 13 грудня налетіли з росії вісім типів ракет

У Львівавтодорі пояснили різницю між пластиковою карткою ЛеоКарт та застосунком LeoСard

Графік відключення електроенергії на Львівщині 14 грудня

Останні військові почесті уродженцю Херсона Максиму Ібрагімову віддадуть у Львові

Виїхав через пункт пропуску «Шегині». Ексзаступника міського голови Львова розшукують за кордоном

Вимикатимуть світло уже з ночі 14 грудня

Вісім учнів львівської школи № 72 загинули на фронті. Їх і ще 13 воїнів увіковічать на меморіальних таблицях

Діти, з яких знущалися в інтернаті на Львівщині, знайшли родини

Росія може вдарити по Україні «Орєшніком» в суботу-неділю

Щомісяця з території військової частини на Львівщині вивозили щонайменше 20 тонн пального

Оновлено графік вимкнень електроенергії на Львівщині 13 грудня

Ракетна атака по Львову. Двом львів’янам дадуть гроші на нові квартири

130 рятувальників гасили пожежі на місцях ракетних ударів на Львівщині

Завтра на Львівщині буде уночі до 11° морозу, вдень до 2° тепла

До 20 січня може бути ще кілька масованих атак рф - експерт

У Львові бігатимуть звіздарі

В Україні завтра вдарить мороз до -14°

Шість об’єктів енергетики були атаковані на Львівщині

У Львові інклюзивна вбиральня не працюватиме під час вимкнень світла. Вартість послуги

52 ракети та 2 шахеди збили на заході України

РФ знову підняла в небо стратегічні бомбардувальники ТУ-95

В Україні 5 з 9 енергоблоків зменшили потужність - МАГАТЕ

Ворожої атаки зазнав об'єкт критичної інфраструктури на Дрогобиччині

ППО збила 81 російську ракету та 80 БпЛА

Бурулькопад. Над головами львів'ян – снігові нависання

Олена Шуляк: 90 тисяч родин скористались програмою «єВідновлення»

У ЛМР повідомили, який район міста найбільше чистили від снігу

На Львівщині авто на смерть переїхало пенсіонерку

Укренерго повідомило про наслідки 12 масованої ракетно-дронової атаки на енергосистему

На Закарпатті збили дві російські ракети

Експерти порахували, скільки цьогоріч коштуватиме Святвечір

ДТЕК повідомило про пошкодження ТЕС внаслідок ракетного удару

Росія випустила по Україні майже 300 повітряних цілей. Головна ціль - енергетика

РФ атакувала енергосистему, транспортну мережу і ключові об'єкти в Україні - посол США

Лубінець закликав українців «бути готовими до труднощів» через атаку рф на енергосистему

Прикарпаття зазнало наймасованішої атаки за час повномасштабної війни

РФ атакувала енергетичні об'єкти на Львівщині

У Львові внаслідок ДТП госпіталізували 81-річну пішохідку

На Львівщині масована комбінована атака рф тривала понад три години