14:08 22 березня 2022 р.
На початку 2015 року, через кілька місяців після нападу росії на Україну, тодішній віце-президент США Джо Байден запропонував відправити українцям зброю. Президент США Барак Обама відмовив, зокрема під впливом канцлерки Анґели Меркель.
За даними видання «Washington Post», яке цитує Польське радіо, нинішній президент США Джо Байден від самого початку російської агресії належав до групи «яструбів», які обирають переозброєння атакованої країни. Крім Байдена за зміцнення України також виступав Ентоні Блінкен, сьогоднішній держсекретар, і Вікторія Нуланд, пише Dailylviv.com.
Як сказала в недавньому інтерв’ю заступниця держсекретаря США з політичних питань Вікторія Нуланд, Байден вже тоді у 2014 році бачив в Україні «тендітну, вразливу демократію, яка розвивається і яку протиставлено могутній, шахрайській автократії».
За словами Нуланд, Байден підтримував контакти з Адміністрацією президента Петра Порошенка протягом усього свого перебування на посаді віце-президента. Вони провели близько 50 розмов та зустрічей.
Хоча погляди Байдена на російські плани були чіткими і підтвердилися сьогодні, у 2014-2015 роках вони наштовхнулися на опір президента Обами, який хотів бути обережнішим. Тож ідея Байдена надіслати Україні протитанкові ракети «Джавелін» тоді провалилася. Натомість, президента Обаму переконали розпочати інтенсивну програму навчання української армії. Сьогодні це допомагає в ефективному опорі українців російським загарбникам.
Американських військ в Україні не буде, - Байден
Звернення президента США Джо Байдена про допомогу США Україні (наживо)
США нададуть Україні 800 систем ППО, 9 тис протитанкових комплексів, безпілотники
Президент США схвалив надання Україні 13,6 млрд доларів допомоги
США також закривають повітряний простір для Росії: літак з Москви повернувся назад