«Чому питання Тимошенко все ще не вирішене?», – «Forbes.ua»

23:58 8 листопада 2013 р.


Фото: radiosvoboda

«Парламент міг зробити вирішальний крок убік асоціації України з ЄС, але замість цього залишився тупцювати на місці».

Марія Жартовська та Максим Каменєв розповіли сьогодні, 8 листопада, про те, чому питання Тимошенко все ще не вирішене, в своїй спільній публікації в журналі «Forbes.ua» під заголовком «Про що Кокс і Кваснєвський говорили за зачиненими дверима. І чому питання Тимошенко все ще не вирішене» (подаємо в перекладі Finance.ua):

«Вчора, 7 листопада, парламент міг зробити вирішальний крок у бік асоціації України з ЄС, але замість цього залишився тупцювати на місці. Рада не розглянула жодного з чотирьох законопроектів, які відкривають можливість виїзду Юлії Тимошенко на лікування за кордон.

Дев’ять годин депутати чекали результатів переговорів екс-глави Європарламенту Пета Кокса і колишнього президента Польщі Олександра Кваснєвського з Віктором Януковичем і керівництвом Ради, але компромісу досягти не вдалося. З парламенту европереговорники пішли без коментарів. Про що вони говорили з представниками влади та опозиції?

У широкому колі

Джерело, знайоме з ходом переговорів щодо асоціації, на умовах анонімності розповіло Forbes, що вранці (о 9.00) 7 листопада Кокс і Кваснєвський зустрічалися з донькою Тимошенко – Євгенією, захисником екс-прем’єра Сергієм Власенком і нардепом від «Батьківщини» Григорієм Немирею. Всі троє переконували членів місії, що опозиція готова піти на будь-які компроміси в питанні Тимошенко. Неприйнятним називали тільки законопроект позафракційного Сергія Міщенка.

О 10.00 глава ВР Володимир Рибак відкрив засідання. До порядку денного потрапили відразу кілька євроінтеграційних законопроектів: про прокуратуру, про вибори народних депутатів (обидва у двох варіантах – від влади і опозиції), і всі чотири документа про лікування засуджених за кордоном.

Опозиція вимагала схвалити в першому читанні проект позафракційної Анжеліки Лабунської по Тимошенко і решту документів, доопрацювати їх і до 18 листопада прийняти в цілому. Але до цього справа не дійшла.

Рада відправилася на перерву, очікуючи результатів переговорів Януковича з Коксом і Кваснєвським. Ця зустріч, за словами джерела, яке вчора також спілкувалося з членами місії Європарламенту, мало чим відрізнялася від попередніх.

«Вони (Кокс і Кваснєвський) говорили про стислі терміни, Янукович – про готовність рухатися в бік Європи. Була тільки одна відмінність: після зустрічі президент пообіцяв подзвонити Рибаку і Єфремову (лідеру фракції ПР. – Forbes). Цього він раніше не робив», – розповідає джерело.

Від Януковича Кокс і Кваснєвський вирушили до Рибака. Далі події розвивалися спонтанно.

О 16.00 мала відбутися зустріч спікера з лідерами фракцій. Але, за словами керівника «Свободи» Олега Тягнибока, опозиції вдалося запросити на неї європейців, щоб ті зрозуміли, «як насправді відбуваються переговори».

«У них (Рибака та екс-президентів) була зустріч на третьому поверсі, а у нас – на другому. Ми їх перехопили. Ніби й відхилення від протоколу, але вдалося переконати», – повідомив Тягнибок.

Під час переговорів у кабінеті Рибака влада наполягала на варіанті: голосувати в першому читанні за законопроекти про прокуратуру та про вибори, а документи, які стосуються майбутнього Тимошенко – відкласти. Аргумент – для вирішення цього питання була створена робоча група, яка повинна підготувати новий документ.

«На всі питання Кокса та Кваснєвського про те, коли може бути проголосований законопроект щодо Тимошенко, Рибак з Єфремовим відповідали: «Не знаємо», – розповів Тягнибок.

За його словами, у відповідь Кваснєвський запропонував розробити новий проект закону. Його суть – кожен ув’язнений має право на лікування за кордоном у разі відповідного рішення суду.

«Позиція Кокса та Кваснєвського: ми не втручаємося у ваші внутрішні справи, готові у всьому допомогти , тільки робіть щось і дайте хоч якийсь сигнал європейцям», – пояснив Тягнибок. «За ніч (з 7 на 8 листопада) я щось напишу», – кинув йому відразу після зустрічі Яценюк, маючи на увазі новий законопроект.

Фінішна крива

Рядові нардепи-регіонали, які цілий день чекали принципового рішення по Тимошенко, залишилися незадоволені. Заступник голови фракції ПР Олена Бондаренко розповіла, що її соратники активно обговорювали поведінку Кокса та Кваснєвського.

Багато трактували її як неповагу до парламенту. З конструктиву: за словами регіонала Володимира Олійника, фракція залишилася при своєму – влада і опозиція повинні сісти за стіл переговорів і знайти компроміс у питанні Тимошенко.

Але якщо це й станеться, то не сьогодні. Вранці в ПР не планують проводити раду фракції, як роблять це зазвичай, а на пленарне засідання приїдуть далеко не всі депутати.

«Багатьох ця ситуація дратує, і всі розуміють, що опозиція не хоче вирішувати питання», – підкреслює Олійник.

Опозиція, за словами заступника голови фракції «Батьківщина» Арсена Авакова, зі своїми діями теж визначиться сьогодні: «Про блокування трибуни мова не йде. Ми не бачимо в цьому сенсу».

Запасний варіант на випадок, якщо питання Тимошенко не вирішать сьогодні – проведення позачергового засідання парламенту у вівторок, 12 листопада. Для цього, за словами Яценюка, у опозиції вже є 151 підпис.

Але переносити принципове для ЄС питання на наступний тиждень – небезпечно. 14 листопада Кокс і Кваснєвський мають надати фінальний звіт місії, а 18-го – Рада міністрів ЄС прийме рішення, підписувати угоду про асоціацію з Україною чи ні. Якщо Тимошенко до того часу залишиться в українській клініці, відповідь Заходу, очевидно, буде негативною».

Як повідомляв «Щоденний Львів», Голова Верховної Ради Володимир Рибак пообіцяв, що «питання Тимошенко» вирішуватимуть 13 листопада, натомість керівник регламентного комітету ВР, «регіонал» Володимир Макеєнко твердить, що «ухвалити «закон Тимошенко» до Вільнюса неможливо».

dailylviv.com

Розклад богослужінь у храмах Львова на Водохреще

Три ракетоносії в Чорному морі та 120 БпЛА з різних напрямків. Загрози на цю ніч з боку росії

Трамп може стати першим лідером, який прилетить в Україну на літаку (відео)

У Водохресний Святвечір над Львовом зафіксували сильний спалах і дим

Автомобіль - вщент, є потерпілі. ДТП у другий Святвечір поблизу Куровичів (відео)

Як ФОПам платити військовий збір. Рахунки

Пенсії обмежать лише для майже 18 тисяч спеціальних пенсіонерів

МОЗ має новий номер телефону гарячої лінії

У Карпатах по снігу босоніж бігає роздягнутий нардеп (відео)

Метапневмовірус найбільше вражає дітей і людей похилого віку

Пірнати в ополонку – не українська традиція. Але на семи водоймах Львівщини чергуватимуть рятувальники

Тарас Сабадаш. Війну зустрів на передовій, загинув в останній день 2024-го. На Водохреще - прощання

Прикордонники просять обминати ПП Краківець

У Києві відкрили фестиваль Lyatoshynsky Space

Сьогодні з’явилися в обігу перші українські банкноти. 107 років тому

Сім вулиць і один проспект у Львові без водопостачання

Туристична галузь України у 2024-му році сплатила більше податків, ніж у довоєнному 2021-му

Бойового медика і кулеметника спецпідрозділу «Кракен» сьогодні поховають на Львівщині

Сили оборони України ліквідували двох підполковників-десантників і п'ятьох пропагандистів

Жоден зі 103-х російських БпЛА не влучив у ціль - Повітряні Сили ЗСУ

На Львівщині 15 пожеж за добу. Один загиблий

В Україні будують менш вразливу до ворожих ракет і дронів енергосистему

2410 дронів-камікадзе залучили за добу російські окупанти

Ймовірний зліт російських Ту-95МС вночі

У Львові собаку зі сказом возили від однієї ветклініки до іншої

З посвідченням водія померлого батька і з ознаками наркотичного сп'яніння

Нагайка підірвали у Шуї на росії

Степан Кушнір, Роман Колодій, Тарас Совган, Роман Кашуба, Юрій Сиротюк, Василь Ференс. Львівщина попрощалася з Героями

Україна прозвітує перед 11-ма партнерами про використання їхніх коштів на фінансування соціально-гуманітарних потреб

Близько 100 порушень графіків погодинних відключень електроенергії виявив Держенергонагляд

Три лідери українського агроекспорту у 2024 році

Поранені військові зі Львівщини знаходять розраду в грецьких монастирях

Старовинні переписи страв зібрали у книзі «Автентична братрура»

Паркування на вулиці Єфремова у Львові зробили платним

Де на Харківщині оголошена безплатна евакуація

У Львові автівка травмувала жінку на переході

Вночі збивали російські безпілотники у десяти областях

Різниця вдвічі. Стало відомо, скільки заробляють працівники водоканалів Львівщини

Три повітряні тривоги на Львівщині. Що це було

Затори на трасі Буковель-Яремче. Вручають повістки (відео)