10:22 28 листопада 2015 р.
Фото: unian.ua
Розпочнуться жалобні заходи о 15:40 екуменічною панахидою.
У суботу, 28 листопада, у Львові, на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченкові вшанують пам'ять жертв голодоморів. Розпочнуться жалобні заходи о 15:40 екуменічною панахидою за жертвами голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні.
О 16:00 буде оголошено загальнонаціональну «Хвилину Мовчання». Опісля, о 16:01, лунатимуть дзвони у всіх церквах Львівської області. О 16:02 на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченкові розпочнеться акція «Засвіти свічку».
Також упродовж дня відбуватимуться поминальні Служби Божі у всіх храмах Львова та області. У цей день буде приспущено Державний Прапор України з чорною стрічкою.
Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі обласної державної адміністрації. Своєю чергою, в прес-службі обласної ради передали:
«У суботу, 28 листопада, на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Львові відбудеться екуменічна панахида за жертвами голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні та поминальна акція «Запали свічку», які розпочнуться о 15.40. Рівно о 16.00 розпочнеться загальнонаціональна «Хвилина мовчання». У цей час передбачається зупинка роботи на підприємствах, в установах та організаціях, зупинка громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.
Опісля керівництво області та міста, а також представники громадськості біля пам’ятника Тарасові Шевченку запалюють свічки і лампадки. У суботу також заплановано провести у всіх храмах Львова та області поминальні Служби Божі у пам'ять про жертв голодоморів в Україні».
Натомість у прес-службі міської ради повідомили «Щоденному Львову»:
«У суботу, 28 листопада, Україна відзначає День пам’яті жертв Голодоморів. З цього приводу впродовж дня у всіх храмах Львова та області відбудуться поминальні Богослужіння.
На площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Львові пам’ятні заходи розпочнуться о 15.40 год з екуменічної панахиди за жертвами Голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років. Опісля відбудеться поминальна акція «Запали свічку».
Крім того, рівно о 16.00 розпочнеться загальнонаціональна «Хвилина мовчання». У цей час передбачена зупинка роботи на підприємствах, в установах та організаціях, зупинка громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів. Опісля керівництво міста та області, а також представники громадськості запалять свічки і лампадки біля пам’ятника Тарасові Шевченкові».
У прес-службі міської ради повідомили також «Щоденному Львову»:
«У суботу, 28 листопада, Перший академічний український театр для дітей та юнацтва запрошує спільно вшанувати світлу пам’ять жертв Голодомору. А саме: прислухатися до биття ненароджених сердець в одному з арт-проектів, простудіювати «наглядноє пособіє для куркульських пособніков» на сцені та запалити свою свічку пам’яті у подвір’ї театру.
Вечір скорботи розпочнеться о 17:00 з відкриття проекту-інсталяції «Не вродило?!» відомої львівської художниці Ольги Кравченко, яка розповіла: «Двозначність назви «Не вродило?!» розкриває суть тих страшних подій, які винищили український народ голодом в центральній та східній частинах України. Саме на тій території найкращі чорноземи, які віками обробляв невтомний український народ. Проте зібраний врожай того року кудись зник, а в документах ж записано, що «не вродило». Як? Куди усе поділось? Вимерлі від голоду території було заселено переселенцями – людьми без традицій та коріння. Плоди тієї далекоглядної, жорстокої та цинічної політики пожинаємо і сьогодні…».
О 18:00 відбудеться показ вистави «Зерносховище» за п’єсою сучасного драматурга Наталії Ворожбит. За сюжетом, події вистави розгортаються на тлі найбільшої трагедії української історії XX століття і є одним зі способів пам’ятати «про них, там і тоді». Водночас, важливим залишається розуміння того, що це історія «про нас, тут і сьогодні».
А на завершення глядачі матимуть змогу оглянути невеличку виставку «П’ять історій з родинного архіву», в якій зібрані спогади рідних відвідувачів про чи не найстрашніші дні в історії України ХХ століття. Це п’ять різних і водночас таких однаково трагічних особистих історій та фото людей, які пережили Голодомор».