23:54 12 серпня 2015 р.
Фото: зі сторінки «Легіон – Крайовий виховно-вишкільний табір» в інтернет-мережі «Facebook»
У крайовому таборі «Легіон» наватимуться до 24 серпня хлопці зі Львова, Києва, Рівного, Черкас і Кіровограда.
Сотня юнаків, віком від 16 до 19 років із різних українських міст вивчають військову справу у пластовому таборі «Легіон» на Львівщині. Увісімнадцяте поспіль відбуваються такі тренування, але цьогоріч охочих пройти навчання у військово-патріотичному таборі було дуже багато. Навчання у крайовому таборі «Легіон» триватимуть до 24 серпня.
«СКОБ» – традиційне вітання пластунів. А перші літери означають: «сильний розумом і тілом, красний душею, обережний у замислах і планах, бистрий у думці та справах». Власне таким якостям і навчаються юнаки у «Пласті».
У вишколі «Легіон» імені загиблого пластуна Віктора Гурняка беруть участь пластуни зі Львова, Києва, Рівного, Черкас, Кіровограда. Цьогоріч програму навчань наблизили до подій, які відбуваються на Донбасі і самі тренування присвятили пам’яті загиблих у зоні АТО пластунів – Віктора Гурняка, Євгена Подолянчука, Миколи Гордійчука.
Юнаки вивчають тактику ведення бою у місті, маскування, військову топографію, саперну справу, розвідку, лазять по канатах, будують фортифікаційні споруди, вчаться поводитись зі зброєю. Щоправда використовують муляжі, а не справжні автомати.
Комендант табору, пластун Максим Скопик, розповів: «Специфіка табору у тому, що самі учасники зголосились брати у ньому участь, вони більш підготовлені, аніж у попередні роки. Вплинула ситуація на Сході країни. У нас було обмеження у віці – від 16 років. Зазвичай наш табір налічує 40 осіб, а цьогоріч зголосилось 100 і ми збільшили формат».
Батьки надавали синам дозволи на участь у вишколі під контролем фахових інструкторів.19-річний Євген Лемешенко з Фастова, що на Київщині, не вперше бере участь у «Легіоні». Пластун запевнив: «Нвчання загартовують мій характер і дух. Ситуація, яка є в Україні, спонукала мене знову сюди приїхати. У школі була призовна підготовка, але раз на тиждень, те, що там робили, нічого не пригодилось»,
Для того, щоб пройти вишкіл у «Легіоні», потрібна сила волі і фізична підготовка. Бо подолати смуги перешкод, натяжні переправи далеко не просто, а інструктори ще й підганяють: «Друже, швидше, час, рухаємось».
Пластун Роман Тимоцко розповів: «Пластуни часто таким займаються, я не так багато лазив, найважче було на переході, коли потрібно було підтягуватись руками. Було просто важко. Такий табір є актуальний у наш час. Тому нас тут 100. Табір «Легіон» завжди був популярний, а цього року багато учасників. Юнаки мого віку хочуть вміти захищати свою державу».
Учасники табору не знають заздалегідь про програму дня. Сьогодні вони прокинулись о 4-й годині, 5 годин пішки долали перешкоди, допоки дістались до місця вишколу.
Тут, у лісі, долали канатну переправу, смугу перешкод, була гра «Теренівка, у якій важливе знання тактики у боротьбі. Антон Суровий з Черкас пояснив: «Треба вміти гарно вибирати стратегію, можна ворога обходити з усіх сторін, треба думати. У нас були гутірки з тактики гри «Теренівка». Я три роки пластую і батьки мене відпускають. Потрібно вміти захищати свою батьківщину, рідних, людей, які проживають в Україні. Мені подобається військова справа, тому я обрав «Легіон».
На обід пластунам під час «Легіону» виділяється 40 хвилин. За цей час мають приготувати їсти, пообідати і все прибрати. А ще, перш аніж приступити до тренувань, юнаки прибирають це місце від сміття. Адже у пластунів існує правило: після себе залишити територію більш чистішою, аніж вона була.
Скаутська організація «Пласт» об’єднує понад 10 тисяч українців, із них близько 6 тисяч – в Україні. Пласт був створений у Львові у 1911 році трьома українськими інтелектуали та педагогами – це Петро Франко, Олександр Тисовський та Іван Чмола.
Про це повідомили сьогодні, 12 серпня, на «Радіо Свобода».
Як інформував «ЩЛ», юнаків навчають на Львівщин азам військової справи.