Цифровий, автомобільний та вітражний хаби запрацювали у львівських ПТУ

12:54 16 січня 2025 р.

У трьох львівських закладах професійно-технічної освіти створили сучасні навчально-виробничі хаби.

Мова про розвиток таких сфер як: автомобільна діагностика, вітражне мистецтво та друкарська справа. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com

За кошти державного, місцевого бюджету та самих училищ у три навчальні заклади закупили сучасне якісне обладнання та провели ремонти у приміщеннях, аби діти мали змогу вчитись та навіть працювати за найновітнішими стандартами.

«Це неймовірний результат. І цей проєкт – це про людей і для людей. Для молоді, яка тут навчається, для педагогів та майстрів, які працюють в цьому закладі. Ми дуже хотіли, щоб все було реалізовано. А минулого року я вперше познайомилася з Норвезькою радою у справах біженців – ми працювали з ними по одній школі, яка зазнала руйнувань внаслідок російського ракетного удару. А потім вони прийшли до нас в міську раду і ми почали говорити про профтехосвіту. І я сьогодні так радію, що ми досягли цього неймовірного результату. Бо насправді це величезний результат людської праці», - сказала Ірина Кулинич, заступниця міського голови Львова з гуманітарних питань. А відтак, вручила диплом Девіду Мартінес Санчесу, в.о. керівника NRC у Західному регіоні.

Першим сьогодні відкрили автомобільний хаб в Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва. В цьому навчальному закладі на спеціальності автомобілістів навчається 200 учнів. Новий центр буде спеціалізуватись на повному комплексі комп’ютерної діагностики та ремонті автомобілів.

Загальна вартість проєкту – 6 млн 620 тис. грн, з яких: 4,2 млн грн – державна субвенція, 1,1 млн грн – кошти міста та 1,3 млн грн – кошти закладу.

«В автомобільний хаб було закуплено повністю нове професійне брендоване обладнання, яке зараз вважається одним з топових в Україні. Ми спеціально не економили та купували найкраще, щоб діти могли навчатись на професійному та якісному обладнанні і ставати фаховими спеціалістами у цій сфері», – зазначає Богдан Іванусь, керівник відділу професійної освіти Львівської міської ради.

«Ми дуже мріяли про таких сучасний освітній центр і раді, що сьогодні така мрія здійснюється. Нам важливо навчати учнів на найкращому обладнані, щоб вони вміли ремонтувати всі автомобілі, а не лише старі ЗіЛи. Ми створили цей хаб рівно за рік: у січні 2024 року почали роботи і сьогодні відкриваємо двері готового навчально-практичного простору», – пояснив Назар Закаль, директор училища.

До слова, в хабі не лише будуть навчатись учні училища, а й надаватимуть платні послуги для власників авто, цим самим заробляючи кошти для спецфонду закладу, його розвитку і вдосконалення. На СТО можна буде завчасно записатись, офіційно оплатити у касу навчального закладу та отримати високоякісну послугу.

Ще один хаб, який відкрили сьогодні – унікальний в Україні, бо цю спеціальність у закладах професійної освіти ніхто не готує, окрім Львівського професійного коледжу прикладного мистецтва і дизайну. Йдеться про вітражний цех, де близько 100 учнів зможуть навчатись та опановувати вітражну справу. Вартість хабу – 4 млн 100 тис грн, з них: 1,8 млн грн – це державна субвенція, 700 тис. грн – місцеві кошти, 350 тис. грн – обласні кошти, власні кошти закладу – 1,2 млн грн.

«Львів – місто історичне, тому у закладі особливий акцент роблять на вітраж, на реставрацію історичних пам’яток. Також це популярна серед молоді спеціальність, адже хто опановує майстерність вітражу, далі може працювати ювеліром у будь-якій сфері.

Зараз маємо повноцінний, правильно обладнаний навчальний центр за усіма безпековими нормами, зі сучасною технікою, яка дозволяє робити не лише дрібні ювелірні вироби, а й масштабні великі вітражі у храмах, будівлях», – розповідає Надія Обнявка, директорка коледжу прикладного мистецтва і дизайну.  

Третій об’єкт – навчально-практичний хаб цифрового друку у Львівському професійному коледжі поліграфії та сфери обслуговування. Вартість проєкту – 6,5 млн грн, з яких державних коштів – 5 млн грн, місцевих – 500 тис грн, власних коштів закладу – 1 млн грн.

«Зараз заклад отримав весь спектр цифрового друку – папір, кераміка, одяг, можуть друкувати широкоформатні розміри, фотошпалери, банери тощо. Обладнання є певною мірою унікальне, бо не кожен друкарський цех, видавничий вузол має таке сучасне та вартісне обладнання. Нам важливо, щоб у закладі розвивалась книговидавнича справа, бо вона зараз в Україні потрібна, як ніколи. Маємо великоформатні принтери, палітурні цехи, де можна навчитись виготовляти книгу від верстки до готового продукту», – зазначає Богдан Іванусь.

Окрім коштів на створення хабів Норвезька рада у справах біженців (NRC) виділила на ці три навчальні заклади додаткові 1 450 000 гривень для закупівлі необхідного додаткового обладнання.

Нагадаємо, від 2016 року Львівська міська рада фінансує всі 17 закладів профтехосвіти, які є в місті. Торік місто долучилося до відкриття 5 навчально-практичних центрів.

До слова, Львівською політехнікою управлятиме штучний інтелект.

dailylviv.com

Цифровий, автомобільний та вітражний хаби запрацювали у львівських ПТУ

Підірвали колію під час руху військового ешелону. СБУ затримала зрадників

У Львові вже закомпостували майже 7 тонн різдвяних ялинок

Львівською політехнікою управлятиме штучний інтелект

Упродовж трьох ночей перекриватимуть проїзд вулицею Сахарова у Львові

Командир військової частини безпідставно нарахував підлеглим майже ₴6 млн бойових доплат

До Києва з візитом прибув міністр оборони Італії

Поляк намагався вивезти з України 17 раритетних книг

В Україні стабілізувалося споживання електроенергії

Екскомбриг бригади ТРО нарахував майже ₴1 млн доплати своїй дружині за нібито участь у бойових діях

26-річний піхотинець з Львівщини повернувся з російського полону

Трамп має намір закінчити війну шляхом поступок путіну

На Курщині українці полонили 27 російських військовослужбовців (відео)

55 шахедів атакували 11 областей України, є пошкодження

У Воронезькій області внаслідок влучання дронів горить нафтобаза

Водій вантажівки з Дніпропетровщини не розминувся з водійкою легковика з Вінниці. ДТП на Львівщині

Україна атакувала Тамбовський пороховий завод

Віталій Черніков, Андрій Беднарчик, Дмитро Ганжа, Володимир Мацьків. Львівщина хоронить Героїв

На росії збільшили одноразові виплати за укладення контракту новобранцям, які зголошуються йти на війну з Україною

Як на Львівщині удосвіта збили крилату ракету (відео)

Львів прощається з бійцем 3-ї окремої штурмової бригади Володимиром Мацьківим

Укрзалізниця відкрила оновлений пункт прикордонного контролю поїздів на кордоні з Польщею

Дмитро Ганжа. Уродженець Краматорська, працював у Львівській картинній галереї, поховають у Львові

З полону повернувся 36-річний стебничанин, прикордонник Василь Цішкевич, якого вважали зниклим безвісти

Південнокорейська компанія HYUNDAI заходить до Львова

На Львівщині все дорожчає як в Україні. Що найбільше

Росія є найголовнішою загрозою для України і Польщі - Зеленський

Укрзалізниця переходить на французькі рейки

Сім бюджетних установ у Львові матимуть альтернативну електроенергію

КТ головного мозку: коли призначається і що показує?

На Львівщині за махінації судитимуть держреєстраторку

На одному з перехресть Львова змінили організацію дорожнього руху

Завтра на Львівщині потепліє до +3°С

Зеленський підписав закон про облік 17-річних призовників

РФ била по газовій інфраструктурі України

В Україні зберігається тенденція росту споживання електроенергії. Причина

20 крилатих ракет та 1 шахед збили на заході України

Попри масовану атаку рф, енергосистема працює стабільно - Шмигаль

Оборонці неба назвали кількість «приземлених» повітряних цілей противника

Відшарування бетонних балок та корозія арматури. У Львові може впасти міст