Садовий підтвердив освітньому омбудсмену, що рішення про перенесення навчального року у Львові - остаточне

09:23 18 липня 2024 р.

На початку липня міський голова Львова Андрій Садовий оголосив, що навчальний рік 2024-2025 у школах міста розпочнеться на два тижні раніше – 19 серпня.

Це пов’язано зі складною ситуацією в енергосистемі. Під дописом Садового розгорілася справжня дискусія: частина батьків схвально сприйняла таке рішення, з огляду на далекоглядність та можливу важку зиму. Однак інша частина заявила, що у цей період люди у відпустках, і такі рішення не можна оголошувати так пізно, пише DailyLviv.com.

Згодом освітній омбудсмен Сергій Горбачов опублікував допис, де зазначив, що рішення про достроковий початок навчального року – незаконний, бо для цього не була видана відповідна постанова.

«Станом на 10.07.2024 року відповідна постанова КМУ, яка регулює початок та кінець 2024/2025 навчального року, ще не видана, тому наразі правових підстав розпочинати новий рік раніше 1 вересня немає», – зазначив Горбачов.

Читайте також: В українських школах запровадять уроки щастя

Також він наголосив, що є ряд інших проблем у цьому рішенні: неможливість відкликати вчителів із відпусток, плани на літо у батьків та дітей, непідготовленість шкіл до дострокового навчання. До того ж потрібно вносити багато змін до документів та проводити опитування серед батьків.

«Більшість документів у сфері освіти передбачають початок навчального року 1 вересня, тому початок навчального року у серпні можливий за умови внесення відповідних змін до нормативно-правових актів. Це перелік доволі великий – і це довготривалий процес, який займе багато часу. Відповідно, внести необхідні зміни до цих документів неможливо до серпня, і до 1 вересня також», – підсумував Сергій Горбачов.

Мер Львова Андрій Садовий відреагував на позицію освітнього омбудсмена. На його думку, це лише підтверджує те, що українська освіта потребує змін.

«Якби ми у Львові орієнтувались на труднощі і не шукали можливостей, то тут не було би нічого. У 2022 році не було закону, чи якогось акту, де б писало, що всі школи та театри мають стати прихистками для українців з інших регіонів, а міські автобуси можуть возити людей на кордон. Якщо взимку ситуація з енергетикою, або опаленням погіршиться, школи відкриють свої двері для всіх, кому треба зігрітись, або зарядити свої пристрої. Навчальний процес буде перервано. Що тоді рекомендуватимуть люди, які знають всі закони та правила? ZOOM? Вибачте, але ні», – наголосив Садовий.

Мер заявив, що Львів почне навчання 19 серпня, як і планувалося. Семестр триватиме до Різдва, але якщо ситуація буде кращою, влада перегляне термін канікул. Садовий також закликав міністра освіти «дослухатись до цієї думки» і додав, що «від рішень, які ми приймаємо сьогодні залежить наше «завтра».

DailyLviv.com

Фонд наступу поповнили 4 БПАК Didko 17 зі Львова

Міський голова Львова вручив відзнаки 10 донорам

Будуть збитки в гаю. Буковинська Маланка в неділю приїде до Львова

Фермерське господарство зберігає право постійного користування землею і після смерті його засновника

У Львові засудили лікарку-анестезіологиню, винувату у смерті дитини

Яроша засудили за підтримку Стахіва

Собака Альто один-два дні на тиждень працює каністерапевтом у Львові у дитячій лікарні святого Миколая

Мерія Львова передала для 13 військових частин техніку й обладнання

У Підмосков'ї застрелили, тому у Львові не засудили. Прокурор вимагав для Киви довічного ув'язнення

Україна знає, де в Білорусі розмістять «Орєшнік», - Зеленський

У Львові встановлять меморіальні таблиці ще 26 загиблим захисникам

Біля Львова водій Toyota Land Cruiser на смерть збив пішохода

У Львові програму «Теплий дім» продовжили до 2030 року

Уперше в Середземному морі СБУ уразила танкер тіньового флоту рф

Елітні готелі, лікування друзів, корпоративи, алкоголь, одяг, хрестини. Як витрачали мільйонні профвнески у газовій галузі

У Центрі екстреної меддопомоги обурені звинуваченнями Садового і нарікають на роботу міської первинки Львова

Грудневий вікенд на Львівщині ще буде не по-зимовому теплим

Львів впорядкує вуличні розваги

Потрійна смертельна ДТП біля Львова

Україна повернула тіла полеглих воїнів

Ще два дитячі вагони запускає Укрзалізниця до Карпат

Споживачі у п'яти областях знеструмлені через російські обстріли

У Львові судитимуть чоловіка, який до смерті побив власну матір

РФ перейшла у «нульову фазу» підготовки до можливої ​​війни з НАТО

ЄС схвалив €90 млрд для України, але не з російських активів

Микола Довбета, Тарас Целюх, Арсеній Зав’ялов, Дмитро Колесніков, Віктор Фромель, Ігор Андруневич, Ярослав Пурій. Прощання

Зафіксовано вночі влучання аж 47 ударних БпЛА на 23 локаціях

У п'яти поліклініках Львова зроблять поточні ремонти за 15 млн грн

Звисають дроти ліній електропередач та два світлофори. ДТП з травмованими біля Дублян

Підтримка оборони - п'ята за величиною частка бюджету Львівської громади на 2026 рік

Різдвяні морози до -7-12 прогнозують в Україні

300 МАФів дозволити, 41 скоротити. В ЛМР не проголосували за таку ухвалу

У Львові вирішили відремонтувати новоутворену дорогу на вул. Під Голоском

В Одесі перекривають дороги мешканці будинків, де тривалий час відсутнє електропостачання

Підвищити штрафи для порушників мовного законодавства

У передмісті Львова продають два орендованих гектари з проєктом багатоквартирного комплексу. Ціна - $1 700 000

Патрульні вимірюватимуть швидкість руху автотранспорту на 335 ділянках доріг. Мапа Львівської області

В Україні узаконили академічну доброчесність

Кому піде десятина від туристичного збору у Львові

Графіки відключення світла в областях 19 грудня