08:32 3 січня 2025 р.
У цьому львівському університету посприяло найбільше авіабудівне підприємство України АТ «Антонов».
Національний університет «Львівська політехніка» розширює можливості для підготовки фахівців у галузі авіаційної та ракетно-космічної техніки завдяки партнерству з компанією Siemens Digital InduDI SW. Кафедра НГІЗ здобула грант, що передбачає п’ять ліцензій на використання професійного програмного забезпечення Siemens. Про це повідомлено на сайті НУ "Львівська політехніка", пише DailyLviv.com.
Розуміння потреби у використанні в навчальному процесі спеціальності 134 «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» програмного забезпечення Siemens з’явилося після проведення для студентів цієї спеціальності п’ятиденної навчально-практичної екскурсії на найбільше авіабудівне підприємство України АТ «Антонов».
Головний конструктор з інтеграції процесів АТ «Антонов» Павло Чернишев розповів, що підприємство нещодавно повністю перейшло на програмні продукти Siemens (так само, як і Airbus), які використовують для виконання завдань проєктування, розрахунків на міцність і аеропружність, а також для розрахунків аеродинаміки, надійності, живучості літальних апаратів тощо.
За словами завідувачки кафедри нафтогазової інженерії та зварювання професорки Олесі Максимович, далі відбувся довгий процес переговорів, домовленостей, під час якого АТ «Антонов», визнаючи потенціал Львівської політехніки та високий рівень знань студентів, всіляко рекомендувало Siemens Software Ukraine співпрацювати з нашим університетом.
— Урешті, в листопаді наша кафедра отримала п’ять ліцензій, які дають змогу моделювати весь життєвий цикл літака: від розроблення концепції до симуляції польоту. Це неймовірно цінний інструмент для навчання, який поліпшить процес підготовки кваліфікованих фахівців, — зазначила професорка.
Керівник одного з підрозділів Siemens Software Ukraine Сергій Бєлєнко розповів, що у межах гранту кафедрі НГІЗ надано програмне забезпечення світового рівня від Siemens Digital Industries Software, яке охоплює такі програмні продукти:
NX Academic — Core & CAD XaaS (надає студентам доступ до передових інженерних інструментів для моделювання та аналізу, що сприяє розвитку їхніх професійних навичок і підготовці до реальних технічних викликів);
NX Academic — CAE & CAM XaaS (забезпечує студентів інструментами для комп’ютерного аналізу та виробництва, щоб ефективно проєктувати, тестувати й оптимізувати інженерні рішення);
Simcenter 3D Academic Bundle XaaS (надає студентам комплексні інструменти для багатофізичних симуляцій, що дає змогу проводити детальний аналіз і оптимізацію складних інженерних систем);
Simcenter STAR-CCM+ Academic Pack XaaS (забезпечує студентам можливість проводити високоточні CFD-симуляції, сприяючи глибшому розумінню аеродинамічних і теплових процесів у складних інженерних системах);
Simcenter STAR-CCM+ Academic Power On Demand (надає студентам гнучкий доступ до потужних обчислювальних ресурсів для проведення складних симуляцій, що допомагає ефективно розв’язувати інженерні завдання будь-якої складності);
Learning Advantage Academic Membership for Educators (надає викладачам доступ до широкого спектру навчальних ресурсів і курсів, що сприяє підвищенню їхньої кваліфікації та ефективності в навчальному процесі).
— Це унікальна можливість для університету, яка допоможе йому готувати затребуваних спеціалістів світового рівня. Ми раді співпраці з кафедрою НГІЗ і сподіваємося, що надані ліцензії дадуть значну користь студентам і викладачам, — прокоментував Сергій Бєлєнко.
Для ефективної роботи з програмним забезпеченням Siemens кафедра НГІЗ потребує модернізації комп’ютерної техніки. Керівництво Львівської політехніки оперативно вирішило це питання, виділивши кошти на оновлення комп’ютерів та інтер’єру дослідницької лабораторії. Відкрити осучаснений науковий простір для роботи з програмним забезпеченням Siemens планують у січні.
Варто також відзначити ініціативу головного конструктора з інтеграції процесів АТ «Антонов» Павла Чернишева, який організовує курси для кількох викладачів кафедри НГІЗ щодо наданого програмного забезпечення.
— Ми вдячні компанії Siemens, зокрема Сергієві Бєлєнку, за підтримку та віру в наш університет. Це інвестиція у майбутнє української інженерії, — наголосила Олеся Максимович.