12:05 24 жовтня 2024 р.
Фінсько-американський програміст Лінус Торвальдс, який започаткував розробку ядра Linux, підтримав видалення 11 розробників зі зв’язками з росією зі списку мейнтейнерів.
Учора низка здебільшого російських медіа та користувачів соцмереж повідомили про те, що програміст Грег Кроа-Гартман, який відповідає за підтримку стабільної гілки ядра операційної системи Linux, видалив зі списку мейнтейнерів 11 російських розробників, які працювали на компанії з рф. Про це повідомив Dev, пише DailyLviv.com.
Видання Phoronix відзначає, що в деяких розробників таке рішення викликало занепокоєння, зокрема щодо причини видалення росіян, яку пов’язали з «виконанням різних вимог комплаєнсу» (compliance requirements). На думку деяких користувачів, відсутність чіткої причини може призвести до зловживань; вони закликали відкотити патч, який вилучав росіян, і повернути їх до списку.
Кроа-Гартман ще не коментував патч з видаленням, проте на цю тему висловився сам засновник ядра Linux, який заявив, що на цьому спекулюють «багато російських тролів».
«Цілком зрозуміло, навіщо зробили цю зміну, її не можна скасувати, і використання декількох випадкових анонімних акаунтів для спроб „укорінення“ її російськими фабриками тролів нічого не змінить», — заявив Лінус Торвальдс.
Він зазначив, що «різні вимоги щодо відповідності» — це «не лише американська фішка».
«Якщо ви ще не чули про російські санкції, спробуйте колись почитати новини. І під „новинами“ я не маю на увазі російський державний спам. Щодо надсилання мені виправлення — будь ласка, використовуйте ту кашу, яку ви називаєте мізками. Я фін. Ви думали, що я буду „підтримувати“ російську агресію? Очевидно, справа не лише у браку реальних новин, але й у браку знань з історії», — підкреслив розробник.
Коли його запитали, чи підписував він якусь угоду про нерозголошення, він відповів, що не підписував такої угоди. Лінус Торвальдс додав, що оскільки він не юрист, то не «збирається вдаватися в деталі», про які йому й іншим розробникам розповіли юристи.
«Я також не збираюся обговорювати юридичні питання з випадковими інтернет-людьми, які, як я серйозно підозрюю, є проплаченими акторами й/або були ними розлючені», — додав засновник ядра Linux.