14:56 14 травня 2023 р.
Така вимога ратифікованої Україною ще 1999 року Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті.
Про це повідомило ДП НАЕК «Енергоатом», пише Dailylviv.com, не зазначаючи, чи Україна повинна мати також згоду і Білорусі, що допомагає у війні проти Києва Росії-агресору.
Держави мають повідомляти одна одній та консультуватись між собою при розгляді всіх великих проєктів, які можуть мати значний вплив на довкілля, інформує Енергоатом. І лише після проведення відповідних консультацій ухвалюються рішення, чи реалізуватимуться такі проєкти.
Це вимога ратифікованої Україною ще 1999 року Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті.
Тож зведення на майданчику Хмельницької АЕС двох атомних блоків за американською технологією АР1000 зможе розпочатися лише після проведення Енергоатомом зазначеної оцінки транскордонного впливу на довкілля та згоди всіх сусідніх країн на будівництво.
Прикметно, що ДП НАЕК «Енергоатом» досі у своїх публікаціях не розрізняє значення і змісту слів "русский" (московський) і "руський" (давньоукраїнський).
В Україні збудують два десятки атомних енергоблоків з реакторами SMR-160
На черзі - санкції проти Росатому, - Енергоатом
Зеленський висловив бажання мати іншу мережу електропостачання, - міністерка енергетики США