18:09 3 грудня 2024 р.
Реорганізація закладу задумана для підвищення його автономності.
Про це інформує Урядовий портал, пише DailyLviv.com.
Уряд запускає реформу медичної освіти та реорганізує Львівський національний медуніверситет.
У Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького (далі – ЛНМУ) реалізовуватиметься експериментальний проєкт із запровадження сучасних підходів в медичній освіті. Відповідну постанову, ініційовану МОЗ, прийняв Кабінет Міністрів України.
Заклад отримає автономію у прийнятті управлінських рішень та буде вільним у розпорядженні коштами завдяки переходу на модель оплати за навчання студентів, подібну до Програми медичних гарантій. В рамках проєкту ЛНМУ має організувати постійне залучення студентів та викладачів до надання медичної допомоги, а практиків – до навчання та науки.
Основна ідея експериментального проєкту – у посиленні практичного компонента навчання студентів-медиків та реальної автономії закладу. Без повноцінного доступу (як студентів, так і викладачів) до лікувально-діагностичного процесу якісна підготовка фахівців у сфері охорони здоров’я неможлива.
Постанова передбачає реорганізацію ЛНМУ у державне некомерційне підприємство із дуальним статусом закладу охорони здоров’я (ЛНМУ має ліцензію на провадження медичної практики) та закладу вищої освіти. На базі клінічних кафедр ЛНМУ вперше в Україні буде діяти університетська лікарня. Це стане кроком вперед у розвитку медичної освіти та практики в Україні, адже вперше за роки незалежності буде реалізовано концепцію університетської лікарні, яка працюватиме за сучасними світовими стандартами. Це, своєю чергою, дозволить реалізувати міжнародне медичне партнерство, поєднуватиме теоретичні й практичні складники навчального процесу, готувати висококваліфікованих фахівців і надавати пацієнтам якісну медичну допомогу, яка не поступатиметься за рівнем провідним міжнародним клінікам.
Завдяки такому підходу науково-педагогічні працівники ЛНМУ також матимуть змогу зберігати клінічний досвід та практичні навички. Водночас ЛНМУ матиме автономію у визначенні гідної оплати їхньої праці. Адже поточна модель фінансування закладів вищої освіти державної форми власності не дає державним вишам такої можливості.
Експериментальний проєкт також дозволить залучати найкращих закордонних спеціалістів з унікальним досвідом (зокрема, і дуже вузької спеціалізації) до надання медичної і реабілітаційної допомоги пацієнтам на базі університетської лікарні та підготовки фахівців.
Постанова врегульовує, як працюватиме і фінансуватиметься ЛНМУ, як розпоряджатиметься коштами, яким буде освітнє навантаження, як надаватиметься допуск до медичної практики тощо.
Нагадаємо, раніше уряд підтримав рішення про передання майна Львівської клінічної лікарні на залізничному транспорті МОЗ України для створення Університетської лікарні ЛНМУ імені Данила Галицького.
Згодом Львівську обласну клінічну лікарню разом зі землею безплатно віддали Львівському медуніверситету.
Читайте також: Львівський медуніверситет імені Д. Галицького — у трійці найдорожчих в Україні