17:55 25 лютого 2016 р.
Фото: lvivpost.net
У нашому місті кожна десята дитина має прояви хронічних гастроентерологічних захворювань.
«Сьогодні, 25 лютого, на пленарному засіданні ЛМР було піднято питання щодо харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах міста Львова. За результатами депутатського запиту буде проведено перевірку про наявність сертифікатів на буфетну продукцію у шкільних буфетах», – повідомили сьогодні, 25 лютого, «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли:
«Керівник управління освіти ЛМР Зоряна Довганик зазначила: «Загальноосвітні навчальні заклади закуповують послугу з надання гарячого харчування учням. Харчування забезпечують надавачі послуг з гарячого харчування, як комунальні підприємства, так і приватні підприємства. Щодо надання одноразового харчування і гарячих сніданків та обідів, звичайно, що надавачі послуг користуються меню, яке є затверджене і погоджене головним санітарним лікарем міста Львова. Окрім того, у навчальних закладах надавачі послуг реалізують також і буфетну продукцію. Але, відповідно до чинного законодавства, вони повинні мати усі сертифікати про якість даної продукції і дозволи про те, що вони можуть реалізуватися у загальноосвітніх навчальних закладах».
Натомість міський голова Львова Андрій Садовий наголосив: «Спільно з управлінням освіти міста та спільно з управлінням охорони здоров’я максимально зробити всі необхідні дії, із залученням колег депутатів, із залученням колег з профільних комісій, щоб ми показали приклад якісного харчування дітей в наших школах. Я розумію, що кожен, хто має дітей, знає, що це таке, знає, як важко спілкуватися з ними і переконувати їх, щоб вони утримувались від чіпсів, різного печива, круасанів. Я думаю, що ми можемо в наших школах вибудувати логістику так, щоб діти мали тільки здорове харчування. Краще нехай дитина з’їсть свіже яблуко - це і дешевше, і корисніше, ніж їсти круасани. Сьогодні, насправді, немає нічого ціннішого, ніж здоров’я дітей. Тому в мене велике прохання: за 1,5 тижні подати мені пропозиції, щоб я міг вникнути в цю ситуацію, з точки зору нового бачення і в максимальній координації з колегами депутатами зробити це швидко і якісно».
Раніше в прес-службі «Об’єднання «Самопоміч» повідомили сьогодні, 25 лютого, «Щоденному Львову»:
«Міський голова Львова Андрій Садовий доручив управлінням освіти та охорони здоров’я ЛМР вжити заходів, аби у львівських школах діти отримували тільки безпечне та корисне харчування». «Андрій Садовий зазначив: «У швидкому часі спільно управлінню освіти, охорони здоров’я, залучивши депутатів профільних комісій, потрібно показати приклад забезпечення якісного харчування у школах. Кожен, хто має дітей, знає, як важко переконати їх утриматись від чіпсів та іншої некорисної їжі. Але переконаний, що ми можемо вибудувати логістику, аби діти у львівських школах мали якісне харчування».
Таке доручення виконавчим органам міський голова дав у відповідь на запит депутата Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Андрія Дворакевича, який заявив: «Спільно з громадськими активістами ми провели моніторинг асортименту шкільних їдалень. І сьогодні на засідання я взяв деякі продукти, які ми придбали у школі. Це солоні крекери, солодощі, круасани з наповнювачем. Що ми побачили у складі? Емульгатори, барвники, синтетичні ароматизатори. Ми розуміємо, що, на жаль, продукти з різноманітними хімічними додатками сьогодні продають на кожному кроці. Але це неприпустимо у раціоні харчування дітей, особливо у школі».
За словами Андрія Дворакевича, сьогодні у Львові кожна десята дитина має прояви хронічних гастроентерологічних захворювань. Депутат наголосив: «Як лікар-хірург, щодня зіштовхуюсь із наслідками такого неправильного харчування. Так званий швидкий перекус може сприяти виникненню багатьох завхорювань. Щоб уникнути їх, діти мають отримувати корисне харчування», – наголосив
Тож Андрій Дворакевич звернувся до міського голови та начальника департаменту гуманітарної політики з проханням ініціювати експертну оцінку щодо дотримання вимог щодо харчування дітей у школах. І найважливіше – вжити заходів, аби у школах дітям пропонували лише безпечні та корисні продукти.
Депутат зазначив: «Європейський досвід нам підказує, що забезпечувати харчування дітей відповідно до усіх вимог мають спеціальні підприємства. Це має бути наша довгострокова мета. А сьогодні ж я пропоную здійснити перші кроки – прибрати із шкільних їдалень небезпечну продукцію та забезпечити їх корисною їжею».