15:14 27 січня 2016 р.
Фото: zik.ua
Організатори заходу запрошують усіх небайдужих долучитися.
«Наприкінці лютого 2016 року, в рамках кампанії «Відповідальне місто», благодійний фонд «Сестри Даліли», у співпраці з Львівським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, проведе захід «Рання діагностика. Виявлення легеневої гіпертензії». Під час заходу 50 волонтерів отримають знання про легеневу гіпертензію, її симптоматику від спеціалістів у галузі медицини», – повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі міської ради, де також розповіли подробиці:
«Мета заходу – поширення інформації про захворювання легеневу гіпертензію, її симптоматику, для подолання інформаційного бар’єру серед населення Львівської області, доступу потенційних пацієнтів до діагностики, лікування легеневої гіпертензії. У програмі заходу:
«Рівень обізнаності серед населення про захворювання – легеневу гіпертензію. Причини та наслідки інформативного бар’єру» (доповідачі – президент ЛМБФ «Сестри Даліли», Оксана Куліш та юрист «PHURDA» Андрій Гулей, тривалість – 15 хвилин);
«Рання діагностика – дієвий інструмент економії бюджетних коштів» (доповідач: в.о. директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Рубай Оксана, тривалість – 15 хвилин);
«Захист генофонду України» (доповідач: доктор медичних наук, професор, заступник директора з наукової роботи, керівник відділу клінічної генетики ДУ «Інститут спадкової патології НАМН України» Гаяне Акопян, тривалість - 15 хвилин);
«Сучасні підходи виявлення легеневої гіпертензії, притаманна їй симптоматика. Поділ легеневої гіпертензії на первинну та вторинну. Причини їх виникнення» (доповідач –доктор медичних наук Львівського національного університету імені Данила Галицького Христина Семен, тривалість – 15 хвилин).
Виконувач обов’язки директора Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Рубай зазначила: «Волонтерство сьогодні є однією з найбільш ефективних форм недержавної підтримки населення. Воно об’єднує небайдужих людей, орієнтованих на результат, які готові жертвувати власним часом, коштами, зусиллями. Для нас важливо створити групу ініціативних людей, які будуть обізнані у питанні захворювання - легеневої гіпертензії та в подальшому працюватимуть на подолання інформаційного бар’єру у суспільстві з цього питання. Об’єднання зусиль – вагомий крок на шляху подолання смертельної недуги».
Захід «Рання діагностика. Виявлення легеневої гіпертензії» є продовженням реалізації проекту «Рання діагностика легеневої гіпертензії у Львівській області», який стартував 22 грудня 2015 році та відбувається за підтримки Американської Асоціації Легеневої Гіпертензії (PHA), та Гранду «Тома Лантоса» у Львові. президент ЛМБФ «Сестри Даліли» Оксана Куліш зазначила: «Зараз в Україні інформаційні бар’єри обмежують потенційних пацієнтів з легеневою гіпертензією у доступі до діагностики та наявних способів лікування. Через затримки в діагностиці легеневої гіпертензії пацієнти часто втрачають можливість зупинити хворобу на початку та розпочати своєчасне лікування. Саме рання діагностика цього захворювання є ключовим фактором, який може зменшити інвалідизацію населення, поліпшити якість та тривалість життя хворого на легеневу гіпертензію, уникнути потреби в трансплантації».
Організатори запрошують усіх небайдужих долучитися до заходу «Рання діагностика. Виникнення легеневої гіпертензії» та стати волонтером проекту «Рання діагностика легеневої гіпертензії у Львівській області», розповсюдивши свої знання про легеневу гіпертензію серед населення у 20 районних центрах Львівської області.
Легенева гіпертензія – це швидко прогресуюче захворювання легень, яке призводить до серцево-судинної недостатності, а при несвоєчасному виявленні до трансплантації або ж смерті. Вартість лікування на місяць коливається від 40 до 120 тисяч гривень, залежно від функціонального класу захворювання (I, II, III, IV).
Американська Асоціація Легеневої Гіпертензії (PHA) – це некомерційна організація, міжнародне співтовариство з більш ніж 16 000 пацієнтів з легеневою гіпертензією, вихователів, членів сім’ї та медичних працівників. Місія PHA полягає у поліпшенні життя людей, постраждалих від легеневої гіпертензії.
Американська Асоціація Легеневої Гіпертензії (PHA) надала Гранд «Тома Лантоса» 12 країнам із усього світу, серед яких є Україна. Інформацію про БФ «Сестри Даліли» та його діяльність можна віднайти на сайті: http://poryatunok.info/uk/. Контакти: телефон (097)693-87-96, Андрій)».