На Львівщині поменшало ВІЛ-інфікованих

11:00 16 липня 2014 р.


Фото: pravda.lutsk.ua

У цьому запевняє в середу обласний центр із профілактики та боротьби зі СНІДом.

Прес-служба облдержадміністрації повідомляє сьогодні, 16 липня, що, за даними Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, поширеність ВІЛ-інфекції в області станом на 01 липня 2014 року складає 102,9 випадки на 100 тисяч населення. У повідомленні також конкретизується:

«Як і в попередні роки,  рівень поширеності ВІЛ-інфекції в області нижчий за середньоукраїнський. За 6 місяців 2014 року в області було зареєстровано 217 нових випадків ВІЛ-інфекції проти 235 випадків за 6 місяців 2013 року.

Зменшується частка хворих, виявлених в стадії СНІДу: з 217 випадків ВІЛ-інфекції – у 90 осіб стадія СНІДу (41,5%) проти 120 осіб в стадії СНІД за 6 місяців 2013 року (51,1% випадків). На відміну від попереднього року серед шляхів інфікування суттєво домінує статевий, що складає 88 випадків (або 40,6% серед усіх зареєстрованих), проти 85 випадків (36%) за 6 місяців 2013 року.

Значно зменшилася питома вага парентерального (споживання ін’єкційних наркотиків) шляху передачі ВІЛ-інфекції: з усіх зареєстрованих випадків – 57 склали споживачі ін’єкційних наркотиків (або 26,3% випадків), проти 115 випадків (або 49%) за 6 місяців 2013 року. Питома вага споживачів ін’єкційних наркотиків серед взятих на облік хворих у стадії СНІДу зменшується, і складає 48,9% проти 71% хворих з уперше встановленим діагнозом СНІДу у першому півріччі 2013 року.

Примітний той факт, що населення, знаючи про свою ризиковану форму поведінки, частіше звертається в заклади охорони здоров’я для тестування. Про це свідчать дані офіційної статистики: за останніх два роки з 90 випадків СНІДу – 66 осіб вперше виявлені.

Найбільш поширеною асоційованою інфекцією у хворих на СНІД є туберкульоз (як легеневий, так і позалегеневий), що складає 83,3% за VI місяців 2014 року, проти 70% випадків за перше півріччя 2013 року. Епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу поширена нерівномірно, зокрема, показник поширеності  ВІЛ-інфекції значно перевищує середній по області (102,9 на 100 тис. нас.) у місті Бориславі, Червонограді, Львові, Дрогобичі, Новому Роздолі, дещо нижчий у Стрию.

Варто зазначити, що ВІЛ-інфекція вражає найбільш працездатні та репродуктивні вікові групи населення (25–39 років), на яку припадає 70,3% серед усіх зареєстрованих випадків, проти 61,5% випадків у першому півріччі 2013 року. Серед вікової групи 15-17 років в поточному році випадків не реєструвалося.

Упродовж I півріччя 2014 року  в області  офіційно взято на облік 72 дитини, які були народжені від ВІЛ-позитивних матерів (35 – у першому півріччі 2013 року). Діагноз ВІЛ-інфекція у 2014 році підтверджений 1 дітям (у першому піврічі 2013 року – 3 дітям).

Станом на 01.07.2014 року у Львівському обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом на обліку в педіатра знаходиться 291 дитина. З них 44 дитини – з підтвердженим ВІЛ-статусом, з яких 27 дітей з діагнозом СНІД».

DailyLviv.com

ЛМР не дасть забудувати 2,5 га в зоні парку Знесіння біля Музею народної архітектури та побуту у Львові

Погодинні відключення світла в областях 17 грудня. Графіки

У Львові відкриють шопку з двометровими фігурами, вирізьбленими з тополі

У Львові відкрили сучасний навчально-практичний центр металообробки

У Львові затвердили новий порядок надання одноразової матеріальної допомоги до святкових і визначних дат

На Львівщині уперше поховали невпізнаних воїнів. Вони загинули на бахмутському напрямку

У Львові не падала головна різдвяна ялинка

В Європі обговорюють ідею «репараційного кредиту» Києву на 140 мільярдів євро під заставу російських активів

Євген Тижай, Олександр Коваленко загинули у травні 2024-го. Завтра прощання

Шмигаль підказав партнерам України як знайти $60 мільярдів на оборонні потреби Києва

Укренерго повідомило про графіки відключення 17 грудня

Різдвяний ярмарок у Львові відкриють 22 грудня. Що продаватимуть

У двох категорій обʼєктів критичної інфраструктури забрали електроенергію для побутових споживачів

Конкурс «Нове позашкілля» на Львівщині. 9 переможців зі 17 учасників

У Бориславі за 5 місяців навчили дефіцитного ремесла 15 чоловіків

Старовинні біблії - за кордон, сучасні планшети - в Україну

Першу вулицю у Рудно під'єднують до каналізації

Львівська громада передала військовим обладнання на ₴17,6 млн

У Львові відремонтували частину вулиці Конюшинної

Від конспекту до аналітики: як цифрові платформи змінюють підготовку та проведення уроків

13 переможців обласної премії в галузі культури, літератури, мистецтва, журналістики та архітектури на Львівщині

Ідеї та дизайн кухонних приміщень 2026: які тренди пропонує прийдешній рік

Новий канал зв'язку у центрі екстреної меддопомоги у Львові не залежатиме від мобільних операторів чи стаціонарних мереж

У Новояворівську встановлять транспортно орієнтований пункт моніторингу якості атмосферного повітря

Спальне місце у поїздках: компактність і компроміси

Росія розмістила біля кордонів НАТО 360 000 військових

Британія готує війська до розгортання в Україні після встановлення миру

ТОП-4 українських магазинів зброї та спорядження

У директорки аеропорту «Львів» знайшли зв'язки з рф та розбіжності в деклараціях

В Україні запровадили автоматичний військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів

Кремль відкинув пропозиції щодо різдвяного перемир'я

Як отримати безкоштовну юридичну допомогу в Україні

Серед ночі увірвались у будинок та сокирою і ножем жорстко побили господарів

У середу на Львівщині температура коливатиметься від 5° морозу до 11° тепла

У Львові ніяк не можуть наводнити озеро на вул. Панча

На Львівщині горіли склади

Львівщина отримає 4,8 млн євро на ремонт доріг

СБУ показала знайдений пістолет, з якого вбили Парубія

Навроцький не підтримує ідеї прискореного вступу України до ЄС

Стало відомо, коли львівські учні підуть на зимові канікули. Графік