Хлопчик, який дивом вижив після ракетного удару по Вінниці, повернувся з Німеччини до Львова

19:36 18 вересня 2023 р.

Після року лікування у Німеччині, 8-річний Ромчик Олексів повернувся в Україну.

Своє відновлення він продовжить там, де перші тижні після поранення боролися за його життя – у Львові, в Центрі дитячої реабілітації UNBROKEN KIDS на базі Першого медичного об’єднання Львова.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Ромчику вже 8 років. Що вони настануть, торік влітку було складно повірити. Опіки 45% поверхні тіла. На спині – опіки найважчого, четвертого, ступеня. В Україні такі пацієнти помирають. Ці обширні і глибокі травми тоді ще 7-річний хлопчик отримав 14 липня 2022 року у Вінниці – під час масованого ракетного удару по місту. Мама Ромчика, яка привела сина на прийом до лікаря, загинула, як і сам медик та ще 25 людей. А батько хлопчика найближчі кілька днів розривався між похороном дружини та порятунком сина.

З Вінниці Ромчика перевезли до Першого медоб’єднання Львова – у найбільше в західних регіонах України опікове відділення. Та навіть тут, як і будь-де по країні, шансів врятувати дитину не було.

«Він приїхав у вкрай важкому стані. Взагалі був критичний. Ми робили все, що могли, особливо наша реанімація та анестезіологи. Ми сподівалися, що він виживе. Але, думали, що не доживе навіть до транспортування за кордон», – чесно ділиться тодішнім прогнозом опікова хірургиня Ромчика – Леся Стрілка.

Утім, сталося диво. Хлопчик вижив, і за кілька тижнів його стан вдалося стабілізувати настільки, що можна було транспортувати. Українську дитину, яка постраждала від російської агресії, у надважкому стані, погодилася прийняти Університетська клініка Дрездена – одна з найбільших опікових лікарень Німеччини. Евакуювала Ромчика за кордон команда німецьких парамедиків Artesans resque. А сприяли перевезенню Міністерство охорони здоров'я України та Лікарі без кордонів/Médecins Sans Frontières.

У Німеччині Ромчика оперували тричі на тиждень. Видаляли нежиттєздатні тканини, уламки скла і мʼяза на нозі, замінили барабанну перетинку, провели численні трансплантації шкіри. І диво сталося вдруге. Хлопчик, який мав мінімальні шанси на життя, одужав. У Дрездені він вперше після поранення розплющив очі та зробив перші кроки – на очах у тата, який вже втратив дружину та не міг втратити й сина.

Рік потому Ромчик за руку з татом повертається додому, в Україну, у відділення, лікарі якого відчайдушно вибороли шанс на порятунок дитини і тепер візьмуться за реабілітацію. Хлопчик приходить у спеціальній компресійній масці, яка необхідна для того, щоби місця опіків менше бралися рубцями. Їх потрібно повсякчас шліфувати. Якщо цього не робити, біль і обмеження рухливості – неминучі. Бо дитина росте, а рубцеві тканини – ні.

Однак лазера для шліфування рубців немає навіть у найбільшому в західних регіонах опіковому відділенні. Аби апарат з’явився, Перше медоб’єднання Львова, компанія Kyivstar та платформа dobro.ua відкрили збір. Долучитися до благодійного проєкту «Дитяча надія: допомогти дітям з опіками» можна за посиланням: https://dobro.ua/project/kyivstar/.

Львівські опікові хірурги задоволено оглядають результати праці німецьких колег. Ті врятували не лише життя дитини, а й зберегли його мрію – навчитися віртуозно грати на баяні. На цьому інструменті уміла грати сама і вчила сина – його загибла мама. Шанси продовжити заняття музикою – є. Німецькі лікарі зробили диво, а львівські спеціалісти з реабілітації мають допомогти закріпити цей успіх. Ромчик, коли одужає, мріє одного разу зіграти для своїх лікарів справжній концерт на баяні.

DailyLviv.com

Росія запустила у листопаді понад 200 ракет і 5 500 безпілотників по об’єктах цивільної енергетичної інфраструктури України

На трасі Київ–Чоп зіткнулися вісім транспортних засобів

Не встигли врятувати. В ставку у Львові потонув чоловік

Графіки відключення світла в областях 21 грудня

Назар Кривейко, Тарас Балук, Степан Теличко. Львівщина попрощалася зі Захисниками

Президент звільнить командувача ПК «Південь»

Чому звільнений Єрмак щовечора відвідує будинок Зеленського

Кредитних 90 млрд євро замало для України у 2026 році. Потрібен репараційний механізм

Як будуються укріплення у Запорізькій, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській та Київській областях

Дев'ять причин для депортації іноземців з Польщі

Відключатимуть світло 21 грудня за двома графіками

Три вулиці у Львові влада хоче відремонтувати з відтермінуванням оплати

Для Всеукраїнського мистецького проєкту у Львові вибрали 150 робіт художників з різних регіонів України

Рідним похованих на Личаківському кладовищі запропонували на вибір три види хрестів - з тераццо, пісковика та граніту

Садовий заявив, що припис НАЗК не має жодного стосунку ні до нього, ні до його заступників

Андрій Садовий прокоментував збір коштів на житло для Христини Гоянюк

Чоловік на останній моделі Lexus попросив знижку на аналіз крові

Знеструмлення у чотирьох областях внаслідок атак рф

Поліція розшукує водія самоката, який наїхав на львів'янку

Мешканці напали на бригаду енергетиків за відключення будинків

Подробиці смертельного зіткнення на Львівщині

Сьогодні й завтра американська і російська делегації обговорять врегулювання війни між Росією й Україною

Знешкоджено 31 російський БпЛА. Ще 20 влучили на 15 локаціях

Семеро загиблих, 15 поранено. Росія вдарила по портовій інфраструктурі Одещини

Степан Теличко. У суботу Львів прощатиметься зі Захисником

Головну різдвяну шопку відкрили у центрі Львова (фото)

Укренерго 20 грудня застосує графіки відключень

По стінах будинків у Львові можуть витися 317 видів рослин

Мерія звернулася до ЛОЦЕМД зі запитом про статистику госпіталізацій

У Львові відремонтували шосте укриття з тринадцяти запланованих

У Львові вшанують Василя Біласа та Дмитра Данилишина у годину їх страти біля колишньої в’язниці «Бригідки»

Фонд наступу поповнили 4 БПАК Didko 17 зі Львова

Міський голова Львова вручив відзнаки 10 донорам

Будуть збитки в гаю. Буковинська Маланка в неділю приїде до Львова

Фермерське господарство зберігає право постійного користування землею і після смерті його засновника

У Львові засудили лікарку-анестезіологиню, винувату у смерті дитини

Яроша засудили за підтримку Стахіва

Собака Альто один-два дні на тиждень працює каністерапевтом у Львові у дитячій лікарні святого Миколая

Мерія Львова передала для 13 військових частин техніку й обладнання

У Підмосков'ї застрелили, тому у Львові не засудили. Прокурор вимагав для Киви довічного ув'язнення