11:47 1 вересня 2025 р.
Лише торік завдяки продажу книжок та листівок Гелені Хлепнац вдалося акумулювати на допомогу українським дітям у лікарнях 1 млн грн.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com. Волонтерка з Австралії Гелена Хлепнац відвідала лікарню святого Миколая Першого медоб’єднання Львова та влаштувала читання дитячих творів австралійсько-української письменниці.
Гелена Хлепнац уже 4-й рік волонтерить для України: допомагає дітям-сиротам на Львівщині та організовує в Австралії та США благодійні збори на підтримку нашої країни.
Гостя приїхала до маленьких пацієнтів не з порожніми руками. Вона привезла їм у подарунок дитячі книжки англійською та українською мовою, які пише її подруга – австралійка українського походження Леся Мельничук. Ці дитячі твори спеціально написані для маленьких українців по всьому світові. А кошти від їхнього продажу скеровують на благодійність.
Зі слів пані Гелени, лише торік завдяки продажу книжок та листівок їм вдалося акумулювати на допомогу українським дітям у лікарнях 1 млн грн. Цього ж року зібрані кошти планують спрямувати на підтримку лікарні святого Миколая у Львові. Зокрема, на турботу про ментальне здоров'я маленьких пацієнтів.
«Про нашу лікарню Гелена Хлепнац дізналася від свого американського друга і мецената Едварда Вейна – директора організації “The Bridge of Life”, яка давно підтримує наш заклад. Саме він і підказав їй ідею – влаштувати читання для маленьких пацієнтів.
Читання перетворилося на цікаву розмову. Пацієнти обговорювали дитячі твори та ділилися з гостею думками про Австралію та Україну. Дякуємо пані Гелені за цю щиру зустріч із дітками, подаровані книжки, підтримку України і, зокрема, нашої лікарні», - підсумовують у дитячій лікарні святого Миколая.