12:20 1 січня 2016 р.
Фото: прес-служба міністерства оборони України
Кожну площину перед нанесенням поезії чистять, обробляють і вирівнюють.
30 віршів про війну напишуть на мурах і стінах Львова. Справу започаткували хлопці, які повернулися з АТО. Першими текстами на стіні стали вірші Героя Майдану Богдана Сольчаника про революцію. Інші написали учасники АТО та їхні родичі. Які саме твори обрати – вирішують колективно всі учасники проекту.
Учасник акції, 31-річний Андрій Мочурад, який чотири місяці воював у батальйоні «Айдар», розповів: «2013-го року серед знайомих виникла ідея розписати обдерті некрасиві стіни поезією. Взялися готувати проект. Але через війну багато з нас пішли в АТО. І ось улітку почали повертатися і продовжили роботу – розписувати віршами про війну. Маємо проект і 32 погодження від міської влади. Документи в художників завжди з собою. Аби показати поліції, якщо захоче перевірити, що ми робимо».
Малюють 20 художників-волонтерів. Розпочали зі стіни на зупинці неподалік церкви святої Анни. Кожну площину перед нанесенням поезії чистять, обробляють і вирівнюють. Фінансують меценати. 2016 року мерія обіцяє компенсувати 20% вартості робіт.
Андрій Мочурад вважає: «Можна сказати, що ми долучилися до благоустрою міста. Згодом перейдемо до інших райони міста, щоб не бути лише в центрі». Боєць «Айдару» впевнений, що тексти про війну довго актуальні. Він пояснив:
«Мені закидають, що війна майже закінчилася чи скоро закінчиться, а наші вірші нагнітатимуть тугу на людей. То я кажу всім: війна закінчиться, як нам повернуть Крим та інші території. Якщо цього не станеться, я готовий квартиру свою продати, щоб позамальовувати це.
Росія ніколи не припиняла агресії. А в нас десятиліттями не було інформаційної війни у відповідь. Саме тому ми сьогодні воюємо автоматами. Найлегший спосіб закінчити війну – програти її.
Ці вірші – найперше для наших дітей, які підростають. Щоб у їхніх душах уже зараз відбувалася моральна війна проти агресора на захист своєї землі. Тоді в майбутньому їм не доведеться брати автомати до рук.
Про це повідомили сьогодні, 1 січня, в київському часописі «Газета по-українськи».
Як інформував «ЩЛ», у Львові створюють патріотичний стінопис.