Сьогодні завершиться міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові»

10:32 30 серпня 2015 р.


Фото: Львівська обласна філармонія

30 серпня оркестр «Ренесанс» виконає поважну місію і разом зі засновниками фестивалю «Музика в старому Львові» – оркестром «Віртуози Львова» – візьме участь у фінальному гала-концерті цьогорічного фестивалю «Серенади на повітрі», відкривши для Львова нову локацію – площу Музейну біля Домініканського Собору.

Найочікуванішою подією цьогорічного фестивалю стане приїзд Маріупольського муніципального камерного оркестру «Ренесанс» під керівництвом головного диригента оркестру Василя Крячка.

Сьогодні, 30 серпня, о 15:00 концертом «Молодих талантів» з циклу «Музичні діалоги» за участю дуету із Кракова у складі Кшиштоф Катана (скрипка), Елігіуш Скочиляс (фортепіано) у Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка  завершиться спільний міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові» та «Музика в старому Кракові». 

Найочікуванішою подією цьогорічного фестивалю став приїзд до Львова Маріупольського муніципального камерного оркестру «Ренесанс» під керівництвом головного диригента оркестру Василя Крячка. Приїзд до Львова цього колективу викликав найглибші переживання, адже Маріуполь є найгарячішою точкою України. 

Бажання оркестру «Ренесанс» бути у Львові на фестивалі з двома концертними програми у рамках всеукраїнського проекту «Єдина Україна: Схід та Захід разом», очевидно, заслуговує підтримки і підтверджує, що складовою фестивалю «Музика в старому Львові» є євроінтеграційні тенденції. 29 серпня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбувся спільний проект «Ренесансу» з видатною львівською скрипалькою, народною артисткою України Лідією Шутко, і її сином Остапом Шутком. Лідія Шутко була неодноразово головою журі на конкурсі молодих талантів у Маріуполі. 

30 серпня оркестр «Ренесанс» виконає поважну місію і разом зі засновниками фестивалю «Музика в старому Львові» – оркестром «Віртуози Львова» – візьме участь у фінальному гала-концерті цьогорічного фестивалю «Серенади на повітрі», відкривши для Львова нову локацію –  площу Музейну біля Домініканського Собору. І це дуже символічно, адже мета фестивалю – пізнання наших історичних пам’яток, зокрема церков, соборів, які мають глибоке історичне надбання. Концерт відбудеться за участю Маріупольського балету. Окрім концертів у Львові, оркестр «Ренесанс» ще матиме  концерти у Мукачево, Ужгороді, Моршині.

Підсумовуючи фестиваль «Музика в старому Львові», цьогоріч він розширив свою біографію присутністю виконавців з Києва, Чернівців, Дніпропетровська, Хмельницького, Маріуполя, Львова та Кракова. Протягом двох тижнів львів'яни мають нагоду у вихідні дні насолоджуватися незвичними атракціями із одночасним виконанням високопрофесійної музики. Фестиваль проходив успішно, і це засвідчено, перш за все, присутністю слухачів на концертах.

Як і в минулому році, він є затребуваний як львівською мистецькою та музичною громадськістю, так і гостями нашого міста. У цьому році в рамках партнерства фестивалів відбулися чотири цікаві львівські проекти у Кракові, і два вагомі проекти краківських музикантів  у Львові.

Зокрема, у Кракові, київські та львівські музиканти представили оперу Дмитра Бортнянського «Сокіл». Окрім цього, на фестивалі у Кракові виступила Львівська хорова капела «Трембіта». Оркестр «Віртуози Львова» представив програму за участю вихованця львівської скрипкової школи Олега Каськіва, а квартет студентів Львівської музичної академії «Леополіс» виступив у проекті «Молоді таланти». 

Представляючи Краків, у Львові виступили – Квінтет духових інструментів під орудою професора Марека Млечка. Вже через тиждень напередодні дня Незалежності України відбувся концерт клавесиністки Ельжбети Стефанської. Ті концерти, які відбулися у Кракові у рамках спільного фестивального проекту, засвідчили також речі, пов’язані з присутністю львівських колективів саме у тому форматі, який забажали безпосередньо організатори краківського фестивалю, де фестиваль відбувся вже у 40-й ювілейний раз.

У Львові фестиваль вдруге сформував програму фестивалю так, щоб зацікавити споживача, львів’ян і гостей нашого міста. Зокрема, нагадаємо, що вперше у Львові виступив дует з Чернівців, який став новатором у відкритті нової фестивальної локації – підземелля Преображенської церкви у Львові. 

Молодіжний квартет, який день перед своїм концертом у Львові виступив у Кракові, також відкрив у Львові нову локацію – подвір’я біля Вірменської церкви, яке, як з’ясувалося, цілком придатне для звучання поважної класичної музики і камерного музикування.  Такі відновлені концертні майданчики, як Музей Іоана Георга Пінзеля (костел кларисок), ствердило те, що аура цього приміщення відповідає високим запитам духовності і глибоких почуттів, які присутні у цьому приміщенні.

Концерти Ельжбети Стефанської, оркестру «Віртуози Львова» з програмою братів-львів’ян Франца та Карла Доплерів за участю блискучого нашого львівського флейтиста Андрія Карпяка і його вихованки студентки Агнеси Геворкян також засвідчили певні затребування саме у такому напрямку програм. Так само, як і програма з «Історії королівського Вавелю» за участю солістки Львівської обласної філармонії Наталії Дитюк та органістки Олени Мацелюх.

Якщо говорити про речі, які є дотичними до глибин львівської історії, то варто згадати проект фестивалю  із циклу «Музична історія Львова» – «Три Моцарти». На цьому концерті твори львівського Моцарта виконала солістка Дніпропетровської опери Надія Єременко, зокрема, у її виконанні прозвучали шість романсів композитора мовами оригіналу – французькою та німецькою, і в тому є розширення географії фестивалю та історичних надбань нашого міста, долучення до його історії виконавців не тільки з європейських музичних кіл, а також музичних кіл України, зокрема зі Сходу.

Про це повідомили «Щоденному Львову» в прес-службі (відділі реклами та маркетингу) обласної філармонії.

У Дніпрі затримали підозрюваного у вчиненні теракту

Північнокорейські солдати зазнали перших втрат і помилково розстріляли кадирівців

Графік відключень електроенергії 15 грудня на Львівщині

На вулиці Підвальній у Львові чоловік потрапив під трамвай

15 грудня електроенергію вимикатимуть з 8 до 22 години

У Дублянах - ДТП, збиті світлофор та електроопора

29 львів’ян, які захищали Україну, посмертно нагородили «Почесним знаком Святого Юрія» (фото)

Вибух у центральному районі Дніпра. Один загиблий, є поранені

Трамп хоче, щоб європейські війська контролювали припинення вогню в Україні

Маршалок Сейму Республіки Польща підтвердила міському голові Львова мету боротьби України

В Україні вже складають чеські штурмові гвинтівки BREN-2

Ярий, командир сотні Білі демони, ушанований званням Героя України

Графік вимкнення електроенергії на Львівщині 14 грудня оновлено

У центрі Львова зруйнувалася стіна будинку, розпочали протиаварійні роботи

У Львові розпочинається чемпіонат України з шахів серед чоловіків та жінок. Буде 10 гросмейстерів

З початку війни в Україні Росія здійснила близько 150 атак на території країн НАТО. Альянс закликав до змін

Наїхав на пішохода у передмісті Львівського району і залишив його помирати. Поліція розшукує водія і очевидців

Закінчена повітряна тривога на Львівщині, яку оголошували через загрозу аеробалістичного удару

Повітряна тривога. Злетів МіГ-31К з аеробалістичною ракетою

Лише два ударні безпілотники зі 132-х повернулись на росію

Україна втратила через російські обстріли за рік понад 10 ГВт генерації

Як мобільна вогнева група збила ракету на заході України (відео)

На Україну 13 грудня налетіли з росії вісім типів ракет

У Львівавтодорі пояснили різницю між пластиковою карткою ЛеоКарт та застосунком LeoСard

Графік відключення електроенергії на Львівщині 14 грудня

Останні військові почесті уродженцю Херсона Максиму Ібрагімову віддадуть у Львові

Виїхав через пункт пропуску «Шегині». Ексзаступника міського голови Львова розшукують за кордоном

Вимикатимуть світло уже з ночі 14 грудня

Вісім учнів львівської школи № 72 загинули на фронті. Їх і ще 13 воїнів увіковічать на меморіальних таблицях

Діти, з яких знущалися в інтернаті на Львівщині, знайшли родини

Росія може вдарити по Україні «Орєшніком» в суботу-неділю

Щомісяця з території військової частини на Львівщині вивозили щонайменше 20 тонн пального

Оновлено графік вимкнень електроенергії на Львівщині 13 грудня

Ракетна атака по Львову. Двом львів’янам дадуть гроші на нові квартири

130 рятувальників гасили пожежі на місцях ракетних ударів на Львівщині

Завтра на Львівщині буде уночі до 11° морозу, вдень до 2° тепла

До 20 січня може бути ще кілька масованих атак рф - експерт

У Львові бігатимуть звіздарі

В Україні завтра вдарить мороз до -14°

Шість об’єктів енергетики були атаковані на Львівщині