П'ять мозаїк стануть об’єктами культурної спадщини. Імітації виключать зі списку

15:50 24 травня 2024 р.

У мерії відбулось друге засідання робочої групи з питань збереження мозаїк на території Львова.

Про це інформує пресслужба ЛМР,  пише DailyLviv.com.

23 травня у мерії відбулось друге засідання робочої групи з питань збереження мозаїк на території Львова. Фахівці проаналізували частину творів із чинного переліку цінних. Так, на думку членів робочої групи, два з опрацьованих творів не є мозаїчними. Зокрема, один з них є імітацією мозаїки. А інший – керамічним оздобленням будівлі. Відтак, робоча група рекомендувала не вносити їх в оновлений перелік мозаїк, а натомість сформувати окремий список міських будівель з цінним керамічним декором.

«Йдеться про оздоблення склепіння у каплиці трьох святителів, що на вул. Руській, 7, та декор під карнизом на фасаді Академії фінансів, що на вул. Коперника, 3. Беззаперечно, ці твори є цінні і вони залишаються елементами цих будівель-пам’яток та підлягають збереженню. Але члени робочої групи звернули увагу, що це не мозаїка, а твори, виконані в іншій мистецькій техніці. Так, у каплиці трьох святителів - це імітація мозаїки, а на фасаді будівлі Академії фінансів – керамічний декор. Відтак, на думку експертів їх не слід включати в оновлений перелік мозаїчних творів. Натомість, рекомендують сформувати окремий список будівель із цінним керамічним оздобленням фасадів», - пояснила керівниця робочої групи, керуюча справами виконкому міськради Наталія Алєксєєва.

Також визначено 5 історичних мозаїк, для яких вже можна формувати облікову документацію та готувати пакет документів для надання їм статусу об’єкта культурної спадщини. Це мозаїки  в інтер’єрах житлового будинку на вул. Лепкого, 20 та в будівлі Управління Національного банку на вул. Коперника, 4, і на фасадах храмів на вул. Бобанича «Хаммера», 3 та на вул. Лисенка, 43. А також мозаїка, що оздоблює один з гробівців на Личаківському цвинтарі.

Крім того, обговорили і дві мозаїки радянського періоду, що розміщені на фасадах школи на вул. Руфа та будівлі трамвайного депо на вул. Промисловій. На думку членів робочої групи, їх слід зберегти. Однак, станом на сьогодні немає достатньої інформації про ці твори. Відповідно, аби виготовити облікову документацію, ці мозаїки  додатково досліджуватимуть.

«Попри те, що створили їх відносно недавно – у 50-60-х роках минулого століття, на жаль, на сьогодні ми не маємо інформації навіть про авторів цих творів. Ці мозаїки, зокрема у депо, є дуже атрактивними та гарні візуально, але потребують додаткового дослідження. Будівлі радянського періоду, на яких вони розміщені, не є пам’ятками архітектури, але оздоблені мозаїкою, яку, на думку робочої групи, слід зберігати. Тому прийнято рішення звернутися в архівні установи, щоб знайти додаткову інформацію про ці об’єкти. Зокрема, потрібно мати інформацію про авторів, про техніки, про сенси та задуми, щоб ми могли правильно сформувати облікову документацію»,  - зазначила Наталія Алєксєєва.




DailyLviv.com

У Стрию накрили різдвяний стіл для тих, хто зник безвісти на війні

До 24 грудня повинні перескерувати для потреб населення до 1 ГВт електроенергії

Щодня виконує бойові завдання на передовій. Ірину Голуб-Парасюк з Крехова відзначили державною нагородою

Грип набирає обертів на Львівщині. Захворюваність перевищила епідпоріг

Зеленський анонсував заміну деяких очільників місцевих адміністрацій

СЗЧ військовослужбовця припиниться, коли він зробить правильне звернення

Різдвяний тиждень розпочнуть з відключень світла

У Львові відбувся ярмарок «Різдвяний крафт та коляда»

У всіх потягах до Перемишля і Хелма запровадять прикордонний контроль без зупинок

На зимових канікулах у Львові школярам даватимуть безплатні уроки плавання

Різдвяна зірка більша за авто зі спецефектами. Львівщина здивує (відео)

Перемовини подібні на політичну гру з боку рф

29 бусів у «контрабандній каруселі» на ПП «Смільниця»

Андрій Вовк. У понеділок Львів попрощається зі Захисником

Водійка мікроавтобуса збила на смерть жінку-пішохідку

У Самборі прощаються з лейтенантом Миколою Тарчаниним

На Львівщині спалахнуло 1,5 т сіна

Латвійський міністр доправив особисто на Львівщину 30 автомобілів - Козицький

Перед Різдвом майже однакова кількість українців перетинає кордон в обидва боки

Знешкоджено вночі 75 з 97 ворожих ударних безпілотників

Росія запустила у листопаді понад 200 ракет і 5 500 безпілотників по об’єктах цивільної енергетичної інфраструктури України

На трасі Київ–Чоп зіткнулися вісім транспортних засобів

Не встигли врятувати. В ставку у Львові потонув чоловік

Графіки відключення світла в областях 21 грудня

Назар Кривейко, Тарас Балук, Степан Теличко. Львівщина попрощалася зі Захисниками

Президент звільнить командувача ПК «Південь»

Чому звільнений Єрмак щовечора відвідує будинок Зеленського

Кредитних 90 млрд євро замало для України у 2026 році. Потрібен репараційний механізм

Як будуються укріплення у Запорізькій, Донецькій, Сумській, Харківській, Чернігівській та Київській областях

Дев'ять причин для депортації іноземців з Польщі

Відключатимуть світло 21 грудня за двома графіками

Три вулиці у Львові влада хоче відремонтувати з відтермінуванням оплати

Для Всеукраїнського мистецького проєкту у Львові вибрали 150 робіт художників з різних регіонів України

Рідним похованих на Личаківському кладовищі запропонували на вибір три види хрестів - з тераццо, пісковика та граніту

Садовий заявив, що припис НАЗК не має жодного стосунку ні до нього, ні до його заступників

Андрій Садовий прокоментував збір коштів на житло для Христини Гоянюк

Чоловік на останній моделі Lexus попросив знижку на аналіз крові

Знеструмлення у чотирьох областях внаслідок атак рф

Поліція розшукує водія самоката, який наїхав на львів'янку

Мешканці напали на бригаду енергетиків за відключення будинків