За рік на Львівщині обікрали 815 автомобілів

09:36 1 жовтня 2013 р.

У 110-ти випадках злодії проникали до них шляхом вільного доступу – через відчинені дверцята.

Як повідомило ВЗГ ГУМВС у Львівській області, в 2012 році від її мешканців надійшло до правоохоронців 815 звернень про крадіжки з автомобілів. Причому в 110-ти випадках з 815 злодії проникали до них шляхом вільного доступу – через відчинені дверцята.

Ще в 90-ти випадках – пошкоджували двері або замки, в 65-ти – шляхом підбору ключа, а в 50-ти – розбивали скло цеглою, каменем, замотаним у якусь ганчірку чи свічкою від автомобіля. Жінок серед жертв автомобільних злодіїв – 25 відсотків, чоловіків – відповідно, 75.

А викрадали з автомобілів усе, що має хоч якусь цінність. Зокрема предметами злочинного посягання стають магнітоли, навігатори, телефони, особисті речі, залишені в салоні автомобіля документи, акумулятори, колеса та навісні багажники.

При цьому для злодіїв не мало значення те, де лежить його здобич, – передні й задні сидіння, замкнений на ключ "бардачок" чи багажне відділення.

Улюблений час роботи злочинців – вечірній та нічний час – з 20.00 до 02.00, обід з 12.00 до 15.00, і всього 5% скоюють крадіжку з автомобілів з 18.00 до 19.00. Особливу уважність варта проявляти також у певних ситуаціях зранку і ввечері.

Ще один цікавий момент – найчастіше речі викрадають з ВАЗівської класики. Друге місце – за автомобілями «Опель», третє – «Міцубіші», «Фольксвагенами» та «Рено». 

Улюбленими місцями роботи злочинців є двори, стоянки без охорони та відео спостереження, а також паркінги при популярних торгівельно-розважальних центрах. Часто зацікавлення злодіїв викликають машини, залишені в малолюдних і погано освітлювальних місцях.

Більш вишукані способи обікрасти авто – відволікаючи увагу водіїв і виманюючи їх на вулицю проколотим колесом чи наїздом на якусь штучно створену перешкоду. Після того, як водії виходять зі салонів своїх автівок, щоб оцінити ситуацію, а з них миттєво крадуть все, що встигнуть.

Відтак, правоохоронці радять, як найефективніше вберегтись від крадіжки з автомобіля. Передусім слід бути уважними та не забувати зачиняти автомобіль, та не відходити від авто більше ніж на десять метрів.

Під час руху дверцята автомобіля повинні бути заблоковані. Паркуватись, і особливо залишати автомобіль на ніч краще на стоянках із охороною та відео спостереженням.

Якщо ж вберегтися не вдалось, то варто одразу телефонувати 102. За офіційними даними статистики – близько половини подібних злочинів розкривають за гарячими слідами.

dailylviv.com

У львівській шкільній вікторині перемогла Школа вільних та небайдужих

Трьом нападникам на артистів ансамблю «Гуцулія» на Львівщині обрано запобіжні заходи

Безперебійне електропостачання для всіх споживачів Львівщини

Водний бартер. Львів бере воду, а за це замінює труби

Що сказав Трамп про Обаму, Байдена і Зеленського в контексті війни

Трамп хоче виборів в Україні навіть під час воєнного стану

Ситуація в енергосистемі погіршилася

Дмитро Митюк, Іван Білоус, Валентин Мідзян. Церемонія прощання на площі Ринок

Учетверте Львівобленерго оновило графік відключень на 9 грудня

У Тернополі розпочали демонтувати будинок, у який влучила російська ракета

Львівщина — серед лідерів України за темпами зростання доходів бюджету

Європа має бути готовою забезпечити перемир’я в Україні

Росіяни атакували об’єкти Нафтогазу

Середа на Львівщині буде теплою, часом трохи дощитиме

Сили спецоперацій знищили склади окупантів на Донеччині та Луганщині

Відключення світла стануть коротшими. Уряд працює над рішенням

Львівобленерго знову змінило графік відключень на 9 грудня

На Україну насувається циклон. Захід України накриють дощі

Львівобленерго додало світла споживачам. Новий графік 9 грудня

Суд обрав запобіжний захід одному зі зловмисників, який побив артистів народного ансамблю

Українці вдарили по газовому терміналу у російському порту «Темрюк»

Петро Годило, Олег Янковський, Іван Куриляк, Степан Мельницький, Петро Топорін, Володимир Мозіль. Прощання

Укренерго запровадило аварійні відключення світла

Безугла оголосила страйк у Раді доки не звільнять Сирського

Як змінили 9 грудня графік вимкнення світла на Львівщині

Польща змінює правила. Святвечір стане вихідним, а грудневі неділі - торговими

Перше дипломатичне представництво України відкрили у Ряшеві

Виявлено ще двох загиблих людей внаслідок російської атаки на Тернопіль

У Зимній Воді покажуть крісло, яке змінило світ. Його можна побачити лише в трьох світових музеях

Львівщина б'є рекорди за надходженнями туристичного збору. Найпопулярніші локації

Вимкнення світла на Львівщині 9 грудня. Оптимістичний графік від Львівобленерго

На трасі у Львівській області, де щоденно рухаються тисячі автомобілів, обмежать рух для випробування мосту

П'яте коригування графіка вимкнення світла на Львівщині 8 грудня

Львівобленерго вчетверте 8 грудня ввечері оновило графік

Петро Топорін. Львів прощається зі Захисником

Світла стає більше. Оновлення графіка 8 грудня

Львівобленерго ввечері 8 грудня додало світла окремим підгрупам споживачів

Від 8 до 16 години не матимуть електроенергії впродовж доби 9 грудня всі споживачі

Танцюрист на Мерседесі у Львові. Без посвідчення водія і страхівки, але напідпитку

Техдиректор Львівобленерго зробив оптимістичний прогноз щодо тривалості багатогодинних вимкнень