19:36 14 березня 2019 р.
Відео: Львівський прес-клуб
1 лютого 2019 року слідчий суддя Галицького районного суду Львова Віталій Радченко зобов’язав прокуратуру Львівської області визнати потерпілою Наталію Ван Доеверен у певному кримінальному провадженні. Але ця ухвала суду досі не виконана.
Натомість на своєму сайті Львівська прокуратура розмістила інформацію, в якій звинуватила Наталію Ван Доеверен у тиску на правоохоронні органи.
Про це сьогодні,14 березня, під час прес-конференції на тему: «Незаконні дії працівників прокуратури, маніпуляція громадською думкою і тиск на суд. Реакція прокурора Львівської області Юрія Квятківського на дії його підлеглих», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила екс-заступниця головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні та головна лікарка шпиталю ім. Мирополита Шептицького Наталія Ван Доеверен.
Нагадаємо, колишню заступницю головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні у листопаді 2016 року затримали за підозрою в отриманні хабара у 6 тисяч гривень. І тільки в лютому 2018 року свідок у цій справі в суді зізнався, що його змусили написати неправдиву заяву про злочин та брехливо свідчити.
Наталія Ван Доеверен згадала, що спочатку свідок у справі Дмитро Бадьора стверджував, що давав їй 300 доларів за лікування своєї мами. Проте день, коли він, нібито, вчинив це в її кабінеті, збігся з днем весілля лікарки. І на роботі того дня вона не була.
- А через рік Дмитро Бадьора в суді під присягою зізнався, що хабара він давав іншій особі. Але його мама померла. І він був такий злий на всіх, що навіть хотів вивезти лікарів у Брюховицький ліс. І коли йому працівники міліції запропонували дати неправдиві покази, він погодився. На суд він назвав імена тих, хто його підбурював до брехні, назвав їхні номери телефонів та розповів про інші деталі. На підставі цих свідчень було відкрито кримінальну справу за статтями 27, 383 та 384 щодо підбурювання свідка до надання завідомо неправдивих свідчень, - розповідає лікарка.
Наталія Ван Доеверен звернулася до прокуратури з клопотанням визнати її потерпілою. Адже вона не вчиняла злочин, в якому її звинуватили.
- Сім разів упродовж року я зверталася до прокуратури. І мені відмовляли. Сім разів судді, до їхньої честі, скасовували постанови про відмову, - каже вона.
І, нарешті, слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова своєю ухвалою зобов’язав визнати лікарку потерпілою. Ця ухвала оскарженню не підлягає. Проте прокуратура звернулася з апеляцією, яку суд апеляційної інстанції не прийняв до розгляду.
- Я звернулася до Львівської прокуратури, аби довідатися, чому рішення суду не виконують. У відповідь прокуратура на своєму офіційному сайті оприлюднила прес-реліз у форматі «Екс-заступниця головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні, яку судять, намагається скомпрометувати правоохоронні органи», - говорить Наталія Ван Доеверен.
Лікарку обурило, що прокуратура дозволила собі давати оцінку її поведінці, тобто в прес-релізі написали, що вона поводить себе зухвало та висловлюється нецензурно. Зате за суттю прокуратура не відповіла ні слова. Хоча, за словами Наталії Ван Доеверен, сьогодні є 24 чинних ухвали слідчих суддів, які доводять незаконність дій посадових осіб – прокурорів Львівської області. І ці ухвали прокуратура ігнорує.
За словами адвокатки Валерії Коломієць, прес-реліз, який оприлюднила прокуратура Львівської області, демонструє те, що прокуратура не здатна довести свою правоту в суді.
- Прокуратура не виконує свого обов’язку відновного правосуддя. Тобто не відновлює права Наталії Ван Доеверен як потерпілої особи. Адже кримінальна справа – це не тільки засіб покарати винного, але й засіб відновити права потерпілого. Натомість прокуратура виносить на публіку незадоволення активністю потерпілої, - каже адвокатка.
Затягування справи та перенесення судових засідань, переконана Наталія Коломієць, свідчать про те, що кримінальне провадження – штучне та надумане. А доказів прокуратура не має.
Натомість екс-заступниця головного лікаря Львівської обласної клінічної лікарні Наталія Ван Доеверен стверджує, що має всі докази своєї невинуватості. Через те, що прокуратура не захотіла допомогти захистити її ім’я, лікарка змушена була сама це зробити. І, досліджуючи, хто ж ці люди, які спробували її обвинуватити, докопалася до фактів, які правоохоронні органи воліють приховувати. За словами Наталії Ван Доеверен, вона має незаперечні факти, що у Львові працюють, так звані, «професійні» хабарники-провокатори, які на вимогу правоохоронних органів пропонують хабара особам, на яких їм вкажуть замовники.
Позиція Наталії Ван Доеверен у цьому конфлікті не подобається певним особам.
- Від того моменту, як я почала захищатися, і досі на мою адресу надходять погрози. Вже здійснено чотири замахи на моє життя та життя мого чоловіка. Двічі проколювали колеса наших автомобілів. Коли ми з чоловіком поміняли авто, то він двічі потрапив у ДТП. Була спроба проникнення в мій будинок та знищені ландшафтні насадження у моєму саду. За цими фактами відкрито чотири кримінальних справи. Але вони не розслідують, - зазначила вона.
Підсумовуючи, Наталія Ван Доеверен повідомила, що просить прокуратуру Львівської області впродовж трьох днів спростувати на своєму офіційному інтернет-сайті недостовірну інформацію, викладену у прес-релізі від 15.02. 2019. Або ж пояснити причини, чому вони не роблять цього та не виконують ухвалу Галицького районного суду Львова від 1 лютого 2019 року.
Вона також повідомила, що розповість усі деталі сфабрикованої кримінальної справи в Нідерландах.
- 20 березня я буду в Гаазі. Буде прес-конференція і велике інтерв’ю в газеті «Трау», - сказала Наталія Ван Доеверен.