Голова ЛОДА Максим Козицький забув про свої компанії за кордоном

22:44 30 червня 2020 р.

Те, чого немає у декларації Максима Козицького. розшукав Bihus.Info в рамках проєкту “Лабораторія викриттів 2.0″ . Подаємо скорочений варіат цього журналістського дослідження.

Став Максим Козицький першою особою області п’ять місяців тому.... Тепер ще й керівником обласного осередку «Слуги народу».

Як тільки Максим Козицький подав «свіженьку» декларацію, ми одразу почали її вивчати. Вивчати там є що. Козицький у минулому бізнесмен, управляв майже двома десятками компаній, що спеціалізуються на “зеленій” енергетиці. Разом з дружиною минулоріч Козицький заробив понад півтора мільйона. А ще в декларації – тисячі євро, доларів та гривень на рахунках у банку і готівкою.

В декларації керівника області – одні квартири. Але донька знімає біля будинку. Ми взялися його шукати. І знайшли. Ось –  господарська будівля і вихід на озеро Задорожнє. Це – одна з небагатьох водойм неподалік Львова, придатна до купання. Але навколо Задорожнього вже давно почали зводити житло і обмежувати місцевим доступ до озера. Так, п’ять років тому активісти валили кам’яну огорожу біля будинку, який називають маєтком соратника Віктора Медведчука і нардепа від  «ОПЗЖ» Тараса Козака. Хоча офіційно ділянка записана на чоловіка,який здавна працює у родинному бізнесі Козаків. За високими парканами заховалися нардеп від групи «За майбутнє» Ярослав Дубневич і теща посла України в Польщі Павла Дещиці. Схоже, ряди елітних сусідів поповнив і нинішній керівник Львівщини.

Будівництво – не нове. Недобуд можна помітити на відео наших колег трирічної давнини. Чому власник землі на березі озера досі залишався загадкою? Бо в електронному варіанті кадастрової карти ця ділянка не розмічена. Але ж в соцмережі доньки ви бачили цей маєток. І Козицький-бізнесмен міг би собі його дозволити. Та в декларації Козицького-чиновника про нього – ні слова.

Чому? Ми вирішили запитати у самого очільника Львівщини. Щоправда, застали його під час прогулянки з батьком, який…і взявся відповідати:

– Хотіли поцікавитись.
 – Ні, дякую.

– Чому у Вашій декларації немає будинку біля Задорожнього?
– Вибачте.

 – Це Ваш будинок?
– В мене немає будинку.

– Ваша донька називає це Вашим будинком.
– Серйозно, цікаво.

– То це не Ваш будинок?
– Це мій (ред. – відповідає тато Козицького).

– Тобто, Ви не вкладали у нього жодних грошей?
– Ні, я його не маю».

Апартаменти, які Максим Козицький все ж вказав в своїй декларації, він нібито орендує. «Чого ви причепилися до людини, он який скромний – живе в орендованому» – скажете ви. Ну, не все так райдужно. Козицький орендує їх … у мами.

В декларації це позначено, як «квартира»… Але в реальності – це ціле родинне гніздечко з садом, в якому теж полюбляє відпочивати донька керівника області. Цей факт Максим Козицький не заперечує: «Справді, ми живемо всі в одному будинку. Це будинок, в якому окремі квартири - і кожна з цих квартир належить комусь з нашої сім’ї».

До цього родинного гнізда Козицький приїжджає на «Audi Q7». Ніякої «Ауді» в декларації не має. Машина, як і будинок біля озера – татова. Придбав її Зіновій Козицький за двадцять днів після призначення сина на посаду. Придбав і одразу дав сину. Мабуть, на тест-драйв.

У Козицьких бізнесова вся родина. Спеціалізація компаній найрізноманітніша: сонячні, вітрові електростанції, розвідувальне буріння, видобування природного газу, розведення свійської птиці, вирощування зернових культур, постачання води, прокат велосипедів. А ще комп’ютерні послуги для Нацагентства із запобігання корупції, Військової та майже всім обласним прокуратурам, офісу Генерального прокурора. Загалом – півсотні компаній. Спойлер – це лише в Україні.

«Я рівновіддалений від різних політичних впливів, груп. Що мій бізнес не залежить, ну не маємо ми зав’язків жодних», – заявляв Козицький під час одного з  інтерв’ю.

І в це віриться дуже складно. Бо у родинної бізнес-імперії – велике коло друзів. У різні роки компаньйонами були депутат Старосамбірської райради від «Громадянської позиції» Ігор Кінаш, нардеп від фракції «За майбутнє» Іван Чайківський, депутат київради та забудовник Костянтин Богатов, багаторічний політик і бізнесмен Сергій Тігіпко, дружина нинішнього Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та мільярдер з Чехії, який має нафто-газові зв’язки з російським бізнесом, Карел Комарек.

У декларації Максима Козицького десятки компаній. Ставши чиновником, управління ними він передав батькові. Хоча контактний номер у деяких фірмах досі його. Козицький каже, впливу на бізнес не має. І все було б добре. Мабуть, ми навіть зупинилися б у пошуках. Але все ж вирішили придивитися до цих компаній. І не пожалкували. Бо вони вивели нас на іноземний бізнес, який теж приводить до Максима Козицького. А ще до поляків, кіпріотів і навіть віргінців.

Середмістя Варшави. В одному з житлових будинків зареєстроване товариство «Lagom Int». Компанія, яка досліджує громадську думку та надає послуги таємних покупців. А в центрі Львова прописалося товариство, засновником якого є та ж польська фірма. В обох компаніях фігурує львів’янин Тарас Копоть. Він для Козицького – не чужа людина. У 2016-тому чоловіки разом відвідали Швецію. Наступного року Нідерланди.

А це допис Копота в соцмережі у 2018-тому: «Заслужений бути запрошеним на церемонію відкриття Енергопарку Яворів від Максим Козицький, мого друга та головного партнера в Lagom Int».

Але в декларації про польську фірму – жодного слова. Прізвище Козицького не згадується і в документах компанії. Може товариш помилився? Ми запитали у самого Козицького. Навіть двічі – для певності. Перший раз почули таке: 

Lagom Int»… Так, це бувша моя компанія, напевно.
– У Варшаві та яка займається дослідженням громадської думки?
 – У Варшаві.
Другий раз отримали ще трішки інформації:
– Ви казали, що «Lagom Int» Ваша компанія колишня.
 – Так, це зараз вона була переоформлена, напевно, на одну з наших компаній або на мого батька».

Бінго. Козицький двічі зізнався про прямий зв’язок з польською фірмою. Щоправда, є проблема. Компанію офіційно не перереєстровували.. Тож, польською компанією володіє шведська та кіпрська фірми. Ця ж кіпрська контора  – власниця кількох українських фірм, де директором був Максим Козицький.

Взагалі з Кіпром у Козицького зв’язків чимало. Різні острівні компанії є засновниками загалом в одразу шести фірмах, якими керував Козицький. Цікаво, що всі «кіпріоти» осіли в одному й тому ж офісі в Нікосії. Ними традиційно управляють номінальні керівники. Щоправда, одну з них ми знайшли навіть в переліку друзів у «Фейсбуці» Козицького.

Розмова з Максимом Козицьким про кіпрські фірми виходить недовгою: Є кіпрські компанії.
– Залежно, де вони ведуть діяльність. Абсолютно багато дуже спільних компаній, спільних підприємств, і вони там, де вели діяльність, там, де партнери хотіли реєструвати, ми йшли на зустріч і реєстрували. Дякую (ред. – пішов)».

Всіма вищезазначеними кіпрсько-Козицькими компаніями володіє…ще одна офшорка. «ZMS ENERGEE LIMITED» з Британських Віргінських островів. Минулоріч родинні фірми Козицьких створили однойменну компанію в Україні, що вже наштовхує на думку про зв’язок. А тепер увага. Імена тата Козицького, Козицького і брата Козицького – Зіновій, Максим, Степан. ЗМС. Звісно-звісно, це може бути лише збіг.

Для чого ж все так ускладнювати з бізнесом? Все стає простіше, коли дізнаєшся, що на Британських Віргінських островах нульовий податок. Тож мати «материнську» компанію тут дуже вигідно і саме віргінці «вливають» мільйони євро, в якості нібито кредитів в афілійовані компанії вже кіпрські, а ті – в українські.

Ось, наприклад, вітроелектростанція в Старому Самборі. Це – один з об’єктів компаній з орбіти Козицьких. На її зведення було отримано 7,5 мільйонів євро кредиту від кіпріотів «Deravest Limited». Та, в свою чергу, гроші отримала від компанії з віргінів – вже згаданої «ZMS ENERGEE» і благодійника, якого в документах не називають, – теж в якості позички.

В чому зиск? Ми поговорили з експерткою Антоніною Волкотруб, яка пояснила: «Українська компанія через певний період часу має повертати цей кредит і сплачувати з нього відсотки за користування цим кредитом. Що це дає українській компанії, вона відсотки по кредиту виносить на витрати і таким чином зменшує податок на прибуток. Якщо повернення кредиту відбувається у валюті, то це, скажемо так, легальний спосіб виведення грошей з України на Кіпр. Чому Кіпр бере ці кредити в БВІ. Там ставка податку близько 12,5 %. Її теж не завжди хочеться платити. Тому ці кошти, які повернулися з України будуть перераховані на БВІ, де ставка податку є нульовою. Таким чином Кіпр використовується лише, як транзит для цих коштів і кредитів».

Такі схеми із перекидання грошей використовували у всіх кіпрських та українських фірмах. За нашими підрахунками влили понад 25 мільйонів євро. Так, це класична схема податкової оптимізації, вона – не заборонена. Тому й улюблена для багатьох політиків та бізнесменів. Наприклад, її використовувала компанія колишнього міністра екології Миколи Злочевського.

Також Волкотруб звертає увагу ще на один момент: «Усе нерухоме майно, яке є на балансі компанії, це майно списується шматочками. На нього нараховується амортизація. Відповідно, якщо це лакшері авто, то і вартість таких автівок значно вища. Відповідно, розмір амортизаційних зносів теж є вищим. Вони також виносяться на витрати і можуть зменшувати податок на прибуток. Іноді такі авто закуповуються для менеджменту, але якщо ця компанія не є великою, то цими автівками може користуватися власник».

І так – цього ви не побачите ні в офіційній біографії, ні в  декларації. А наше запитання про такий кругообіг грошей, викликало дивну реакцію у членів родини – вони втекли.

Матеріал створено у співпраці з Bihus.Info в рамках проєкту “Лабораторія викриттів 2.0″ .

Щоденний Львів” повідомляв, що голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький ще не став корупціонером.

 

На меморіалі запалили ватру. У Львові вшанували Героїв Небесної Сотні (відео)

Є загроза ракетного удару найближчими днями по Верховній Раді - нардеп (відео)

Що ховає Путін за міжконтинентальною балістичною ракетою «Орєшнік»

Укренерго дало вказівку про скасування застосування ГПВ

Путін погрожує бити новітньою ракетою «Орєшнік» без страху отримати від Заходу на горіхи

22-річну дівчину, яку розшукували у Львові, знайшли мертвою

60 львівʼян, які постраждали внаслідок подій на Майдані, отримали матеріальну допомогу від міста

Графік вимкнення електроживлення 22 листопада на Львівщині

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт прем’єр-міністра та міністра оборони Ізраїлю

22 листопада графіки вимкнення електроенергії застосовуватимуть з 06.00 до 22.00

Пройшов військовий вишкіл у Великобританії. Львів прощається зі Степаном Панасевичем

Нові поїзди, пришвидшення та подовження рейсів. Укрзалізниця оприлюднила змінений графік

Перший в історії бойовий удар міжконтинентальною балістичною ракетою був завданий Україні. Скільки ще МБР має росія

Батьки, дружини, діти загиблих прикордонників зі Львівщини отримали їхні нагороди

Закінчено повітряну тривогу на Львівщині, яку оголошували через загрозу ударів балістичними ракетами

Повітряна тривога на Львівщині. Загроза ударів балістичними ракетами для всієї України

У Львові відремонтують частину вулиці

Укренерго вдруге за добу збільшило обсяг вимкнення світла

Як зберегти результат лазерної епіляції якомога довше?

Завтра на Львівщині хурделитиме. Уночі до – 8° морозу, вдень - до 2° тепла

Понад 35 га землі повернуть громаді Золочівщини

У п'яти групах споживачів сьогодні вимикатимуть світло - Львівобленерго

Родичам загиблих прикордонників з Львівщини вручили ордени «За мужність» III ступеня

Міносвіти утворило Наглядову раду університету «Львівська політехніка». Хто увійшов

У трьох парках та сквері у Львові висадили подаровані дерева та кущі

Зі Львова до Варшави відтепер курсуватиме більша кількість потягів

Рада дозволила повертатися на службу тим, хто пішов в СЗЧ

У Львові вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

У Львові вдруге демонтували МАФ, в якому люди отруїлись шаурмою

На Львівщині харків'янин переїхав 84-річну галичанку

Львівобленерго скоригувало графік вимкнень електроенергії 21 листопада

Сьогодні - введення в Храм Пресвятої Богородиці

Уночі 10 піскорозкидувачів посипали вулиці Львова від ожеледиці

РФ запустила по Дніпру міжконтитентальну балістичну ракету, «Кинджал» та сім Х-101

Колекційні монети Олімпійських Ігор намагався через Львівщину провезти буковинець

МАГАТЕ оцінило свою допомогу Україні

Олег Голко, Іван Солтис, Володимир Пелех. Львівщина хоронить Героїв

Ракетна атака по Дніпру та його агломерації

Закінчена повітряна тривога на Львівщині. Щезла загроза від балістичних ракет

Екстрені вимкнення електроенергії в областях через ракетну атаку росії