09:36 1 липня 2024 р.
Текст документу буде опубліковано 3 липня.
Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ПА ОБСЄ) визнала дії Росії проти України геноцидом. Відповідну резолюцію було ухвалено на сесії ПА ОБСЄ, повідомили DW у прес-службі організації в неділю, 30 червня, пише DailyLviv.com.
У документі під назвою "Безпека та геополітичні виклики в регіоні ОБСЄ: Десять років збройної агресії Російської Федерації проти України" дії, вчинені Росією в Україні, кваліфіковані як геноцид, заявили в організації. У резолюції зазначається, що "послідовна та систематична політика" РФ, спрямована на масове винищення населення України, "є геноцидом проти українського народу".
Читайте також: Зеленський назвав Путіна головорізом
ПА ОБСЄ "беззастережно засуджує" систематичні навмисні вбивства мирних жителів, масові звірства , насильницькі депортації, страти чоловіків, жінок і дітей, сексуальне насильство, тортури та інші жорстокі, нелюдські дії російських сил, що принижують гідність українського населення. "Ці дії є злочинами проти людяності та актами геноциду згідно з Конвенцією про попередження злочину геноциду та покарання за нього", - заявила організація.
Проєкт резолюції, підготовленої під керівництвом українського депутата Микити Потураєва, тимчасово видалено зі сайту ОБСЄ, оскільки до нього було внесено правки. Його буде оновлено та опубліковано 3 липня як частину Бухарестської декларації, пояснив DW представник організації.
Напередодні Верховна рада України повідомила про ухвалення цієї резолюції, але з посиланням на члена української делегації Павла Фролова. "ОБСЄ ухвалила резолюцію з визнанням дій Росії геноцидом українського народу та необхідністю деколонізації Росії", - написала в Telegram прес-служба українського парламенту.
Читайте також: Геноцид у Бучі: катсапи стріляли цивільним у потилицю
За цими даними, в ухваленій у день відкриття літньої сесії в Бухаресті резолюції ПА ОБСЄ назвала деколонізацію Росії "необхідною передумовою для встановлення міцного світу".
"Резолюція, зокрема, закликає 53 країни-учасниці ОБСЄ докладати зусиль для деокупації Криму та всіх окупованих територій України шляхом підтримки Формули миру та Кримської платформи", - зазначила Верховна Рада.
Крім того, пропонується створити спецтрибунал для притягнення до відповідальності РФ за злочини в Україні та провести на міжнародному та національному рівнях розслідування злочинів ЗС РФ.
Читайте також: Міжнародний суд ООН у Гаазі визнав свою юрисдикцію у позові України проти Росії щодо «геноциду»