Загиблому пілоту F-16 присвоєно звання Героя України

10:31 17 березня 2025 р.

Пілот загинув 26 серпня під час відбиття російського масованого ракетно-авіаційного удару.

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України полковнику Олексію Месю, який загинув 26 серпня під час відбиття російського масованого ракетно-авіаційного удару. Про це повідомляє сайт Офісу президента, пише DailyLviv.com.

«За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Месю Олексію Сергійовичу – полковнику (посмертно)», – йдеться в указі.

Олексій Месь на позивний Мунфіш лобіював передавання Україні винищувачів F-16. Він, та загиблий пілот Андрій Пільщиков на позивний Джус, їздили до США, спілкувалися з медіа та посадовцями. Месь вільно володів англійською – міг на рівних аргументувати потребу в захисті неба. 

Зрештою, Мунфіш був одним із восьми перших українських пілотів, які навчалися керувати F-16 у Данії восени 2023 року. У вересні 2023 року ЗСУ писали, що офіцер з позивним Мунфіш проходить навчання на F-16 у Великій Британії. Він – один із тих пілотів, яких називають медійними.

26 серпня 2024 року росіяни вкотре завдали масованого ракетно-авіаційного удару. Льотчику Месю на борту F-16 вдалося знищити три крилаті ракети та один ударний БПЛА.

«Олексій врятував українців від смертоносних російських ракет. На жаль, ціною власного життя. Олексій Месь був сильним і відданим воїном, висококласним льотчиком, лідером на землі і в небі, добрим другом, люблячим сином, батьком, чоловіком, патріотом своєї країни», – йшлося в повідомленні Командування Повітряних Сил ЗСУ.

У льотчика залишилися дружина Юлія, донька, мама, батько, сестра. Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України підполковнику Олексію Месю присвоєно військове звання полковник посмертно.

Нагадаємо, 26 серпня розбився один із винищувачів F-16, які Україна отримала від союзників. У Повітряних силах повідомили про загибель пілота Олексія Меся, який керував літаком. Він загинув 26 серпня, під час масованої атаки РФ на Україну. Тоді пілот збив три ворожі ракети та безпілотник. 

DailyLviv.com

Крок до стабільного надходження імпорту електроенергії - Укренерго

Київ у перемовинах шукає відповіді на три питання - Зеленський

Президент США вважає, що досягнуто великого прогресу в питанні Росії й України

Покинуте житло в окупованих областях України буде вилучене окупаційною владою

На Одещину оператори мобільного зв'язку перемістили додаткові 66 генераторів і 18 аварійних бригад з інших регіонів

Графіки відключення світла в областях 16 грудня

Графіки відключення світла у Києві та області 16 грудня

У Львові розпочався чемпіонат України з шахів

Тривають передислокаційні рейси бортів стратегічної авіації рф

Мерц заговорив про перемир'я на Різдво

Укренерго повідомило про відключення 16 грудня

Павло Бєлов. Львів прощається з бійцем 82‑ї окремої десантно-штурмової Буковинської бригади

СБУ підірвала російський підводний човен у Новоросійську

Львівський клуб «Покрова АМП» - чемпіон України з ампфутболу

Чому з 19 грудня з вулиці Пекарської лівий поворот на вулицю Чернігівську заборонений

У Mercedes знайшли ювелірні прикраси, парфуми світових брендів і чайний сервіз

«На могилі моїй посадіть молоду яворину…». Степана Гігу поховали у Львові на Личаківському кладовищі

Ексголова Західного апеляційного господарського суду Борис Плотніцький уклав таємну угоду

На Львівщині оштрафували митника, який брав 150-200 грн за 1 г контрабандного золота

Продавали немовлят за кордон. 70 тисяч євро за дитину

Німеччина оголосила про новий план з 10 пунктів поглиблення співпраці з українською оборонною промисловістю

У Львові вшанували всіх учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Як у Львові для освітлення використовували сітки розжарювання

Найскладніша енергетична ситуація на Дніпропетровщині та Донеччині

ЄС посилив санкції проти РФ

Коли буде пік і падіння пасажиропотоку в різдвяно-новорічний період. Прикордонники поділилися інформацією

Троє найкращих учителів Львова отримають по 100 тис. премії. Прізвища

Членство України в Європейському Союзі як політична точка гарантій безпеки

У Німеччині запустили виробництво одразу кількох моделей українських дронів

Львів втретє оголосить тендер на будівництво дублюючого 137-річного моста

Три львівські школи переходять на 12-річне навчання

Схід України та Київ - на межі повного блекауту

На Львівщині молодик побив військовослужбовця, який проходив реабілітацію

Львівські синоптики розповіли, яким буде цей тиждень

У вівторок на Львівщині буде сухо та ще відносно тепло

У Львові сусіди затримали квартирного злодія й утримували його до приїзду поліції

В Україні запроваджується порайонне сповіщення повітряної тривоги

На Львівщині за хабар судитимуть заступника директора з експертизи тимчасової непрацездатності

Без світла на Одещині - майже пів мільйона абонентів

Львівські армрестлери — найсильніші на Кубку України