15:26 11 листопада 2025 р.
Також у церемонії прощання взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Андрейс Пілдеговічс і Почесний консул Латвійської Республіки у Львові Володимир Гарцула.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
Сьогодні, 11 листопада, Львів прощався з трьома полеглими військовими. Прощальну тужливу мелодію Silenzio на загальноміській церемонії прощання на площі Ринок виконали одразу два сурмачі – міський сурмач та архієпископ Латвійської євангельсько-лютеранської церкви Карліс Жолс, який приїхав до Львова.
«Така церемонія прощання з вашими Героями є надзвичайно трепетною. Це про єдність усіх, хто боровся і продовжує боротися за мир, за людей, за життя. Ми, як церква, маємо бути живими, маємо свідчити цей досвід миру і правди.
Я знаю, що наші парафії по всьому світу збирають як грошові пожертви, так і допомагають Україні всіма можливими способами. Церковні громади не лише моляться за вашу боротьбу та вашу перемогу, але й виконують дуже практичну роботу, у різний спосіб підтримуючи вас. Тож усі ми завжди є з вами», – розповів архієпископ Карліс Жолс.
Також у церемонії прощання взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Андрейс Пілдеговічс і Почесний консул Латвійської Республіки у Львові Володимир Гарцула. Опісля почесні гості завітали до міської Ратуші, де поспілкувалися з мером міста Андрієм Садовим.
«Дякую ваш візит, за підтримку України та чудову співпрацю, яку постійно розширюємо з містами вашої країни. Ви знаєте, що в нашому центрі UNBROKEN за час війни ми вже пролікували більш як 25 тисячі поранених, і прийняли рішення створити глобальну мережу – університет UNBROKEN, який поєднує медицину та управління, а тому готує нове покоління лікарів і управлінців, стійких до викликів. Сьогодні це надзвичайно важливо», – наголосив на зустрічі Андрій Садовий.
Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Андрейс Пілдеговічс розповів, що Латвія постійно відправляє гуманітарні конвої для Збройних сил України та українських регіонів, які найбільше постраждали від російської агресії. І запевнив, що ця підтримка триватиме до перемоги України.
«Усі скандинавські країни, на мій погляд, особливо чутливі до цієї війни і розуміють, чому важливо підтримувати Україну. Я був у Краматорську, Слов’янську, Запоріжжі, куди доставляємо гуманітарну допомогу. Ми маленька країна, але наша підтримка становить близько 1 мільярда євро, і це ще раз свідчить, що ми – з вами. Маємо спільно працювати для перемоги», – зазначив Андрейс Пілдеговічс, Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні.
Почесні гості прибули до Львова з нагоди Днів Латвії, які зараз тривають у Львові та є присвячені Дню Незалежності Латвійської Республіки і 20-річчю діяльності Почесного консульства у Львові. Також сьогодні, 11 листопада, Латвія вшановує День пам’яті героїв, які полягли за незалежність Латвійської Республіки.
Нагадаємо, у Львові першими в Україні влітку 2022 року започаткували загальноміську церемонію прощання з полеглими захисниками. Похоронна процесія зупиняється на площі Ринок і в цей час міський сурмач виконує церемоніальну тужливу мелодію – італійську Silenzio, що означає Тиша. Перехожі, працівники Ратуші та інших закладів виходять, аби віддати останню шану кожному Герою. А напередодні прощання працівники мерії проводить зустрічі із родинами полеглих захисників для узгодження усіх деталей церемонії. Також місто повністю забезпечує матеріальну частину поховання. Водночас, інформацію про поховання постійно публікують на сайті Львівської міської ради із закликом до всіх утриматися від проведення будь-яких розважальних заходів чи святкувань на час похоронів.
Окрім того, у центрі Львова – на площі Ринок, а також на залізничному вокзалі мерія постійно розміщує інформаційні стенди з біографіями полеглих захисників, з якими прощається місто. Усе для того, аби якомога більше людей – мешканців, гостей чи просто перехожих могли не лише віддати шану полеглим Героям, а й дізнатися більше про їх життєвий шлях, захоплення та мрії.
Нагадаємо, завтра Львів прощається з Василем Яремечком, уродженцем села Давидів.
Довідково
Карліс Жолс – лютеранський пастор і теолог, який має багаторічне служіння в латвійській діаспорі, а з 27 квітня 2025 року є архієпископом Латвійської євангельсько-лютеранської церкви. Окрім теологічної освіти, має також музичну та педагогічну освіту. Є батьком чотирьох дітей, перекладає й пише книги, знає 5 мов.