18:22 31 жовтня 2024 р.
Він започаткував низку змін у питанні забезпечення медичними турнікетами 82-ї окремої десантно-штурмової Буковинської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.
У п’ятницю, 1 листопада, Львів попрощається з військовослужбовцем Антоном Шевчуком, який боронив Україну від російських окупантів. Мерія закликає мешканців та гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань.
Чин похорону Антона Шевчука відбудеться о 14:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла. Відтак буде загальноміська церемонія прощання на площі Ринок. Поховають захисника на Личаківському кладовищі.
Антон Шевчук («Растішка») (12.04.1988-28.10.2024). Львів’янин.
Навчався у гімназії №4 Червоноградської міської ради Львівської області. Здобувши освіту у Івано-Франківському національному медичному університеті, пішов працювати лікарем-анестезіологом у КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна лікарня».
Учасник Революції Гідності, один із засновників Першої сотні Майдану. У 2014 році одним із перших став на захист держави до лав 25-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь». Згодом очолив медичну роту 59-ї окремої мотопіхотної бригади та евакуаційно-сортувальне відділення, врятував чимало своїх побратимів.
Впродовж 2017-2019 років навчався в Українській військово-медичній академії. Після закінчення навчання обійняв посаду заступника начальника Білоцерківського військового госпіталю.
Майор медичної служби. З початком повномасштабного вторгнення російської федерації повернувся до лав Збройних Сил України. Під час проходження Антон Шевчук вирізнявся принциповою життєвою позицією, саме він започаткував низку змін у питанні забезпечення медичними турнікетами 82-ї окремої десантно-штурмової Буковинської бригади Десантно-штурмових військ ЗСУ. Виконував завдання у «гарячих» точках східного та південного напрямків фронту, згодом був переведений до 153-ї окремої механізованої бригади. Близькі Антона Шевчука кажуть, що він був «як промінь сонця; понад усе прагнув жити у вільній, незалежній Україні і себе всього присвячував допомозі іншим людям».
За виняткову самовідданість був нагороджений численною кількістю відзнак, зокрема, Почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ «Сталевий хрест», нагрудним знаком «За службу та звитягу» III-го ступеня, пам'ятним знаком «За воїнську доблесть», іменною зброєю та ін.
У Героя залишилися дружина, мама, тато, двоюрідний брат, хрещена донька, багато друзів та побратимів.
Завтра Львів також попрощається з бійцем «Азова» Олександром Сухановим і воїном бригади «Рубіж» Марком Дзюбаном.
Читайте також: У Львові запалили лампадки на могилах полеглих Героїв