Героїв-уродженців Львова, Борщева, Вараша поховають на Личаківському кладовищі

16:43 4 серпня 2024 р.

У понеділок, 5 серпня, Львів попрощається зі захисниками України Олександром Ольховичем, Сергієм Майком та Володимиром Калюпіним.

У понеділок, 5 серпня, Львів попрощається з трьома воїнами, які захищали Україну від російських окупантів – Олександром Ольховичем, Сергієм Майком та Володимиром Калюпіним. Мерія закликає львів’ян і гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів і святкувань. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com.

Чин похорону захисника Олександра Ольховича розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, а об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Опісля воїна поховають на Личаківському кладовищі.

Порохони Сергія Майка та Володимира Калюпіна розпочнуться об 14:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, а об 14:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок. Обидвох захисників також поховають на Личаківському кладовищі.

Біографічні довідки захисників

Олександр Ольхович (10.09.1985 -18.03.2024).

Уродженець міста Вараш (колишній Кузнецовськ) Рівненської області.

Навчався у місцевій середній загальноосвітній школі. Згодом здобув вищу освіту у Національному університеті «Львівська політехніка».

Після завершення навчання працював за фахом: спершу у ПрАТ «Львівобленерго», а впродовж останнього періоду обіймав посаду проєктувальника електричних підстанцій на приватному підприємстві «Галиченерго». У вільний час захоплювався читанням літератури, зокрема, наукової фантастики, також обожнював активний відпочинок у горах. За словами близьких, був «прекрасним батьком та чоловіком».

На початку повномасштабного вторгнення російської федерації став на захист держави від окупантів. Виконував бойові завдання на Запорізькому та Донецькому напрямках у складі 33-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ Збройних Сил України.

У Олександра Ольховича залишилися батьки, дружина, 9-річний син, 7-річна донька, сестра та племінники.

Сергій Майко (09.04.1973 - 02.08.2024).

Львів'янин.

Навчався у колишній середній загальноосвітній школі №35 м. Львова. Згодом здобув вищу освіту у Львівській академії мистецтв.

Після завершення навчання у 1991 році проходив строкову служб у лавах повітряно-десантних військ у Литві, згодом виконував завдання на території Придністров'я, де отримав осколкове поранення правого ока.

Батько і дід Сергія Майка були скульпторами, тож, повернувшись з армії, він продовжив їхню справу. Був винятковою талановитою і творчою людиною.

Впродовж 2014-2016 років виконував завдання у зоні проведення антитерористичної операції у лавах прикордонників. На початку повномасштабного вторгнення російської федерації повернувся до Державної прикордонної служби. Боронив державу в Бахмуті, Бучі, брав участь у звільненні Харківської області у складі 11-го прикордонного загону. Завжди допомагав своїм побратимам, навчав та мотивував їх, оскільки володів ґрунтовними знаннями про військову справу. За особисту мужність був нагороджений відомчими відзнаками.

Під час виконання бойових завдань у Серебрянському лісі отримав складне поранення, після якого проходив тривале лікування.

У Сергія Майка залишилися мама, дружина, двоє дітей, брат та сестра.

Володимир Калюпін (21.04.1991 - 06.08.2023).

Уродженець міста Борщів Тернопільської області.

Навчався в опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 ім. Григорія Тютюнника Кам'янка-Бузької міської ради Львівської області. Здобув вищу освіту у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського. Займався карате.

Учасник Революції Гідності. Після закінчення військової кафедри одразу вступив до Збройних Сил України. Виконував бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції спершу у складі 51-ї окремої механізованої бригади, а згодом – 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила.

Повернувшись, працював у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. У свій вільний час активно займався спортом, був «надзвичайно добрим та усім допомагав».

На початку повномасштабного вторгнення рф добровольцем повернувся на фронт, боровся проти окупантів на Запорізькому напрямку у складі 65-ї окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ.

У Володимира Калюпіна залишилися бабуся, батьки, сестра та кохана дівчина.

 

DailyLviv.com

У повітрі борти Ту-95МС та Ту-160 з Далекого Сходу

На віллі ексгенпрокурора Піскуна у Франції вилучили валюту, золото, елітні годинники

Уночі можливий ракетний удар. Зафіксовано ознаки підготовки РФ до використання стратегічної авіації

Нагородили половину зголошених. На Львівщині відзначили переможців обласної творчої премії

Загинула людина внаслідок пожежі на Сихові

Різдвяний ярмарок у Львові працюватиме до 4 січня 2026 року

Зеленський офіційно попередив про можливість масованого російського удару 23-25 грудня

Графік відключення світла в областях 23 грудня

У Львові замінюють водогін без припинення водопостачання

Чому міжнародна доставка в Україну з Meest Канада така вигідна

Україна запустила нові маршрути постачання газу

Романа Гадомського поховають на Ряснянському цвинтарі. Андрія Костишина та Володимира Сизова - на Личаківському

У Львові для бездомних людей організують Святвечір та різдвяний сніданок

У Львові на різдвяні та новорічні свята громадський транспорт курсуватиме за розкладом «вихідного дня»

Різдвяні свята на Львівщині будуть сніжними та холодними

У вівторок на Львівщині буде останній теплий день грудня

На різдвяні свята автобус №99 до Шевченківського гаю курсуватиме чотири дні поспіль

У Львові затримали водія, який збив охоронця у парку «Знесіння» та втік

Українці вразили термінал «Таманьнефтегаз» та низку об’єктів на ТОТ

Хорова капела «Дударик» виступила в Німеччині, Австрії та Швеції

Готував теракт у Львові біля адмінбудівлі правоохоронців

Додому на Різдво. На кордоні переважає в’їзд в Україну

В’ячеславу Чорноволу могло бути 88 років

Made in Italy з Буська. Підробки преміального одягу італійських брендів на Львівщині

Мешканці Львова менше платитимуть за облаштування систем відеонагляду

Наїзд автомобіля на працівника муніципальної варти у львівському парку

Три парки Львова одержали офіційний статус у грудні

Монтаж дзеркал: коли потрібен майстер, а коли можна зробити самостійно

У Львові поліція просить зголоситися очевидців ДТП, внаслідок якої маршрутка збила пішохідку

У січні-лютому 2026 року у Львівській громаді виловлюватимуть безпритульних собак. Графік

У Львові триває реєстрація на різдвяний «Забіг Звіздарів»

У Сокалі не розминулися авто зі скутером

У Львові судитимуть зрадника, який у липні готував теракт у центрі міста

На Львівщині захворюваність на грип та ГРВІ перевищила епідпоріг на 11%

Перебуваючи у в’язниці, ексадвокат шахрайськи заволодів житлом померлої жінки

Уночі Росія атакувала енергооб’єкти у кількох регіонах

На Одещині через атаку росіян сталися пожежі на енергооб’єктах

У Москві ліквідували генерала Генштабу ЗС РФ

На Львівщині біля водоспаду Кам’янка заблукала пара львів'ян

На Львівщині п'яний 19-річний водій на Volkswagen в’їхав у дерево