Закриття МАФів на користь супермаркетів у Львові зупинив адмінсуд, але мерія подала апеляцію

18:18 26 березня 2021 р.


Відео: Львівський пресклуб

У Львові підприємці заявили про те, що рішення у справі МАФів, яке слухатиметься 29 березня у Восьмому апеляційному адміністративному суді, може бути упередженим. Адже суддя і керівники міста – друзі.

Йдеться про скандальну справу із закриттям близько 340 МАФів наприкінці 2019-го року, в роботі яких мерія виявила ті чи інші незначні порушення, а тому – заборонила їхню діяльність, пише Dailylviv. Порушниками тоді дали час на виправлення помилок, і в грудні 2019-го року депутати ЛМР навіть прийняли відповідну постанову: якщо підприємець надає документи, що претензій до нього немає, то може працювати. Більшість власників МАФів ці вимоги виконали, однак дозволу на роботу так і не отримали.

Суперечка між підприємцями і чиновниками мерії триває вже другий рік. Перші від самого початку конфлікту вимагали засідання робочої комісії  з врегулювання діяльності МАФів і конкретних рішень щодо кожного МАФу. Другі зайняли жорстку позицію, мотивуючи відмову тим, що «у Львові забагато будок», потрібно розчищати територію для громадського простору і боротися із продажем алкоголю в малих крамничках. 

Після гарячих дискусій і навіть спроби протестів власники МАФів подали на мерію до суду, оскаржуючи бездіяльність робочої комісії і заявляючи про порушення права людей на працю, 30 листопада 2020 року підприємці отримали судове рішення на свою користь. Причому це вже була друга аналогічна справа в суді, яку виграли підприємці. 

Мерія у відповідь - із запізненням - подала апеляційну заяву, яку Восьмий апеляційний адміністративний суд м. Львова розгляне 29 березня. Підприємці побоюються, що це слухання не буде об’єктивним. 

- По-перше, ЛМР подала заяву без судового збору і навіть порушила термін подання. Але апеляцію все ж таки прийняли. По-друге, нам відомо про дружні відносини судді  цього суду з міським головою Львова та іншими людьми, які працюють у міській раді. Ці факти не можуть не насторожувати. Тому ми застерігаємо суддю: не підігруйте ЛМР, не вчиняйте протиправних дій, виносьте рішення згідно із законом, - заявила підприємиця Марія Марущак на пресконференції «Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії» у Львівському пресклубі. 

За словами Марії Марущак, йдеться про свідоме і послідовне знищення малого бізнесу у Львові на догоду великим торговим центрам, супермаркетам і торговельним мережам. При цьому в мерії чудово усвідомлюють, що виганяють на вулицю людей, які вклали чималі гроші у свій бізнес. 

- Якщо людина придбала тимчасову споруду і міська влада змусила переробити її, то підприємець вкладає 20-30 тис. доларів у цю справу. Він отримує договір оренди на 2 роки. Але після двох років чиновники вирішують, що ця тимчасова споруда вже не належить тому підприємцю, бо за ним немає закріпленого місця. І влада каже: «А давайте ми подамо вас знову на конкурс». Тобто, людина має заплатити ще 20-30 тисяч доларів? Це абсурд! Мікропідприємець не може заплатити ще раз такі кошти за МАФ. Він або продасть свій бізнес, або зачиниться. І у Львівській міській раді на це й розраховують, бо буде менша конкуренція для великих гравців. 

Цю думку поділяє підприємець Роман Жук. Він наголосив, що нині є ситуація, коли великі мережі скуповують МАФи, адже рівних умов для торгівлі – немає. 

- Як член робочої групи в ЛМР з питання МАФів я був на всіх засіданнях і бачив, що йде гра «в одні ворота», - заявив Роман Жук. – Влада вдається до різних маніпуляцій, щоб зачинити ті чи інші МАФи, в роботі яких вона не зацікавлена. Скажімо, знаходять порушення у збільшеній площі МАФу, але коли ми робимо повторні заміри, то виявляємо, що насправді порушень немає. А представники від мерії, які проводили вимірювання, просто «помилились» у числах. Або ж ведеться посилена пропаганда через місцеві ЗМІ, що МАФи – це зло, бо вони продають алкоголь неповнолітнім і торгують фальсифікатом. Гаразд, такі порушники повинні бути позбавлені ліцензії на торгівлю, ніхто ж не сперечається. Але чому заборона розповсюджується і на сумлінні МАФи? 

Роман Жук наголосив, що із закриттям «невигідних» тимчасових споруд без роботи залишаться близько 10 тисяч львів’ян. І це при тому, що в часи пандемії і локдауну безробіття у місті набуває катастрофічних масштабів. 

- Куди підуть ці люди і за що житимуть, якщо робочих місць для них не створили? – запитує підприємець. 

Сьогодні ж, після вчорашнього анонсу цієї пресконференції, на офіційному сайті ЛМР та офіційній сторінці заступника міського голови Любомира Зубача у Фейсбуці з’явилися майже ідентичні заяви про те, що малий бізнес у Львові підтримують, натомість з несумлінними  МАФами і надалі боротимуться. 

- Ще на початку карантину у 2020-му у Львові скасували орендну плату для продуктових магазинів і аптек, які користуються комунальними приміщеннями. Тоді ж підприємців було звільнено від сплати туристичного збору, від сплати оренди конструктивних елементів, відтермінували сплату пайової участі, - зазначив Любомир Зубач. 

За його інформацією, 1350 + 20 кіосків мерія залишила на вулицях Львова, а 180 – відправила на демонтаж.

- Мало? Абсолютно ні. А от "шкарадних" павільйонів ми знесли таки мало. Недопрацьовуємо – будемо виправлятися. Роботу комісії вважаю завершеною. Переглядати безупинно список на знесення нема сенсу, - констатував Любомир Зубач. 

Утім, підриємці із такою позицією погодитись не можуть. Насамперед вони не погоджуються із заявою про «шкарадні» МАФи. Під час пресконференції журналістам продемонстрували кілька світлин тих торговельних точок, які влада міста хоче закрити. І ці гарні сучасні павільйони аж ніяк не схожі на ті, що демонструє офіційний сайт міської ради Львова. 

- Ми були на колегії ЛМР і спілкувались з Андрієм Садовим, який давав вказівку Зубачу, щоб запрацювала робоча груп. Але немає результату. Ми не бачили жодного протоколу засідання. Натомість у такій життєво важливій для кожного підприємця справі має бути чітке рішення по кожному випадку, - наголошує Роман Жук.

Підприємець Олег Дутко каже, що послаблення щодо сплати податків оренди на час локдауну від ЛМР стосувались насамперед об’єктів, які не торгували продуктами і не мали права функціонувати, а відтак не отримували жодного прибутку. При цьому нещодавно з’явилась інформація, що від березня 2021-го року податкові нарахування вже йдуть - підприємці якраз перевіряють її. 

- Цих кроків у підтримці малого бізнесу з боку міської влади явно недостаньо, - вважає Олег Дутко. – Найкраща підтримка – це дати змогу працювати - і великим мережам, і власникам МАФів - на рівних умовах. Днями я зареєстрував петицію до Львівської міськради щодо торгівлі алкоголем. Бо причина масового алкоголізму не в тому, де людина купує спиртне, а в культурі споживання напоїв та у вихованні. Можна прикриватись гарними заявами про турботу львів’ян, але все це маніпуляції, якщо йдеться про закриття робочих місць і заборону працювати тим, хто не порушує жодних правил. 

На думку Олега Дутка, заступник міського голови Любомир Зубач використовує подвійні або вибіркові стандарти у ставленні до "сумлінних" і "несумлінних" МАФів.

Яке рішення прийме суд і чим завершиться ця справа – дізнаємось 29 березня. Але підприємці кажуть, що в будь-якому випадку боротимуться за свої права, навіть якщо доведеться виходити на масові протести. 

У Львові півроку не скликають робочу комісію з врегулювання діяльності МАФів, - підприємці (відео)

У Львові більшості МАФів дозволили працювати. Меншість обурилась і хоче палити шини

У Львові демонтують лише одну МАФ, а треба - 300

dailylviv.com

50 ресторанів закривають і продають у центрі й середмісті Львова

Світовий банк спрямував понад $40 млрд на підтримку України

Куди забрали на зимівлю пару білих лебедів з парку «Озеро Левандівське» у Львові

Графік. 23 листопада на Львівщині вимикатимуть світло на 2-3 години

23 листопада світло вимикатимуть з 8:00 до 22:00

На ворога зі Львова долетять «галки» і «сойки»

Вночі у Самбірському районі в приватному будинку отруїлися чадним газом 6 осіб

Львів'янка Ксенія Савицька одержала 10 тисяч гривень у свій 103-й день народження

З 1 січня на Львівщині запрацює нова система МСЕК. Лікарів вибиратимуть за випадковим принципом

Україна обговорює зі США надання зброї, здатної збивати МБР

Рівень російської ядерної загрози - низький

Мінімум десять ракет буде, якщо це дослідницько-бойове використання - ГУР про МБР росії

Завтра погоду на Львівщині визначатиме вплив висотної улоговини

У трьох вузах викрили «схеми для ухилянтів»

Шахеди на Рівненщині. Рухаються в західному керунку

У парку «Знесіння» облаштують паркінг та доступний простір для людей з інвалідністю

Росіяни попередили про удар МБР по Яворівському полігоні

У Львові для ветеранів та захисників зробили безплатним відвідування 98 закладів культури

Летіла 15 хв. Росіяни вдарили по Дніпру балістичною ракетою, ймовірно, «Кєдр» - ГУР

На Львівщині біля школи згоріла автівка, якою привезли на навчання дітей

З понеділка ремонтуватимуть вулицю Сяйво. Схема об'їзду

Біля Львова госпіталізували пішохода, якого збив Renault Master

На Святу гору Афон вирушили 23 захисників з Львівщини

Цьогоріч на Львівщині зафіксували понад 600 випадків кашлюку та 3 - правця

Екшн-камери та навушники Apple намагався ввезти через Львівщину буковинець

Через страйк польських фермерів на одному з ПП відзавтра буде заблоковано рух транспорту

Трагедія на Дрогобиччині. Рятувальники витягнули тіло чоловіка з Летнянки

Поранив ножем брата-близнюка

34 зрадників України Зеленський позбавив державних нагород. Перелік

10 м3 піскосуміші і 3 тонни солі висипали уночі на дороги Львова

Медики та посадовиця ТЦК налагодили схему для ухилянтів

Уперше росіяни атакували шахедами, спорядженими шрапнеллю

У Львові покажуть «Бучу»

На Львівщині киянка на BMW наїхала на велосипедиста

Петро Кобринович, Степан Панасевич, Василь Дорош. Львівщина оплакує Героїв

По урядовому кварталу в центрі Києва можливі російські удари

На Львівщині мороз і північно-західний вітер

Оборонні компанії США попереджені про загрозу диверсій з боку Росії

Вашингтон попередив Київ про запуск балістичної ракети

У небі України два десятки російських ударних БпЛА