21:42 15 травня 2015 р.
Фото: Lvivpost.net
У прес-службі міської ради повідомили в п’ятницю «Щоденному Львову»: «Також відсьогодні скасовуються обмеження щодо проїзду у міських автобусах пільгових категорій пасажирів».
Тариф на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті у розмірі 4 грн погодив Антимонопольний комітет України та затвердив виконавчий комітет ЛМР. Тариф на проїзд у розмірі три гривні діяв з 1 травня 2014 року. Цей тариф був розрахований перевізниками при ціні палива 11,7 грн за літр з рентабельністю 15%.
На час затвердження тарифу у розмірі 3 грн вартість палива зросла до 14,6-16 грн/л. За цей час відбувся ріст цін на паливо на 52-84% у порівнянні з травнем 2014 року.
Відбулося також суттєве зростання цін на інші складові тарифу. Так, зросли ціни на мастильні матеріали: моторні, трансмісійні, спеціальні оливи – у 2.3-2,4 рази, пластичні мастила – на 90%, запасні частини – в середньому у 2-2,5 рази, шини – 2,6 рази, 2,7 – 2,8 рази.
Про це повідомили сьогодні, 15 травня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради. Натомість у програмі «События» на телевізйному каналі «ТРК Україна» розповіли в п’ятницю:
«У Львові, незважаючи на піврічне протистояння з пасажирами, перевізники підвищили ціни на проїзд у маршрутках. На громадських слуханнях доходило навіть до бійок, а львів'яни – бойкотували. Зрештою, прийшли до компромісу – вартість зросла на гривню.
Сьогодні на львівських зупинках електротранспорту – ажіотаж. Більшість людей, які ще вчора добиралися до офісів маршрутками, вибирають комунальний транспорт – він тепер удвічі дешевше. Вони пояснюють: «На сьогодні обслуговування в маршрутках не є хорошим. Водії як їдуть і так гальмують, що люди мало не вилітають»; «За цю якість послуг ненормальна ціна, тому що некомфортно їхати, купа народу».
У міському управлінні транспорту нову вартість – 4 гривні – називають ціною «виживання». Адже перевізники хотіли 5 і навіть 7 гривень.
«Чотири гривні – це тариф, який не зовсім задовольняє наших перевізників, так як ціна палива дуже серйозно впливає на тариф. Це дозволить утримати ту кількість транспорту, необхідних для міста, ну а перевізникам дозволить витримати цю кризову ситуацію», – вважає начальник управління транспорту Львівської міської ради Віктор Щір.
У той же час, представники громадських організацій з новими тарифами змирилися. Але вимагають поліпшити якість перевезень.
Заступник голови ГО «За якісний транспорт» Олег Довганик сказав: «Щоб водії дотримувалися чіткий графік руху. Вимагаємо встановлення трафаретів єдиного зразка, вимагаємо провести хоча б косметичний ремонт в маршрутках, тобто пообшівать крісла і салон, щоб не було все порвано, та й мобільні телефони – це давня проблема».
Перевізники поки на вимоги громадськості не відреагували. Зате міські чиновники попередили львів'ян – ціна на проїзд у комунальному транспорті теж зміниться найближчим часом».
Про це повідомляється також на сайті київської газети «Сегодня».