У Львові хочуть створити кліматичний офіс для протидії несподіваним буревіям і заметілям

13:28 11 липня 2021 р.

Потрібен якісний міський менеджмент та системне реагування у секторах містобудування, мобільності, енергетики, управління зеленими насадженнями, охорони здоров’я, освіти і ще багато де.

На сайті електронних петицій зареєстрована петиція про те, що Львову потрібно провести дослідження вразливості Львівської МТГ до наслідків кліматичної зміни, розробити та затвердити План адаптації до цих наслідків, створити кліматичний офіс, пише Dailylviv.

Автор петиції еколог Микола Рябик, виконавчий директор громадської організації "Плато", стверджує, що це - "загальноприйнята світова практика реагування на проблему, нова нормальність, з якою рахуються не тільки передові міста на зразок Берліну, Відня, Барселони, але й майже кожна громада сусідньої нам Польщі". 

Громадська організація "Плато" є партнером Львівської міської ради, зокрема, у реалізації грантових проектів. Про це партнерство на сайті ГО "Плато" написано дослівно так: "Наша діяльність з популяризації кліматичного питання у міському середовищі упродовж 2019 року, зокрема, проведення відкритих зустрічей у форматі Кліматичного нетворкінгу та Climate talks сприяли налагодженню діалогу між нами та з свідомо розуміючим кліматичну ситуацію Управлінням екології та природних ресурсів Львівської міської ради. Це сприяло початку реалізації спільного проекту – “Клімат Львова”.

Отже, створення кліматичного офісу і плану "дій для протидії" негоді, вочевидь, буде новими формальними засобами освоєння коштів міської громади з великим піарним, але малим практичним результатом. Бо хіба мало "свідомо розуміючих кліматичну ситуацію" департаментів і управлінь у міській раді, щоб відлагодити у місті дощову каналізацію, впорядкувати аварійні дерева, здійснити протизсувні заходи і т.п? Чи їх підмінить "кліматичний офіс"? Цікаво, яку відповідь на ці запитання дадуть львів'яни: Dailylviv запрошує їх доєднатися до дискусії на цю тему і писати на цю тему на скриньку dailylviv@gmail.com.

Подаємо повний текст петицї від 7 липня, яку підписали менше ста осіб з 500 необхідних для її розгляду депутатами ЛМР: "Все частіше Львів потерпає від негоди: аномальні температури, руйнівні підтоплення, несподівані буревії, рекордні заметілі несуть не тільки колосальні збитки для міської економіки, але й безпосередню загрозу для здоров’я та життя мешканців.

Причиною подібних негод є зміна клімату. І за прогнозами вчених у наступні роки її вплив на наше повсякдення буде тільки посилюватися через переважання штучних поверхонь, відсутність достатньої кількості водойм, непристосованість інфраструктури міста до погодних викликів та непріоритетність проблеми для органів місцевого самоврядування.

Протидія стихійним явищам на локальному рівні потребує якісного міського менеджменту та системного реагування у секторах містобудування, мобільності, енергетики, управління зеленими насадженнями, охорони здоров’я, освіти тощо.

Саме тому ми закликаємо міську раду перейти до розробки та впровадження конкретних кроків, що вже найближчим часом безпосередньо впливатимуть на комфорт і безпеку львів’ян, а саме:

1) провести дослідження вразливості Львівської МТГ до наслідків кліматичної зміни: це дозволить зрозуміти перелік найбільших ризиків та питань, що потребуватимуть першочергового реагування;

2) розробити та затвердити План адаптації до наслідків кліматичної зміни зі встановленням конкретних цілей адаптації: так буде створено набір конкретних дій та інструментів пристосування громади до наслідків зміни клімату (збільшення озеленення для охолодження та затінення територій, створення біодренажних та вдосконалення каналізаційної системи задля раціонального використання дощової води тощо);

3) створити відповідальну за кліматичну політику інституцію, наприклад, Кліматичний офіс: це дозволить вчасно та системно збирати дані, напрацьовувати рекомендації щодо покращення діяльності структур міста у контексті адаптації, залучати грантові кошти на реалізацію конкретних дій, здійснювати інформаційно-просвітницьку діяльність та контроль за дотриманням впровадження Плану адаптації тощо.

Запропонований порядок дій – загальноприйнята світова практика реагування на проблему. Це нова нормальність, з якою рахуються не тільки передові міста на зразок Берліну, Відня, Барселони, але й майже кожна громада сусідньої нам Польщі.

Настав час зробити кліматичне питання пріоритетним і для Львова!"

На ремонт каналізації на трьох вулицях Львова знайшли 6,5 млн грн

На Цитаделі позначено фарбою 340 аварійних, повалених і мертвих дерев

Надзвичайний рівень пожежної небезпеки в Україні: три дні підвищеної пильності

dailylviv.com

Попри масовану атаку рф, енергосистема працює стабільно - Шмигаль

Оборонці неба назвали кількість «приземлених» повітряних цілей противника

Відшарування бетонних балок та корозія арматури. У Львові може впасти міст

На Стрийщині виявили нездетоновану ракету, а також уламки збитої

Зеленський прибув до Варшави

У Львові під час повітряної тривоги було зачинене укриття. Відкрито кримінальне провадження

Зеленський назвав, скільки повітряних цілей запустила рф по Україні

У Львові горіли склади

У Скнилові впала збита ракета, є пошкодження, - Козицький

На Прикарпатті ціллю ворога була критична інфраструктура

На Стрийщині та Дрогобиччині ворог влучив в об'єкти критичної інфраструктури, - Козицький

П'ятьох полеглих Героїв оплакуватиме Львівщина

Тарас Андрухів, керівник Західного макрорегіону АТ «Укртелеком»: «Наша основна мета - щоденно забезпечувати користувачів, бізнес та державні структури зв'язком»

Росіяни били по енергетичній інфраструктурі Львівщини

На Львівщині оголошено закінчення повітряної тривоги. Що і скільки летіло

Аварійні відключення електроенергії через ракетну атаку

В Івано-Франківську пролунала серія гучних вибухів

Вибухи на Львівщині. Область атакують російські ракети. Працює ППО

Ракета в бік Львова. Оголошено найвищий рівень небезпеки

Крилаті ракети летять на захід - Козицький

Через загрозу заходу України Польща підняла в небо літаки, привела у найвищий стан готовності системи ППО

Запуск крилатих ракет «Калібр» з Чорного моря

Повітряну тривогу на Львівщині оголосили через загрозу ракетного удару - Козицький

Повітряна тривога у Львівській області. Пуски російський крилатих ракет

Російські бомбардувальники Ту-95МС запустили крилаті ракети на Україну

Шахед маневрував на Львівщині й відлетів. Закінчено повітряну тривогу

Зафіксовано виліт групи стратегічних бомбардувальників ТУ-95МС

Повітряна тривога на Львівщині. Ударні безпілотники загрожують

Планували великий бізнес-центр, тепер - житлово-комерційний простір. Що буде з озером на вул. Янева у Львові

Польща творчо оформила своє головування в ЄС

Путіна і Кузнєцова перепоховають на Голосківському цвинтарі у Львові

Південна Корея готова приймати військовополонених солдат КНДР, бо визнає їх своїми громадянами

Виїзні бригади шукатимуть бездомних у Львові

Керівники підприємств можуть подати заяви на бронювання без очікування 72 годин

На фасадах 5 закладів освіти Львова встановлять ще 13 меморіальних таблиць

Міноборони повідомило, коли стануть доступні електронні скерування на ВЛК

У боях за Часів Яр загинув Назарій Пістун. Прощання з Героєм

У Криму окупанти саджають за українську мову

Завтра на Личаківському цвинтарі навіки спочинуть полковник Дмитро Пермяков та старші сержанти Степан Левандовський, Віталій Словік

На Львівщині зросло виробництво цукру