12:10 1 липня 2019 р.
Фото: city-adm.lviv.ua
У ЛМР стверджують: «У Львові збудують перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами».
Про це повідомили в понеділок, 1 липня, в прес-службі Львівської міськради, де також розповіли: «Львів співпрацює і з ЄБРР, і з європейськими екологічними фундаціями, які також підтримують цей проект».
Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив: «Європейський банк реконструкції та розвитку дав фінальне рішення стосовно п’яти компаній, які зараз між собою будь змагатися стосовно права будувати завод. Кожна з тих компаній збудувала багато заводів в ЄС. Ми очікуємо, що серпень-вересень вже почнуться перші підготовчі роботи на ділянці, і в цьому році ми приступаємо до повноцінного будівництва заводу».
Андрій Садовий також розповів: «Ми є в партнерстві з ЄБРР з європейськими екологічними фундаціями, які також підтримують цей проект. Тобто кошти є, ділянка відведена, проект є. Чекаємо рішення по компанії, яка буде будувати, і приступаємо до роботи».
Міський голова також зазначив: «Найближчим часом очікуємо рішення від банку стосовно фіналізації рішення по рекультивації Грибовицького полігону. Там вже дуже багато зроблено, але ця рекультивація, яка буде відбуватися, вона буде унікальна в Україні, тому що таких прикладів ще не було, тому що ми робимо все чітко по стандартах Європейського союзу».
Андрій Садовий також повідомив: « «До речі, цей завод, який ми почнемо будувати, це буде один з перших таких заводів в Україні. В Польщі є 150 заводів. В Україні поки що немає ні одного. Тому ми перші йдемо цією дорогою. Сьогодні дуже багато мерів приїжджають, вивчають наш досвід. Я думаю, він буде позитивний як для українських міст так і для громади міста Львова. Це буде дуже круто – вперше в Україні збудувати якісний завод».
«У Львові буде збудувано перший в Україні сучасний сміттєпереробний комплекс із європейською технологією механіко-біологічної переробки відходів, рекультивують старий полігон та впровадять нову систему поводження з відходами. Вона передбачатиме сортування сухих та вологих відходів, вторинної сировини та облаштування окремих майданчиків для збору електроніки, великогабаритного і будівельного сміття», – поінформували також у міськраді.
«А вже цього року запрацює станція компостування органічних відходів. Для цього місто отримало 25 мільйонів євро кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку та 10 мільйонів євро гранту – безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів. Внесок міста – 6,75 мільйона євро», – повідомили також у міськраді.