13:55 20 грудня 2024 р.
Теплові насоси для будинку типу повітря-вода можуть мати моноблочну або роздільну конструкцію (спліт-система).
У країнах з теплим кліматом і м'якими зимами вже давно практикується обігрів за допомогою кондиціонерів, теплових насосів. В Україні теплові насоси для опалення будинку поки що не отримали такого поширення, але в останні роки стають все більш популярними. Наприклад, тепловий насос повітря-вода можна використовувати в якості основного джерела опалення та ГВП або інтегрувати в уже існуючу систему та організувати бівалентне опалення котел/тепловий насос. Таке рішення дозволяє оптимізувати витрати на обігрів будинку. Теплові насоси типу повітря-вода, які пропонують багато сучасних виробників, відрізняються великою різноманітністю.
Види теплових насосів повітря-вода
Теплові насоси для будинку типу повітря-вода можуть мати моноблочну або роздільну конструкцію (спліт-система), доступні різні рішення:
-
звичайний моноблок;
-
моноблок з можливістю каскадного підключення. Якщо одного теплового насоса недостатньо для обслуговування всього будинку, можна об'єднати в систему кілька таких установок. Подібні рішення для об'єктів великої площі є в асортименті Cooper& Hunter, Vaillant;
-
тепловий насос типу спліт, який використовує для підігріву води тільки низькопотенційну енергію повітря;
-
спліт-система «все в одному» з інтегрованим у гідромодуль накопичувальним баком для гарячої води і ТЕНом для її додаткового підігріву;
-
теплові насоси з можливістю використання енергії, акумульованої сонячними батареями.
Яке обладнання можна підключити до теплового насоса повітря-вода
Якщо теплонасос повітря-повітря є одночасно і пристроєм для перетворення низькопотенційної енергії на високопотенційну, й обігрівачем, то теплові насоси повітря-вода вимагають підключення додаткового обладнання. Вода, яку підігрівають теплові насоси для опалення будинку, може по трубах подаватися до різних пристроїв:
-
радіатори, від нагрітої поверхні яких тепло поширюється по приміщенню (звичні батареї водяного опалення);
-
водяні системи «тепла підлога» - труби, укладені під стяжкою, якими циркулює гаряча вода. Така система забезпечує рівномірний обігрів всієї площі приміщення та створює комфортні умови - по підлозі навіть взимку можна ходити босоніж. Вдале рішення для ванної, спальні, дитячої;
-
фанкойли (вентиляторні доводчики) - виконують ті ж функції, що внутрішні блоки кондиціонерів, швидко розподіляють по приміщенню тепле або холодне повітря. Тільки до їх теплообмінника замість фреону надходить гаряча або холодна вода, підготовлена тепловим насосом;
-
бойлер непрямого нагріву. Це накопичувальний бак з теплоізоляцією, патрубками для циркуляції водопровідної води та теплообмінником. До теплообмінника надходить теплоносій (в даному випадку - гаряча вода, нагріта тепловим насосом) і нагріває весь об'єм води в баку. З бойлера ця вода розподіляється по трубах в душ, ванну, до кухонної мийки.
Багатофункціональні теплові насоси пропонує компанія Samsung. Це комбінація систем «повітря-вода» та «повітря-повітря» з інтелектуальним управлінням. Вона дозволяє використовувати для обігріву приміщень як водяні радіатори і «теплу підлогу», так і повітряні кондиціонери, які влітку можна включити на охолодження. Також цю систему можна цілий рік використовувати для гарячого водопостачання.
Фахівці «Кондиціонери України» допоможуть підібрати тепловий насос https://air-conditioner.ua/uk/teplovi-nasosy/ для опалення, кондиціонування та ГВП в будинках різної площі.